Dershaneden Tekkeye Geçiş Testi

Dershaneden Tekkeye Geçiş Testi DİN
3,7
21.11.2013 02:05:19
A+ A-

F-tipi tarikatın mürit devşirme fabrikaları olan dershanelerin kapatılmasına karşıyım.
Özgür seçim hayatidir. Dileyen bir tarikata mürit olur, dileyen müslüman, dileyen Hristiyan veya Ateist...

Dershaneden Tekkeye Geçiş Testi

"Namazda gözünü sağa sola gezdirenler Rabbimin namusuna dokunmuş gibi bana dokunduruyorlar. Keşke o esnada tenasül uzuvlarını çıkartıp başıma işeseler. Allah'ım bunu affetmeden senin huzuruna gelmiyorum. İşte bütün bunlar beni çılgınca konuşturuyor ve hezeyanlara sevk ediyorsa şayet... Bir hezeyan ve çılgınlıkla on sene önce o (Kuran) benim elimden fırlayıp sizin sinelerinize çarptı. Çığlıklarınıza Kurban olurum! Çığlıklarınıza Kurban olurum! Ölürken sizi Naime (Cennete) erdireceğim!" -- Hocafendi Hazretleri

EY ŞAKİRT: Dersanede öğretmenlerinin bir sözünü iki etmedin. Onları hiç sorgulamadın. Çok itaatkar davrandın. Sana öğretilen her şeyi ezberledin. Seninle iftihar duyuyoruz. Bu test ile yepyeni bir kapı açılacak sana. Sorular zor. Ama eğer gerçekten Tekke'ye layıksan üstadın ve hocafendi hazretlerinin himmetiyle yardım bulabilirsin. Eğer gözüne bazı şıklar başka bir renkte veya koyulukta görünürse bilesin ki bu bir keramettir ve hiç tereddüt etmeden o şıkları seç. Ancak çok halis kalpli şakirtler bu keramete nail olur. Ancak, soruların sonunda sana ikinci bir şans verilebilir. Hızır aleyhisselam, işledikleri günahlar sonucu birinci himmete nail olmayanlardan bazılarına soruların doğru şıklarını görünmez kırmızı mürekkeple verecektir. Eğer bu testin sonunda kırmızı bir kelime bulursanız bilesiniz ki bu Hızır'ın himmetir.

SORU: Hazret-i Fetullah neyi tüm şakirtlere tavsiye etmiştir?

AÇIKLAMA: Aşağıdaki çoktan seçmeli 11 sorunun doğru şıklarının harflerini aynı sırada dizerek 11 harflik kelimeyi bulduğunuz takdirde Dershaneden Tekkeye geçiş yapabilirsiniz ve böylece cemaate iyi bir gönül eri olarak hayırlı hizmetlerde kullanılabilirsiniz.

1.      Hocafendi hazretleri doğmadan önce hangi mucize gerçekleşmiştir?

a.       Ay ikiye yarılmıştır, yarısı evinin bahçesine düşmüştür.

b.      Daha gençken rüyasında St. Paul ile görüşmüştür

c.       Hazreti Ali o doğmadan hemen önce köyüne kazık çakmış ve depremi önlemiştir.

d.      Minareden aşağı atlamış ve yaşamıştır.

e.       Bir kurbağaya Rumuzat-i Semaniye'den bir sayfa ezberletmiştir.
 

2.      Hocafendi hazretlerinin 1995 yılından itibaren isminin başına koyduğu M harfi ne anlama gelir?

a.       Muhammed

b.      Mehdi

c.       Mendebur

d.      Mister

e.       Yukarıdakilerden biri veya hiçbiri
 

3.      Peygamberi hortlattıktan sonra onunla fiziksel olarak yüz yüze ve diz dize kaç kez görüşmüştür?

h.      3

i.        11

j.        19

k.      33

l.        Hocafendi hazretlerine sormalı.
 

4.      Hocafendi hazretleri şunlardan hangisine inanmıyor?

a.       Ibn Meymun'un maymunların zina eden bir maymunu recmettiğini rivayet eden Buhari güvenilir ve büyük bir alimdir.

b.      Recm, yani zanileri taşla öldürme cezasını emreden ayet vardı. Peygamberin vefatından sonra deriye yazılı olarak Aişe'nin yatağının altında idi.  Aç bir keçi onu bulup yeyince Kuran'dan çıkmıştır ama hükmü hala bakidir.

c.       Kainatın tek Efendisi Allah'tır. Kuran hidayet için yeterlidir.

d.      Herkesi okuma yazmaya teşvik eden peygamberi Zişan 23 yıl boyunca 28 Arap harfini öğrenememiştir.

e.       Mürted, yani dinden dönen ölümü hakketmiştir.
 

