Cübbeli: Adam Allah rızası için malı istense cemaati bırakır!

Cübbeli: Adam Allah rızası için malı istense cemaati bırakır! DİN
0,0
04.03.2013 12:59:07
A+ A-

"Adam Allah rızası için malını istesen adam cemaati bırakır, bir daha gelmez. Mesela bunlar aralarında ticaret yapıyorlar, sonra birbirlerine düşüp namaz kılmayı bırakıyorlar, cemaati bırakıyorlar!" Hiç şaşırmayın, Fatih Altaylı'nın programına çıkan Cübbeli Ahmet Hoca'nın kendi ifadeleri bunlar. Görüyor musunuz, Cübbeli Ahmet hoca Müslümanları nasıl da samimiyetsiz, içten pazarlıklı, çıkarına dokunur dokunmaz dinden, imandan çıkan insanlar gibi gösteriyor. O bu sözleri söylerken Fatih Altaylı ile yanındaki Murat Barakçı yerlere yatarak gülüyorlar. Cübbeli bu şekilde anlatarak tüm Müslümanları samimiyetsiz gösterme çabasında, bakın nasıl anlatıyor:

http://www.izlesene.com/video/713-cubbeli-ahmet-hoca-fatih-altayli-cemaat/1087633

Cübbeli Ahmet Hoca'nın Müslüman anlayışı kendisinden bir şey istendiğinde cemaati terk etmek olabilir, ya da çevresinde böyle samimiyetsiz insanlar olabilir. Ama samimi Müslüman, gerçekten ihlâsla Kuran'a uyan bir Müslüman asla Cübbeli'nin tarif ettiği gibi olmaz. Samimi Müslüman Allah yolunda malını mülkünü harcar, yığıp biriktirmez. Banka kasalarına paraları yığmaz, altınları biriktirmez. Sıra sıra arabaları kapının önüne sadece kendi zevki için dizmez. Müslüman tüm kazancını da, zamanını da, parasını da Allah yolunda harcar. Sürekli infak eder. Hatta bunu kimseye göstermeden yapar, sadece Allah'ın bilmesi ona yeter. Kazandığı parayla kitaplar dağıtır, konferanslar düzenler, tebliğ yapar, yoksullara ve yolda kalmışlara yardım eder. Samimi bir Müslüman dünya malını sahiplenmez, bütün malın mülkün Allah'a ait olduğunu bilir. Ölünce hepsini geride bırakacağını, sadece beyaz bir kefene sarılıp mezara konacağını ve kendisine verilen mallardan hesaba çekileceğini bilir. Kimse Müslümanları Cübbeli Ahmet Hoca'nın anlattığı gibi samimiyetsiz zannetmesin. Cübbeli de herkesi kendisi gibi zannetmesin. Ahir zamanda da tıpkı peygamberimizin zamanında olduğu gibi son derece ihlâslı, varını yoğunu Allah'a adamış çok samimi Müslümanlar var. Onlar var güçleriyle Allah yolunda canla başla mücadele ediyorlar. 

Hayır olarak her ne infak ederseniz, kendiniz içindir. Zaten siz, ancak Allah'ın hoşnutluğunu istemekten başka (bir amaçla) infak etmezsiniz. Hayırdan her ne infak ederseniz -haksızlığa (zulme) uğratılmaksızın- size eksiksizce ödenecektir. (Bakara Suresi, 272)

Onlar ki, mallarını gece, gündüz; gizli ve açık infak ederler. Artık bunların ecirleri Rableri Katındadır, onlara korku yoktur ve onlar mahzun olmayacaklardır. (Bakara Suresi, 274)

Kaynak: http://birgo.mynet.com/cubbeli-hz-mehdi-yi-anlatiyorYORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.