Çarşaf Forever

Çarşaf Forever DİN
3,0
19.09.2013 12:00:43
A+ A-

Dindar arkadaşlar hemen celallenmeden önce muhakkak yazıyı okusunlar lütfen. Malum empati yeteneği benim kadar gelişmiş "kafir" zor bulunur bu ülkede...

Bugün Balıkesir'de Elif Kısa isimli bir Türkçe öğretmeni okula ve derse bildiğimiz kara çarşafla girmesi üzerine veliler tepki vermiş. (Haber kaynağı) Valiler haklı mı? Evet haklılar! Elif hoca haklı mı? Evet, dibine kadar haklı! Üniversiteler türbanlı eğitim aldıktan sonra işe başlar başlamaz açılacak halleri yoktu ya. Elbette bitirdikleri bölüme göre bir işe yerleşecekler. Yurt dışına türbanlı memur ihraç edecek halimiz olmadığına göre. Elif hoca sadece bir öncü yakında binlercesi gelecek. Tedirgin olmamız gerekiyor. Bence kesinlikle tedirgin olmalıyız. Düşünün doktora gittiniz sağ bacağınız kopmuş doktor diyor ki: "Erkek bacağına ben ellemem. Bayan hasta yok muuuu!?" Ya da okulda biyoloji öğretmenine çocuğumuz soruyor: 

- Farenin neden kuyruğu vardır hocam.

- Çünkü Allah öyle yaratmış çocuğum. Evet, tekrar ediyoruz, Nuh'un gemisine yetişemeyen bazı hayvanların soyları tükendi. Körelmiş organ diye bir şey yoktur. Elbet bizim aklımızın ermediği bir işlevi vardır.

- Hocam balinalar da ayak kemikleri varmış, ama hiçbir işe yaramıyormuş.

- Sus kâfir zındık

Olacak bunlar, olmayacak değil. Buradan gelenlerin tümü hem dine hem de bilime aynı anda inana insanlar değil ki. Adamlar körelmiş solungaçlarımızla ilgili bilgi verdiğimizde evrimin en temel konusunu şöyle değerlendiriyor. "Allah'ın işine bak". Evrim alenen kanıtlansa dahi bu arkadaşların vereceği tepki değişmeyecektir. Fakat konumuza dönersek türban, çarşaf ya da tesettür her neyse bunların siyasi İslam'ın bayrak görevi gören simgesi olmasını bir kenara bırakırsak bir konu daha var. Yobaz bir öğretmen türbanını taksada takmasa da çocuklara bilim dışı zırvalarla zehirlemesi içten bile değil. Ben materyalistim, tanrı veya ona benzer bir şeye inancım yok. Fakat inanç özgürlüğüne inanıyorum ama nereye kadar: benim özgürlüğümle karşı karşıya gelen kadar. Siyasi İslam her şeyi zorla kendine benzetmeye, benzemeyenleri de yok etmeye yönelik global bir siyaseti vardır. Siyasal İslam bireysel hak ve özgürlükler ve insan hayatı açısından bakıldığında saldırgan hatta yok edicidir. Bu yüzden bu adamlar demokrasinin ilerisini gerisi bilemez ve onu sadece bir araç olarak görürler.  

Peki, nasıl kuracağız bu dengeyi. Hem inanç özgürlüğü hem de bireysel hürriyetler nasıl ayakta kalacak. Tek çözümü var o da yönetimin bu aradaki dengeyi kurabilecek yetkinliğe sahip bir hükümete bırakılması ve bu hükümet kesinlikle Siyasal İslam'ı temsil etmemelidir. Çarşaflı öğretmene dönersek, eğer okula girip eğitim vermek istiyorsa sadece çarşafını değil zihniyetini de okulun dışında bırakması gerekiyor. Sadece o değil hiçbir siyasi ve dini unsur eğitim verdiğini iddia eden kişiler tarafından temsil edilmelidir. Buna Komünizm den Kemalizm'e her unsur dahildir. Öğretmenler bağımsız olmakla yükümlüdür. Sadece bilimsel eğitim vermekle yükümlü olmalıdır aksi taktirde bu ülkemizin geleceği olan çocukların zihinleriyle oynamak olur. Zihni bulanık bir gençlik gelecek vadedemez ve ülkeyi geleceğe taşıyamaz ki çocukları bu hale getirmekte da açıkça siyasal çıkarlar için vatana ihanet etmektir.

 YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.