Çocuk ile cinsel ilişki helaldir fetvası

Çocuk ile cinsel ilişki helaldir fetvası DİN
3,0
18.07.2014 04:59:44
A+ A-

Selam,

SORU: Bebekken evlat edindiğim erkek çocuk 7 yaşına gelince çevrem tarafından "Namahrem olduğu ve beraber aynı evde olmamızın caiz olmadığı" konusunda uyarıldım ve geri (Çocuk esirgeme kurumunu kastediyor)verdim, bana vebali var mıdır?

CEVAP: Hayır, yapılan doğrudur vebali yoktur.

Bu soru ve verilen cevap dün akşam Kanal 7 televizyonunda iftar programında Necmettin Nursaçan ismindeki bir din adamına(!) soruldu ve bu cevap alındı.

Düşünün, bir çocuğu bebek iken sevip yanınıza korumaya alıyorsunuz. Onu seviyor, bakımını yapıyor, besliyor, oyun oynuyor, hastalığında gece uyumuyor, kabız olduğunda kakasını yapmasına bile seviniyor, yürümesine, konuşmasına, okumasına tanık oluyorsunuz sonra 7 yaşına gelince pipisi yüzünden onu reddediyorsunuz. Çünkü dinen caiz değil! Merak ediyorum bu hangi din? Eğer İslam olduğunu iddia ediyorsanız dayanaklarınız nedir?

Malesef ülkemizin gizlenen gerçeklerinden bir tanesi ensest ilişkilerdir. Kızına hatta oğluna tecavüz eden babalar, amcalar, abiler özenle gizlenirken, hatta durum ortaya çıkmasın diye kız öldürülürken Müslümanlıkları kesinlikle zedelenmez. Ancak bu kafaların anlayamayacağı evlat sevgisi-hasreti ile edinilmiş, bakıma alınmış çocuklar caiz değildir, ayıplanır, yasaklanır. Delil olarak şöyle söylenir, "Evlat edinilmiş çocuklar kız ise babaya, erkek ise anneye helaldir". Helal, serbest demektir. Ama bunların beyinlerinde sadece cinsellik olduğu için bu cinsel ilişki helaldir demektir. Yani, evlat edinildiği düşünülürse en az 25-30 yaşındaki birisi için 7 yaşındaki çocuk ile cinsel ilişki helaldir.

Görüyorsunuz, sadece ceplerini dolduran değil bilgileri ile etrafına IŞIK SAÇAN din adamlarımız(!) var.  

İğrenç ensest ilişkilerin dahi yaşandığı İSLAM toplumunda, evlatlığına da bu gözle bakacak MÜSLÜMANlar elbette çıkacaktır. Bu kişilerin suçlu ilan edilmesi şöyle dursun sanki sıradan bir durummuş gibi "Helal" sayılması ve bundan dolayı korunulması gerekiyormuş gibi bir söylemde bulunulması sizce ne derece doğru?

Şöyle düşünün, milyonlarca normal aileye hitap ettiğinizde kendi öz çocuğu ile evlat edindiği ve aynı kanı taşımadığını dahi unuttuğu hatta emanet görerek daha dikkatli davrandığı evlatlık çocuğu ile cinsel ilişki gibi bir iğrençliği düşünmek şöyle dursun, dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir çocukla dahi bu tür ilişkiyi aklından bile geçirmeyecek insanlara zaten ulaşamıyorsunuz. Çünkü siz helal desenizde onlar bu düşünceyi kendilerine haram etmiş durumdalar. Ancak kalpleri bozuk, zihinleri karışık, ayarları şaşmış sapkın kişilere diyorsunuz ki bu "evlatlıklarınız size helaldir" yani serbestsiniz. Dikkatli olun demeniz bir işe yaramaz, çünkü dikkatli olacaklar zaten bunlar değil.

Gelelim konunun daha önemli boyutuna. 7 yaşındaki bir çocuğun, o güne kadar kendisine bakan ailesi tarafından çocuk esirgeme yurduna iade edilmesinin yaşatacağı travmayı düşünebiliyor musunuz? Yaşayan daha iyi bilir ancak sanırım bu durum bebekken öz ailesi tarafından terkedilmesinden daha büyük acı verecektir. Çünkü henüz durumu anlayamayacağı bir yaşta terkedilmiş bir çocuk o ortamda yetişeceğinden daha uyumlu ve daha az sorgular durumda olacaktır. Çünkü aile sıcaklığını istese bile, bilmez. Üstelik ilerleyen zamanlarda bunun nedeninin cinsiyeti olduğunu düşündüğünde de kendi kimliğinden soğuyabilir ya da karşı kimliğe sert tepkiler verebilir. Yani örnekteki çocuk erkek olmaktan nefret edebilir, ya da bu kimliği üste çıkararak kendisini kadınlar üzerinde hak sahibi görebilir.