5.      Aşağıdakilerden hangisi hocaefendi tarafından söylenmemiştir?

a.       Şu Kuran ki onların arasında ama yetim! Ühühühü Yetiiiiim! Canım çıksın. Hmmmuç! Yetiiiiiiim! Ağlıyor ama bu dünya onun dilini bilmiyor. Üç asırdır yetiiiiiim! Babası öldü Kuran'ın! Ve Kuran yetiiiiiiiiiiiiiim! Ve Kuran yetiiiiiiiiiiiiiim! . On asır önce titreyen ellerden yuvarlanıp aşağı gitmişti.

b.      Muhammed peygamber İsa peygamberin babası olabilir.

c.       Kuran Müslümanlığı diye bir sapıklık çıkmış ortaya. Hadisin Kuran'a ihtiyacında daha çok Kuran hadise muhtaçtır.

d.      Allahım kadınların şerrinden, Allahım kadınların belasından, Allahım kadınların fitnesinden bizi koru ve esirge!

e.       Bir zamanlar soy ismimle müsemma olan bendeniz, soy ismimin Arapça mübalağa siygası mahlasım ile kahkahalar atarken kendimi kudreti ilahinin iktizası mucibince bir hareketin başında bulmuş ve 1980-1990 yıllarında cemaatı coşturup hareketime para toplarken soy ismimle müsemma olmak yerine soy ismimle müptela olmuştum. Bunun tecellisi olarak cemaat önünde ağlayarak hissiyatımı feryad-u figan ile defalarca ifşa etmiştim. Hatta bazen coşup elimdeki mushafı yerlere fırlatmıştım. Ama gözyaşı ve terle topladığım paralarla ve dinler arası diyalog ve beynelmilel destekle cemaatimin dünyanın her yerinde kurduğu okullar, dershaneler, gazeteler, televizyonlar, bankalar ve bilumum şirketler 30 milyarı aşan bir servet oluşturduğu için artık cemaat önünde ağlamıyorum. Artık soyismimle müsemmayım ve bundan müsterihim.
 

6.      Dünyanın en lezzetli ve en gıdalı yemeği hangisidir?

k.      Mutancana

l.        Maklube

m.    Hengel

n.      İmambayıldı

o.      Zırba Yahnisi
 

7.      Tayyip Erdoğan lisede hem şiir yarışmalarında okulu temsil ederdi hem de Mehter Takımının başında Çorbacıbaşı idi... Hocafendi hazretleri lisedeyken neydi?

q.      Okul birincisi

r.        Zurnacıbaşı

s.       Tornacıbaşı

t.        Ağlayan ve sızlayan çocuk rolünde başarılı bir tiyatrocu

u.      Lisede yoktu
 

8.      1980'lerde Sızıntı dergisinde hocafendi hazretlerinin şiirleri ve makaleleri için kullandığı mahlas nedir?

r.        Abdülfettah Şahin

s.       Hikmet Işık

t.        Dahhak (kahkaha ile gülen)

u.      Şakirt (öğrenci)

v.      Yetim
 

9.      Hocafendi hazretleri 1999 yılında Amerika'ya sığınınca onun Yeşil Kart alması için bazı Amerikalılar sponsor oldular. Özel vize alabilmesi için 26 kişi hocafendiye destek mektubu yazdı. Aşağıdakilerden hangisi sponsor değildi.

h.      CIA ajanı Graham Fuller

i.        Molla Said Nursi veya namı diğer Said Kürdi

j.        CIA ajanı George Fidas

k.      ABD'nin Türkiye büyükelçisi Mortan Abromovitz

l.        Bir grup profesör
 

10.  Resmî nüfus kaydına göre 27 Nisan 1941'de, Erzurum ili, Hasankale (Pasinler) ilçesi, Korucuk köyünde dünyaya gelen hocaefendi hazretlerinin doğum yılı 1938 mi, 1941 mi yoksa 1942 mi?

v.      1940. Ama askere geç gitmek için yaşını küçültmüştü.

w.     1941. Kırkbir kere maşallah! Nitekim bu sayı 19'a tam bölünmüyor.

x.      1942. Nitekim Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yılı değildir.

y.      1938. Zira nüfus memuru yanlışlıkla 1942 yazdı. Ayrıca ilk ismi Muhammed'i de yazmadı. Ayrıca, ilk ismini de Fetullah diye yanlış yazdı.

z.       Yukarıdakilerin hiçbirisi.
 

