Cevat Akşit Hoca Müslüman âlemini nasıl pasifize ediyor! Video

Cevat Akşit Hoca Müslüman âlemini nasıl pasifize ediyor! Video DİN
0,0
22.02.2014 23:13:38
A+ A-

 

Bugün dünyanın her köşesinde Müslüman kanı dökülmüyor mu? Suriye'deki zulümden kaçan binlerce insan Türkiye sınırına yığılmıyor mu? Filistin'deki zavallı çocukların, kadınların üzerine bombalar yağmıyor mu? Bakın Müslüman âleminin çektiği acıları görmezden gelen Cevat Akşit Müslümanların rahat olduğunu, son derece saygın olduklarını düşünüp neler söylüyor:

http://www.dailymotion.com/video/x1cobaj_muslumanlari-pasiflige-surukleyen-hocalara-dikkat_news

Görüyorsunuz değil mi Cevat Akşit hoca "konuşuyoruz, oturuyoruz, hadis okuyoruz, Müslümanlar saygın yine!" diyor. Yani "daha Hz. Mehdi'nin gelme dönemi değil, İslamiyet son derece güçlü, Müslümanlar rahat" demeye getiriyor. Ben de soruyorum. O zaman Mısır'da, Irak'ta, Afganistan'da, Suriye'de, Arakan' da, Doğu Türkistan'da yaşanan bunca acı ve felaket ne? Bütün bu ülkelerde günde kaç Müslüman şehit ediliyor acaba haberi var mı kendisinin? Hala Irak'ta günde 100'e yakın Müslüman katledilmiyor mu? Cevat Akşit hocaya göre hiçbir şey yapmayalım, köşemize çekilip pilav ve hoşaf yiyip sakince uyuyalım. Bu Müslümanları pasifize etmek değil de nedir? Allah Kuran'da Müslümanlar acı çektiğinde köşenize çekilip seyredin mi diyor, yoksa birlik olup yardım etmeyi mi emrediyor:

Size ne oluyor ki, Allah yolunda ve: "Rabbimiz, bizi halkı zalim olan bu ülkeden çıkar, bize Katından bir veli (koruyucu sahib) gönder, bize Katından bir yardım eden yolla" diyen erkekler, kadınlar ve çocuklardan zayıf bırakılmışlar adına savaşmıyorsunuz? (Nisa Suresi, 75)

Cevat Akşit Hoca'nın ve diğerlerinin sakin sakin yerlerinde oturacaklarına tüm İslam âlemini birlik olmaya çağırmaları gerekmez mi? "Artık Mehdi'nin zuhuru yakın" diyerek Müslüman âlemini müjdelemeleri gerekmez mi? "Müslüman âlemi, hepimiz birleşelim, tek bir güç olalım, o zaman bize kimse zulmedemez" demeleri gerekmez mi? Ama onlar bunu demek yerine televizyonlarda pilavın yanına ne yenir, evlenirken nelere dikkat edilir, yok tırnak kesmek günah mı" gibi son derece gereksiz konuları uzun uzun anlatıyorlar. Onlar hem kendileri oyalanıp hem de Müslümanları pasifize ederken Suriye'de bir çocuk daha ölüyor, Filistin'de bir kadına daha tecavüz ediliyor, Mısır'da bir çocuğun gözleri önünde babası asılıyor. Artık ellerini vicdanlarına koysunlar ve tüm Müslüman âlemini birlik olmaya çağırsınlar. Onlar anlatacaklarına biz sürekli anlatıyoruz, onlar ise susup köşelerine çekiliyorlar.

Tüm yazılarım: http://erkanarkutyaziyor.wordpress.com

Video sayfam: http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/listeYORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.