Cübbeli Ahmet Hoca: Yaşadığımız şu dönemde Mehdiyet çok konuşulacak, Video

Cübbeli Ahmet Hoca: Yaşadığımız şu dönemde Mehdiyet çok konuşulacak, Video DİN
0,0
06.02.2013 20:49:16
A+ A-

Bakın Cübbeli Ahmet Hoca yaptığı sohbetlerinde neler söylüyor: "Zaten gelmişiz kıyametin eşiğine, peygamberimizin yüzlerce, binlerce hadisle bildirdiği Hz. Mehdi'den konuşmayacağız da neden konuşacağız? Hz. Mehdi'den bahsedilmemesi, Hz. İsa'nın yeryüzüne inişinden bahsedilmemesi kıyamet alametidir" diyor. Önce bu linkten ilgili videoyu izlemenizi rica ediyorum: 

http://www.youtube.com/watch?v=4GL-RUevSnY

Cübbeli Ahmet Hoca bu sohbetleri yıllar önce yapıyordu ama şimdi nedense ne kıyametin eşiğinde olduğumuzdan, ne de Hz. Mehdi ile Hz. İsa'nın geldiğinden bahsediyor. Hatta bahsetmek bir yana Hz. Mehdi'nin gelişini 570 yıl sonraya erteliyor. Bazı Müslümanlar da Hz. Mehdi'nin şahıs olarak gelmeyeceğini, şahs-ı manevi olduğunu ileri sürüyorlar. İşte bu bakış açısı Müslümanları perişan ediyor. Tüm dünyadaki Müslümanların acı içinde olması, sürekli zulme uğratılması, kan akıtılması Müslümanların başında bir lider olmadığı içindir. Başsız Müslümanlık olmaz. Tüm İslam âlemi Hz. Mehdi'ye ekmek ve su gibi muhtaçtır. Peygamberimiz bu yüzden yüzlerce hadisle Hz. Mehdi'nin gelişini müjdelemiştir. Hz. Mehdi çıkmadan önce Ortadoğu'da büyük karışıklıklar yaşanacak, Müslümanların hamiyet-i İslamiyesi feveran edecektir. Olaylar öyle bir noktaya gelecek ki Müslüman âlemi tek kurtuluşun Hz. Mehdi'de olduğunu kesin olarak anlayacaklar ve Hz. Mehdi çıktığında çok büyük bir heyecanla ona tabii olacaklardır. 

Naim b. Hammad ve Ebu Naim, Mekhul vesilesiyle Hz. Ali'den tahric ettiler. Dedi ki: Dedim "Ya Resulullah (sav) Hz. Mehdi bizden Al-i Muhammed'den mi, yoksa bizden değil mi?" Buyurdu ki: Hayır, bilakis Bizdendir. Allah bu dini nasıl bizimle başlatmışsa O'nunla sona erdirecektir. Ve onlar Bizimle nasıl şirk'ten kurtulmuşlarsa, Onunla da fitneden kurtulacaklardır. Allah Bizimle, insanları nasıl müşrikçe düşmanlıktan kurtararak, onların kalplerine ülfet ve muhabbet yerleştirmiş ve din kardeşi yapmışsa, Hz. Mehdi ile fitne adavetinden (kin, buğz, garez ve düşmanlıktan) kurtaracak ve kardeş yapacaktır.

Kaynak: http://www.cubtube.blogspot.com/YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.