11.  Sık sık peygamberle görüşmeler yapan Hocaefendi hazretleri kendisinin KITMİR bile olamayacağını ifade ediyor. Kıtmir ne demektir?

a.       Palyaço

b.      Kabenin örtüsünün püskülü

c.       Ördek yavrusu

d.      Camilerde ağlayarak anlattığı hikayelerde sonra duygulu cemaatten para toplayan yenetekli vaiz.

e.       Ashab-ı Kehfin köpeği

NOT-1: Ölüm hakikatinin muammasını, yalnızca Risale-i Nur çözmüştür.
NOT-2: Sorular zor geldiyse hacet duasına çık ve 33 kez Hafizanallah de.
NOT-3: Hocafendi hazretlerinin kasıtlı olarak baş üstü konulan resmini düzeltmediyseniz saygınız kalpten icraata geçmediği için imanınızda şek ve şüphe var demektir. Tekke öncesi Şekke'ye alınacaksınız.
NOT-4: Bu test, hala Adana'da kebap yemeyen ağabeyiniz tarafından hazırlanmıştır.

Hızır Aleyhisselam'ın GİZLİ MÜREKKEPLE yazdığı aşağıdaki şifreyi görebiliyorsan çok şanslısın:

CELCELUTİYEYAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUMLAR

İnsanlık Seninle yol bulacak ve Kölelik Seninle İflas edecek, Varolasın Edip Yüksel... (Edip'ten önce, Edip'ten sonra) (EÖ/ES) :) -

Sevgili edip, Ben artık senin öğretilerini veya sohbet diyelim görmeden yapamıyorum ve adeta büyük eksiklik duyuyorum.. :( (Bunu ilgiyle okudum ve kinayeyi, "fabl gibi" verilecek dersi anladım, keza genel mesajı anladım.. Eeee niye yazıyorsun o zaman, kafa şişirmek için mi? Diyeceksin..) :)) Yok yok, şunun için yazıyorum,, Hani geçenlerde bir videoda Sana hakaret eden ve ardından kibar üslupla soru soran bir şüreka üyesi vardı, ismini şimdi unuttum ve hangi video olduğunu: Orda şöyle bir tabir geçiyordu: "Edipçiler"!.. :( ve ben onu günlerden beri düşündüm ve bir türlü hazmedemedim! :( "Edipçiler" demekle meseleyi öyle lôkalleştirip basite indiriyor ki, sanki bir yemeğin tuzunun olmayışına karşıymışız gibi , yani bu denli ucuzlatıyor! "Yani esas meseleye müessir demiyor ve mümkün olduğunca ondan uzaklaştırıyor"!.. (kıç açılmasından korrkuyorlar, panik)! ..Ve bizi de "Edipçiler diyerek", İnan basit bir tarikat müridine indirgiyor ve değerimizi veriyor.. :( (Bizler Mürid olursak ..Sen de şeyh olmuş olacaksın ve Diğerlerinden farkın kalmayacak ve bu şekilde seni yenecekler, yani adamın kafasındaki taktik bu sanırım, yani Hafifletme Ucuzlatma Sıradanlaştırma , Bayağılaştırma!) Tabi ki terbiyesizlik! Çünkü ben her şeyden önce "O'cu, Bu'cu, veya Şu'cu değilim; "Ben benim"!!! (Edip zaten kendisinin ne olduğunu ve insanların ismiyle hitabetmesini bizzat isteyen ve buna ruhsat verendir) :( Biz Edip'in şahsını veya kara kaşını kara gözünü değil, Bize bugüne kadar kimsenin öğretmediği ..ve dahi bin sene kalsak bile öğretemeyeceği şeyleri öğrendik! Tüm mezheplerin aslında bir din olduğu ve İslam'dan uzaklaşmak, şirk ve Sapkınlık olduğunu; Müslümanlıkla (İslam) Alâkasının olmadığını ..öğrendik! İşte bu öğretiyi hiçe saymak ve nazarlardan uzaklaştırmak için (...sorunu bilerek, hedef saptırrma) "Edipçiliğe indirgiyor ve ...adeta bize kıymet biçiyor Sen şu kadar ederrsin diyerek"! Ben Bu tuzağa düşmedim ve O sürü içinde hiç bir zaman olmadım (şükür) Olmayacağım da, ...bir sade vatandaş olarak.. :( Saygılarımla.. Seni çok seven kardeşin Mîzahçı/Adana 25.11.2013 18:21

1 6
4. 5. ve 8. Sorular -

Evet. Bu adamın koyun müritleri, "Şu istikbal inkılâbâtı içinde en gür sedâ, İslam’ın sedâsı olacaktır." diye tekrarlıyor ama ne dediklerinin farkında bile değiller, keşke bu güzel sözü anlasalar. Bu gür seda Fetullah'ın sedâsı değil, siyonistlerin sedası değil, Kur'an'ı yetersiz görenlerin sedâsı değil; sadece ve sadece Kur'an'ın -yani gerçek islamın- sedası olacaktır. Hüküm, sadece ve sadece alemlerin rabbi ve sahibi olan Allah'a aittir. Okyanuslar ötesinde yaşayan bir müşriğin salya sümük ağlayarak siyasi, ekonomik ve sosyal yönden hüküm sürerek insanların kaderini eline geçirmesinden ve insanları sömürmesinden Allah'a sığınırız. Zamanın ötesinde, mekandan münezzeh, rahman ve rahim olan Allah'ın hükmü bize yeter! Allah, bu münafıkların ve müşriklerin yaptıklarından "haberdardır." Selamlar...

