Bu yazı da sana Sunni kardeşim

DİN
0,0
09.04.2014 16:43:29
A+ A-

Bu yazımda sana sünni kardeşim..
 
Gezi olaylarında ölen 8 kişinin de neden alevi olduğunu hiç düşündün mü ? Düşünmedin mi ? Peki o zaman ben anlatayım sana güzel kardeşim;
 
Bu ülkede alevilerin köyleri neden dağlarda  ve neden en ulaşılmaz yerlerde biliyormusun canım kardeşim çünkü o kadar acılar çektiler ki kaçtılar, en ulaşılmaz en verimsiz kimsenin yaşayamayacağı yerlere gittiler.
 
Çünkü sen hep ben dedin, hiç bir zaman biz demedin. Onların canı yanarken sustun,görmezden geldin. Emevi, Selçuklu, Osmanlı ve son olarak özellikle 1938'lerden bu zamana  bu adamları yaktılar, astılar , hatta bilmezsin ama derilerini yüzdüler ama sen, bu adamlar ne istiyor, kimlerdir demedin. Istedin ki onlarda inançlarını camide kılsınlar..inanışını hor gördün ve asimile etmek için gittin her alevi Köyü'ne birer cami yaptın. 
 
Sonra okullara din kültürü ahlak bilgisi dersi koydun,bize inanışını baskıladın bütün sınıfın önünde zorla namaz kıldırdın alevi olduğumuzu bile bile sesini çıkarmadın. Dersi istemeyen öğrenciyi mimledin okuldan uzaklaştırdın..
 
Ramazan'da okulda,kışlada, işyerinde  oruç tutmayanı gözün aradı baskıladın kimi yerde öldürdün eğitim zahiyatı dedin, kimi yerde kim vurduya getirdin..
 
Yetmedi iftarda sahurda bütün kanallarında dini yayınlar yaptın, alevilerin oruçların da üç maymunu oynadın.
 
76 milyondan vergi topladın,bir kısmını diyanet işleri bakanlığına verdin demedin bunun 3 te 1i,25 milyon alevinin hakkı, onlara ibadethane açalım,destek verelim, demedin..
 
Sonra iş vermedin, işten kovdun, elbirliği ile sen zenginleştikçe fakirleştirdin alevileri. Ses çıkarmadın sefaletine canım kardeşim ses çıkarmadın çektiği yokluğa, 
 
Komşu oldun büyükşehirde, gitmedin gelmedin ne kestiğini yedin ne de pişirdiğini,üstüne kız alıp vermedin bile canım kardeşim.. 
 
Hep dedin bunlarda devrimci oluyor, komünist oluyor, terörist oluyor canım, ama hiç demedin bunları bu hale biz getirdik diye şimdi  anladın mı canım kardeşim onca isyanı, kavga da en önde olmayı, ölüme koşarak gitmeyi..
 
Şimdi anladın mı ? 
 
Ve artık ver onlara hakkettiği değeri,ötekileştirme, babandan aldığın nefreti, sevgiye dönüştür oğluna bunları anlat, olur mu.. 
 
Sevgiyle canım kardeşim..

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.