Cahiliye toplumunu terk etmek, E-Book

Cahiliye toplumunu terk etmek, E-Book DİN
0,0
06.10.2015 16:36:23
A+ A-

 

Kitabın bazı bölümleri:

Zayıf imanlı kişinin küfür ortamına eğilim göstermesinin başlıca nedenleri

Şeytanın küfürle birlikte olmaya teşvik eden negatif telkinleri

Meşru bir gerekçe olmadan küfür ortamında bulunmanın zararları nelerdir?

Meşru bir gerekçeyle küfür ortamına giren müminin taşıdığı özellikler

Mümin ancak diğer müminlerle birlikte olabilir

Mümin topluluğu içinde yer alan ve farklı imani konumlara sahip olan insan çeşitleri

Kitabın tamamını bu linkten mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum: http://bit.ly/1WKqvWG

Eğer insan imanın verdiği açık ve berrak ruh haline ulaşamazsa, cahiliyenin karanlık ve tiksinti verici dünyasını "süslü ve çekici" bulmaya, o dünyaya karşı içinde bir eğilim hissetmeye başlar. Hayatın her anına müdahale eden, insan zihninin her noktasını etkisi altına alan cahiliye sistemi, müminlerin arasına yeni katılmış ya da müminlerin arasında olup da gerçek bir imani olgunluğa ulaşamamış kimseleri de olumsuz yönde etkileyip onlara zarar verebilir. Zayıf imana sahip kişi böyle bir yara aldığı takdirde müminlerin elindeki büyük nimetleri bırakarak, cahiliyedeki basit ve aldatıcı bazı "süs"lere saplanabilir.

Bilinçaltında cahiliyeden kalmış bir takım, duygusallık, maceracılık, gösteriş yapma arzusu gibi nefsani eğilimleri küfrün arasında tatmin etme arayışları da, kişiyi zamanla inkârcıların arasına iten etkenlerdendir.

Sonuç olarak müminin yapması gereken, cahiliye toplumunu tam olarak terk etmek, ona hiç bir şekilde eğilim göstermemek ve bilinçaltındaki cahiliye kırıntılarını köklü olarak temizlemektir. Bu kitap, bu konudaki bazı önemli noktaları Kuran'ın ışığında ortaya koymak için yazılmıştır.

Kitapta imanı zayıf bir kişinin küfür ortamına nefsani olarak eğilim göstermesinin altında yatan sebepleri, şeytanın bu konudaki saptırma yöntemlerini, müminlerin hangi şartlarda küfürle birlikte olabileceği, küfür ortamında bulunmanın zararları, her türlü şartta müminlerle birlikte olmanın gerekliliği gibi konular Kuran ayetleri ile incelenmektedir.

Tüm yazılarım: http://mertaslanoglu.blogspot.comYORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.