Çocuklara Din Baskısı Yapmayın !

DİN
5,0
24.03.2014 18:05:00
A+ A-

Dünyaya gelirken hiç bir şeyden habersiz tertemiz bir bebek olarak geliyoruz. Ne bir din ne de o dinler adı altında yapılan savaşlar, insan ölümler, zulümler, kısıtlamalardan haberdar oluyoruz.
 
İlk önce biz neden bir Müslüman veya neden bir Hristiyan olduk ? Peki bu dinleri seçerken kendi irademiz ile mi seçtik?
 
Dünya adaleti derki; Eğer bir Müslüman ailenin çocuğu iseniz bir Müslüman olarak yetiştirilir ve o yönde ilerletilirsiniz. Eğer Hristiyan veya başka bir din mensubu bir ailenin çocuğu iseniz o ailenin bireylerinin dinine göre yetiştirilirsiniz. Sizin doğduğunuz günden itibaren gerek kimliğinize kendi dinlerini yazmaları gerekse yeni doğan bebeklere yapılan inançları uygulamaları gerekse sizin yetişmenizde din adı altında yapılan kısıtlama ve zorlamalar vardır. Bir bebeğin neden bir dini olması gerekir ki ?
 
Bu sadece çocukluk döneminde de olmaz. Çocuk doğru ve yanlışı anlayacak bir yaşa geldikten sonra da aynı zorlama devam eder. Türkiye' yi örnek vermek gerekirse siz eğer kendi dininizi seçme hakkını isteseniz bu aile büyüklerinin size karşı kötü davranışlar sergilemesine davetiye açar. Siz ne olursanız olun kim olursanız olun eğer aileniz ve çevrenizdekilerin dini haricinde bir din seçerseniz her zaman dışlanır ve hor görülürsünüz. Bu sadece dışarıda olmaz gerek okullarda gerekse iş yerlerinde sıkça görülür çünkü o tarz kişilerin aile yapısı itibari ile çocukta o şekilde yetişmiş olabilir. Bu sizin yılmanıza neden olmasın.
 
Bir çok aile ve kişiler kendi dinlerini seçemezler çünkü tek görüşlülerdir. Temel sorunumuzda bu tek görüşlülük ve sorgulamama. İşte tam olarak bu; Din asla sorgulanamaz sadece inanmaktan ibarettir. Sadece inanmak.
 
Hayır, ben sorgulamak istiyorum çünkü doğru ve yanlışı ayırt edebiliyorum. Doğru olanı bulmak istiyorum ben tek görüşlü değilim, diye bilmeli insan. Araştırmalı ve doğruyu bulmalı...
 
 
Gelelim Din ve İnsan Ölümleri, Zulümleri, Aç Milyonlara..
Tanrı var evet, ama din asla olmadı hepsinin bir senaryo olmadığı ne malum?
 
Din adı altında yapılmış binlerce savaş var. Sadece din için, aynı din altında mezheplere ayrılmış 2 topluluk bile birbirini katlediyor. Siz hala...
 
Bakınız:
 
Din için ölen milyonlarca insan var. Bunlar neden öldü ? Hepsi cehaletten, siz araştırın ! Doğru olanı bulun ! Kandırılmanıza izin vermeyin!
 
Size o din doğru, bu din doğru, diyemeyiz. Araştırın doğru olanı bulun. Mantığınızı kullanın.
 
WeBlogizm.com sitesi tarafından araştırmalarım için sponsor olarak destek verilip yazdığım bir yazım, bu yazı..


YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.