Cübbeli Ahmet Hoca Hz. Mehdi?nin dış görünüşünü nasıl anlatıyor?

Cübbeli Ahmet Hoca Hz. Mehdi?nin dış görünüşünü nasıl anlatıyor? DİN
0,0
25.01.2013 19:50:52
A+ A-

Peygamberimizin hadislerine göre Hz. Mehdi'yi ve Hz. İsa'yı bu yüzyılda göreceksek Hz. Mehdi hakkındaki her hadisi de çok iyi bilmemiz ve ahir zamanın büyük kurtarıcısı Hz. Mehdi'yi tanımamız gerektiğini düşünüyorum. Hz. Mehdi'yi tanıyabilmemiz içinde sahih hadisleri araştırmalı ve âlimlerden Hz. Mehdi'yi dinlemeliyiz. Araştırmalarıma göre Cübbeli Ahmet hoca yıllar önce yaptığı sohbetlerde Hz. Mehdi'yi sahih hadislerle çok güzel ve detaylı anlatmış. Bakın Cübbeli Ahmet hoca Hz. Mehdi'nin dış görünüşünü nasıl anlatıyor, bu linkten seyredebilirsiniz: 

mynet.com/erkanarkut/Cubbeli-Hz-Mehdi-nin-dis-gorunusunu-anlatiyor/1154812" href="http://video.mynet.com/erkanarkut/Cubbeli-Hz-Mehdi-nin-dis-gorunusunu-anlatiyor/1154812">http://video.mynet.com/erkanarkut/Cubbeli-Hz-Mehdi-nin-dis-gorunusunu-anlatiyor/1154812

Hz. Mehdi'nin dış görünüşünü Cübbeli Ahmet hoca sahih hadislerle anlatıyor, peygamberimiz Hz. Mehdi'yi adeta görmüş gibi o kadar detaylı anlatmış ki, bu yüzden tüm detaylar hadislerde bildirilmiş. 

Hz. Mehdi'nin cildi parlaktır

Hz. Mehdi (a.s.)'nin yüzü altın-bronz bir metal gibi parlar. ÖYLE PARLAK Kİ NEREDEYSE CİLDİNİN ASIL RENGİ GÖRÜNMEYECEK.(Bihar-ül Envar, Cilt 13, Sayfa: 263) 

Hz. Mehdi'nin yürüyüşü

Bir özelliği de yürürken uyluklarının açık ve birbirinden uzak olmasıdır.(El-Kavlu'l Muhtasar Fi Alamatil Mehdiyy-il Muntazar, sf. 32) 

Omzunda nübüvvet mühürü bulunacak

Mehdi'nin omzunda Peygamber Efendimiz (sav)'deki nübüvvet mührü bulunacaktır.(El-Kavlu'l Muhtasarr Fi Alamatil Mehdiyy- il Muntazar, s. 41) 

Hz. Mehdi'nin sırtında da bir ben olacak

"... (Hz. Mehdi (a.s.)'nin) iki kürek kemiğinin arasında bir ben vardır. SOL KÜREK KEMİĞİNİN SOL ALT TARAFINDAN BİR YAPRAK VARDIR, tıpkı mersin yaprağı gibi." (Şeyh Muhammed b.İbrahim-i Numani, Gaybet-i Numani s. 253) 

Hz. Mehdi'nin iki kaşı arasında küçük bir çukur olacak

Hz. Mehdi (a.s.)'nin . İKİ KAŞ ARASINDA KÜÇÜK BİR ÇUKUR VARDIR.(Bihar-ül Envar, Cilt:13, Sayfa: 243, Farsça tercüme) 

Hz. Mehdi ileri yaşlarda da genç gözükecek

Hz. Rıza (a.s) Rayyan b. Saltı'ın Sen Sahib-ul Emr misin? sorusuna şöyle cevap verdi: Evet ben de Sahib-ul Emrim (emir sahibiyim), Ama yeryüzünü adaletle dolduracak olan Sahib-ul Emr ben değilim. Ben de gördüğün bu güçsüzlük ve zayıflığa rağmen nasıl olur da o Sahib-ul Emr olabilirim? VA'DEDİLMİŞ KAİM (HZ. MEHDİ) İLERİ YAŞLARDA, AMA GENÇ BİR SURETTE ZUHUR EDECEKTİR. (Bihar-ul Envar, c. 52, s. 32; İsbat-ul Hudat, c. 6, s. 19) 

Şimdi burada Hz. Mehdi'nin dış görünüşüyle ilgili yüzlerce hadisten yalnızca birkaç tanesini size aktarıyorum, daha sonra bu detayları anlatmaya devam edeceğim. Sanırım "Hz. Mehdi gelmeyecek, ya da Hz. Mehdi şahs-ı manevidir" diyenlere en güzel cevabı bu hadisler verecektir.YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.