Cübbeli Ahmet hoca anlatıyor: Hz. İsa gelecek. Seyredin

Cübbeli Ahmet hoca anlatıyor: Hz. İsa gelecek. Seyredin DİN
0,0
28.01.2013 15:48:57
A+ A-

Cübbeli Ahmet hoca her hafta Cuma günleri Flash TV'de program yapıyor, sizler de rastlamışsınızdır. Ehlisünnet inancına göre doğru anlattığı konular da var, yanıldığı konular da. Hangi konularda yanıldığını peygamberimizin sahih hadislerinden ve Bediüzzaman'ın açıklamalarından anlayabiliyoruz. Mesela Cübbeli Ahmet hoca Hz. Mehdi'nin gelişini 570 yıl sonraya erteliyor, hâlbuki peygamberimiz dünyanın ömrünün 7000 yıl olduğunu, 5600 yılının da geçtiğini söylüyor. Bediüzzaman'ın şu anda yaşayan talebeleri de kıyametin çok yakın olduğunu, dünyanın son devrinde olduğumuzu açıklıyorlar. 

Cübbeli Ahmet hoca da sohbetlerinde Hz. İsa'nın tekrar yeryüzüne geleceğini şöyle anlatıyor, bu linkten seyredebilirsiniz: 

mynet.com/erkanarkut/Cubbeli-Ahmet-hoca-Anlatiyor-Hz-Isa-gelecek-mi/1140306" href="http://video.mynet.com/erkanarkut/Cubbeli-Ahmet-hoca-Anlatiyor-Hz-Isa-gelecek-mi/1140306">http://video.mynet.com/erkanarkut/Cubbeli-Ahmet-hoca-Anlatiyor-Hz-Isa-gelecek-mi/1140306

Hadislerde ve İslam âlimlerinin eserlerinde Hz. İsa'nın Kuran'a ve Peygamberimizin sünnetine tabi olarak geleceği şu şekilde açıklanıyor: 

Meryem oğlu İsa, Hz. Muhammed (sav)'i tasdik ederek, onun milleti (dini) üzere bir imam olarak ve adaletli bir hakem (hüküm verici) olarak inecek ve Deccal'i yok edecek. (Hakim, el Müstedrek, Cilt II, s. 309) 

Onunla (İsa ile) benim aramda hiçbir peygamber yoktur. O şüphesiz inecektir. Onu gördüğünüz zaman tanıyın! O, orta boylu, beyaza çalar kırmızı renktedir. Sarıya boyalı iki elbise içinde olacak. Yağmur yağmasa da saçından su damlayacaktır. İnsanlarla İslam için savaşacaktır. Mesihu'd-Deccal'i yok edecek, sonra yeryüzünde tam kırk sene kalacak. Sonra ölecek ve namazını Müslümanlar kılacaklardır. (Buhari, Müslim, Ebu Davud ve Tırmizi, Büyük Hadis Külliyatı, Rudani, 5. cilt, s. 380) 

İslamdan başka (hiçbir dini) kabul etmeyecek... Din muttehid olacak... Allah'tan başka hiçbir kimseye ve hiçbir şeye ibadet edilmeyecek... (Ruhu'l Meani, 7/60) 

Hz. İsa, Ümmet-i Muhammed'e peygamber olarak değil, şeriat-ı Muhammediyyeyi tatbik etmek için gelecektir. (Alusi, el-Cevabu'l Fesih, I, 835) 

Hz. İsa inecek ve Resulullah Efendimiz'in şeriatına tabi olacaktır. (Ebu'l Münteha, Şerhu'l Fıkhu'l Ekber) 

Ahir zamanla ilgili konuları sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.