Bir komüniste nasıl tebliğ yapılır?

Bir komüniste nasıl tebliğ yapılır? DİN
0,0
26.08.2014 21:31:09
A+ A-

 

Bazı arkadaşlar soruyorlar, “Allah’a ve dine inanmayan ve komünist olduğunu söyleyen bir kişiye nasıl tebliğ yaparız?” diye. Öncelikli olarak bir insanın komünist olduğunu, dinsiz olup Allah’a inanmadığını dürüstçe söylemesi çok güzel. O zaman sohbet baştan dürüst bir zemine oturmuş oluyor.  

Komünistlere konuşurken hemen öfke ile değil de, biraz arkadaşça yaklaşın. Nefret üslubu olmaz. Nihayet onlar da Allah’ın kulu. Bir de dürüştçe söylüyorlar “ben dinsizim” diyor. Bu insanlar müşrik, münafık hükmünde değildir. Münafık hükmünde hiç değiller. Çünkü dürüstçe söylüyor adam “ben dinsizim” diyor. Allah beni böyle yaratmış gibisinden. Önce onlarla iyi arkadaş olmak lazım, iyi yönlerini vurgulamak lazım. Çünkü sosyal adalet inançları güzel. Barış istiyorlar. Gerçi yoktur Komünizmde barış, sosyal adalette, ama o onun olacağını tahmin ederek onu söylüyor. Halbuki komünizmde kan, revan vardır. Barış olur mu komünistlikte? Şiddet vardır, kan vardır. Ama kanı, şiddeti istememeleri, barışı istememeleri çok güzel. Ama madem bilimi, akılcılığı esas alıyoruz, o zaman bilimle konuşalım, akılcı konuşalım dersiniz.

Marksizm’in kökeni nedir? Diyalektik felsefe. Diyalektik felsefede en elle tutulur, asıl elle tutulur Marksizm’in delil olarak gösterdiği nedir? Darwinizm. Canlıların diyalektiği, onu her yere uyguluyorlar çünkü. Tarihin diyalektiğini de uyguluyorlar. Hayatın diyalektiğini de uyguluyorlar. Toplumun her yerinde uyguluyorlar. Bu mümkün mü bir bakalım dersiniz. Samimi olarak bakalım. Protein nedir, kısaca hep beraber bir inceleyelim dersiniz. Protein molekülü kaç aminoasitten meydana geliyor, nasıl bir şey, bir canlının oluşması için kaç proteine ihtiyaç var? Bunu kısaca konuştuğunda, bir proteinin tesadüfen meydana gelmesi, teknik olarak imkânsız. Bilim adamları 1’in yanına 950 tane sıfır koyarsan, o kadar da bir ihtimal de olur diyorlar. Aslında öyle bir konu da yok. 950 bin tane sıfır koysan yanına, yine proteinin tesadüfen olması mümkün değil. Hiç mümkün değil, sıfır.

İşte o zaman ne gerekiyor? Şuurlu bir güce ihtiyaç var. Akıllı, çok üstün bir güce ihtiyaç var. Dawkins diyor ki: “Eğer sizin dediğiniz gibi Allah varsa, sizin tahmininizden daha büyük” Tabii ki onların tahmininden daha büyük. “Bunu bir güç yapıyor belli. Tesadüfen olamaz. Ama Dawkins çıkıp benim kanaatim uzaylılar yapmıştır” diyor. Çocuk gibi, koskoca adam. Uzaylılar dediğin, onlar da Allah’ın kulu. Onları da kim yarattı, niye söylemiyorsun bunu? Niye demagojiye gerek duyuyorsun? Belli ki Allah diyeceksin. Bakın, sonra diyor ki, onların Allah inancını beğenmiyor; “Eğer bir güç, bir yaratıcı varsa, sizin dediğinizden, çok çok daha büyük ve çok çok daha güçlü” Aslında burada doğru söylüyor. Sonsuz büyük Allah.  Peki burada biz bile bile, bunu gördüğümüz halde deli gibi kendimizi kandırırsak, protein tesadüfen olur dersek, bilime, mantığa, akla her şeye karşı olmuş oluruz.

