Bırakın Müslümanları sarılın İslam’a

DİN
0,0
13.07.2014 18:11:37
A+ A-

Bugün öyle bir devirdeyiz ki Müslümanın en garip, en zayıf, en yalnız, en güçsüz, olduğu bir devir.

Siz "İslam" "kuran" "Müslüman" kelimelerinin bu kadar meşhur olduğuna bakmayın, bunlar içi boşaltılmış, boş teneke misali sadece ses çıkartan Müslümanların, masalları haline gelmiş. İçi boşaltılmış,  kuru sloganlardan ibaret hale gelmiştir.

Müslümanlık doğduğu günden bu ya yana, hiç bu kadar garip, aciz ve yalnız kalmamıştır.

İlk oku emri geldiği günden, son veda hutbesine kadar, Allah resulü etrafında bir avuç Müslümanla kendi coğrafyasının en zalim ve en güçlü iktidarlarını, karşısına almış ve mesajını dünya ya  yaymıştır.

Bu süre zarfında İslam çok az sayıda Müslümanla, sayısız sayıdaki düşmanın sayısız işkencelerine, boykotlarına maruz kalmıştır.

Ama hiç Bir zaman bu gün olduğu kadar, sayısız Müslümanın, bir avuç küffarın zulmü karşısında bu kadar aciz ve yalnız kaldığı ne görülmüş  ne de duyulmuştur.

Çünkü o bir avuç insanlar ı birlik içinde tutan şey, İslam ve kur an a göre yaşadıkları Müslümanlık idi.

Bugünkü sayısız Müslümanın aciz ve yalnız lığın sebebi olan içi boşaltılmış bu kavramlar değil.

İslam, kur an ve Müslümanın millileştirilmemiş, gelenek göreneklere kurban edilmemiş,  hali  o dönemde bir avuç Müslüman kalplerine öyle kavin bir imanla nakşolmuştu ki, bu isimleri işiten düşmanlarının kalbine korku salarken

Bu dönemin sayısız Müslümanı, İslam'ı, kuranı Müslümanlığı, ırklarına, dünyevi çıkarlarına, gelenek göreneklerine, alet ettiler. İçini boşalttılar, dünyanın gülüp geçtiği, dalga geçtiği, bir hala getirdiler.

Hâlbuki bugünde kelimeler aynı, hatta daha özgürce dile getirilebiliyor.

Ama dün Ömerler Ebubekirler, ,Ebu zerler, yetiştiren bu kavramlar, Bugün  manaların dan, uzaklaştırılmış  , kısırlaştırılmış, bir şekilde ,  İŞID ler yaratıyor , İsrail'in  hala yeryüzünde nefes almasına  göz yumuyor.

Nerden nereye ey sloganist Müslümanlar?YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.