Yani maddi olarak değerli hocalarım sayesinde normal bir toplum dini kaygılar ile tereddüt yaşarken, sapkın bir toplum kendisine çıkış yolu bulur ve bu durumdan en çok zararı yine masum çocuklar görür.

BURAYA DİKKAT: Benim okuduğum Kuran'da evlatlık çocuklar için tek kısıtlama, biliniyorsa çocuğa gerçek ailesini söylemek, bilinmiyorsa bir akraba gibi davranmaktır. Diğer anlatılanların hepsi bir takım olaylara göre yapılan yorumlardır. Şimdi aklımızı işletelim. Yakın akraba birleşmelerinde doğan çocukların sakat olma riski yüksektir. Bu bin yıllardır gözlemlenmiş ve Arap toplumunda da bilinen bir durumdur. Ancak toplum dikkatsiz davrandığı ya da konuya mirasın bölünmemesi açısından baktığı için sıkça bu gözardı edilmektedir. Bugün dahi benzer sorunlarla karşılaşmaktayız. Evlat edinilmiş bir çocukta eğer ailesi biliniyorsa akrabalık derecesi de biliniyor demektir. Bu durumda zaman ve şartlar diğer çocuklar ile evlenmeyi uygun hale getirmişse tıbbi sıkıntı yok demektir. (anne baba için değil) Ancak bilinmiyorsa akraba gibi kabul ederek tedbirli davranmakta fayda vardır. Bakın ayeti beynimiz ile okuduğumuzda nasıl farklı bir yorum çıkabiliyor. 

Daha önceden "Kadına bakarken dokunmadan boşalmak" gibi bir ucube laf için de benzer bir açıklama yapmıştık. Toplumun içerisinde anormal ve arizi durumlar malesef yaşanmaktadır. Uzman olan kişilerin bu tür olaylar için birebir inceleme yapıp, genelleme yapmadan sadece o olay için yapacağı açıklamaların ve fetvanın yaygın hale getirilmemesi gerekir. Burada asıl olan insanın cinsel arzularını kontrol edebilir durumda olmasıdır. 25-30 yaşında birisi dünyadaki herhangi bir 7 yaşındaki çocuğa cinsel arzu ile bakıyorsa, tedavi edilmesi gereken hatta eyleme dökerse cezalandırılması gereken bir SAPIKtır.

@AlkanIrfan YORUMLAR

İsmail bey -

İsmail bey kanunlar evlat edinmek için daha fazla yaş farkı aramıyor. Tam tersine eşlerden en az biri ile çocuk arasında en fazla 40 yaş kuralı var. Yani yeni doğmuş bir bebek için eşlerden en az birisi 40 yaş altında olacak. İnsanın öz evladını da çocuk esirgeme yurduna bırakması için malesef bir çok sebep olabilir. Ancak bunlar her ne ise çocuğu kötü etkileyeceği kesin. Sonuçta çocuğun yararına bile olsa kötü etkilenecektir. Örnekte aynen mahremiyet kaygısı ile soru sorulmuş ve cevap bu bilginin ışığında bu kaygıyı onaylar şekilde verilmişti. Midemizin bulanmaması mümkün değil. Hal bu ki ayetleri başı ve sonu ile birlikte okusalar ve akıl ile değerlendirseler günümüzde de geçerli olan malların paylaşımı ve soyun sağlıklı devamı ile ilgili olduğunu anlayacaklar. Yoksa babası bilinmiyorsa tedbiren akraba gibi değerlendirmek gerekliliği nereye konur?

0 0
İsmail Hakkı Cengiz -

Bildiğim kadarıyla, kanunlar, evlat edinmek içim yazdığınızdan daha fazla bir yaş farkını zorunlu kılıyor. Bu 1... İkincisi, önce evlat alıp, sonra bunu geri verenin başka sebepleri olacağını değerlendiriyorum. Üçüncüsü, o programa ben de bakıyorum... Müslümanlığın neresindeyiz diye bakıyorum! Sorular da, verilen cevaplar da çoğu zaman insanın midesini bulandırıyor. Daha ileri gitmemek için kendimi durduruyorum. Selâmlar...

1 0
YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.