Konu burada bitince, bunun üstüne daha ne konuşmamız gerekir? Bütün sistem kökten gitmiş oluyor. Marksizm bunun üzerine oturmamış mı? Darwinizm bunun üzerine oturmamış mı? Hepsi bitti işte. Çok çürük bir temele oturtmuşsunuz. Hani Allah örümcek yuvasına benzetiyor ayette. Ama vatanseversen, fakirleri koruyorsan, o zaman Mehdiyet’i savun. Barışı istiyorsan, Mehdiyet’te var. Sosyal adaleti istiyorsan, mal bolluğundan adam en fakir adam, malını geri veriyor. “O kadar çok mal oldu ki, utanıyorum artık” diyor. “Aldığıma utandım, pişman oldum” diyor, geriye götürüp veriyor. Peki bu durumda kan yok, barış var, sevgi var, sınırlar kalkmış, bütün dünya kardeş olmuş, savaşlar bitmiş, emperyalizm yok, Kapitalizm yok, Faşizm yok, şiddet yok, kan yok, sevgi, muhabbet, barış, medeniyet, modernlik, demokrasi, aydın ruh, kültür, bilgi, sanat var. Ne istiyorsun o zaman? Bunu istemiyor musun? İdealin bu değil mi? Ama Allah’a inanarak bunu yapıyorsun.

Peki Allah’a inanmamak için zorun nedir? Niye inat ediyorsun? Bir de gerçekten inanmıyor musun? İnanıyorsun. En azından şüphe eder insan, 50’ye 50 şüphe eder. O zaman bitti, o da imandır zaten. Hiçbir insan dinsiz olmuyor normalde. Atatürk de söylüyor. Teknik olarak, insanın yaratılışında, beyin yapısında böyle bir gücü yok insanın. Yani Allah’ı en şiddetli inkâr ettiğini iddia eden insan mutlaka Allah’a inanır, şüphe eder. 50’ye 50 ihtimal vardır. O da iman olmuş olur. O yüzden hiç kimse Allah’ı inkâr etmez. Sadece aksini söylemeye uğraşır. İrade kullanıp onu kırmaya çalışıyorlar.

Ne güzel sonsuz gücün kontrolünde olmak. Akıl sağlığı için, ruh sağlığı için, beden sağlığın için de bu çok güzel. Ve bu bir gerçek. Ne kadar güzel, uçsuz bucaksız sonsuz bir aklın kontrolündesin ve ona emanetsin. Daha ne istiyorsun? Kaos mu olsa hoşuna gidecekti? Allah esirgesin. Zaten olamaz kaos, mümkün değil. Ben varım dediğinde, bir varlıktan bahsedildiğinde, artık sonsuza kadar yokluk, Allah’ın yokluğu mümkün değildir. İmkansızdır. Çünkü mutlak yokluk bir parça düşünüldüğünde, imkansız üstü imkansızdır. Mutlak yokluk olmaz. Birisi çıkıp da ben varım dediğinde, artık Allah’ın sonsuza kadar var olduğuna iman etmek durumundadır herkes. İkinci bir ihtimal olmaz. Mümkün değildir geri dönüşü yoktur. Ama Allah imtihan ediyor. Çünkü hakiki sevgiyi istiyor.

Sonuç olarak bir komüniste tebliğ yaparken ona bilimle yaklaşın, bilimin evrimi ve Darwinizmi nasıl çökerttiğini detaylı olarak anlatın. Yeraltından çıkarılan milyonlarca fosilin canlıların  hiç değişmediklerini, yani evrim geçirmediklerini ispatladıklarını gösterin. Onun kafasındaki evrim inancı yıkıldığında dayandığı felsefesi de yıkılacak ve Allah’ın sonsuz yaratma gücünü o da görmeye başlayacaktır. Tabii Allah dilerse…

Kaynak: http://komunizmingercektarihii.blogspot.com/

Tüm yazılarım: http://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Video sayfam: http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste

YORUMLAR

Tesaduf -

Sen kalk 40 yerinden bıçaklan, her yerinden oluk oluk kanlar gelsin ve doktor 24 saat boyunca senin yaralarını kapatıp hayatını kurtarsın, allahım sana şükürler olsun beni kurtardın. Dünya tesadüfler üzerine kurulu http://www.youtube.com/watch?v=MbAu6XLzkyw

0 0
YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.