0 4
İNSAAAAFFF -

Hep merak ederim acaba insanlar inanmadıkları bir kısım insanlara,inanışlara ,gelenek ve göreneklere neden hakaret eder alaya alır.yani kalbinin küçüklüğünden mi hazmedememe yahut kalp,gönül bu insanlarda hiç mi yok...insaf edin arkadaşlar biraz saygı biraz insaf.çok mu zor üç günlük mdünya için değermi?

1 1
zorla akmayan gözyaşları -

bu adamın bir tek ağlayışını içten buluyorum, bir insan bu kadar seri saçma sözler sarfedip durursa, akıl oynar, vicdan durmaz isyan eder,kalp çırpınır, nefs içerden bağırır bana daha fazla zulmetme diye, ve hoca efendi hazretleri artık ağlar ağlar ağlar ağlar ...

0 5
whodoom com -

1-Her yıl sınav sisteminin değişmesi,her yıl binlerce dershane kitabının yenilenerek yeniden kitapların satın alınmalarının sağlanarak belli başlı patronlar ve yök kurmayları ile toplumun sömürülmesi sağlanmakta ve vatandaşın parası çalımkatadır. 2-Dershaneler örneğin Türkiyede herhangi bir ilde birinci çıkardımı sanki her ilde birinci çıkarmış gibi reklam yapıp milyonlarca genci dershaneye çekebilmekteydi. 3.Ancak hepimizinde bildiği gibi cemeat hocaları genelde derin düşünceden yoksun,entellektüel birikimi olmayan meczuplardan oluşmaktadır.Şimdi Cemaat bir lise kurdu bir ilde ve öğrenciler kayıt yaptırdı yıl sonunda başarısı kesinlikle diğer özel liselere göre çok kötü olacaktır.İşte o zaman cemeate olan güven ve saygı bitecektir.İşte Hoca Efendi Hazretleri Haşmetmağları Zatı Şahanelerinin farkında olduğu bu gerçeklik dershanelerin kapatılmasının engellenmesi kanununa karşı mücadele etmeyi zorunlu kılıyor. 4-Dershanelerin kapatılması iyi olacaktır.Türkiyenin geleceği açısından.Ancak Tüm eğitim sisteminin özelleştirilmesi gerekmektedir.Yoksa asla bu ülkede eğitim başarılı bir şekilde sürdürülemeyecektir. 5-Her öğretmene okullarda bir derslik kiralanmalı.Kira bedeli(10 TL) göstermelik olmalıdır.Kadrolu her öğretmene asgari ücret ödenmeli ve sınıfına kazandırdığı öğrenci sayısı kadar öğrenci başına örneğin 50 TL devlet yardımı yapılmalıdır.Ayrıca kadrolu öğretmenlerin meslek değiştirmesi bir imzaya bakacak şekilde gevşek tutulmalıdır.Böylece kendine güvenen ve ben bu işi yapabilirim diyen idealist hocaların sistemde yer alması sağlanılmalıdır. 6-Düz liseler kapatılmaslı ve tüm liseler teknik ve meslek lisesi olarak hizmet vermelidir.Böylece liseyi bitiren herkesin değil çok az bir azınlığın üniversiteye gitmesi sağlanmalıdır. 7-Her ile bir dil zorunluluğu getirilmelidir.Örneğin Batman'lı hergenç Japanca dersini geçmeden mezun olamazken,Konya'lı her gente Farsça koonuşmadan liseden mezun olamasın.Her il bir dil.Tüm diller ülkede konuşulmaya başlanılınca kültürel olarak zenginliğimizin tavan yapacağı aşikardır. 8-Üniversitelere gelince her bölüm 2+4 şeklinde dizayn edilsin.İki yıllıktan mezun olabilen her öğrenci 4 yıllığı okumaya hak kazansın. 9-Her öğrenci istediği bölüme kayıt yaptıracak şekilde eğitim sistemi düzenlenmelidir.Bu şu şekilde olacak.Öğrenci istediği bölüme internet üzerinden kayıt yaptıracak.O bölüme ait olan dersler 2+4 şeklinde yök tarafından kitap seti olarak dizayn edilecek.Kitaplarda kesinlikle türk yazarların kitaplarına yer verilmemelidir.Dünyaca tanınan en bilinen en kaliteli yayınlar (fessenden kimya gibi)ders kitabı olarak okutulması zorunlu kılınacak.Kişi dersten değil belli bir kitaptan geçecek şekilde sistem düzenlenecektir. 10-Bir tıpçı ve bir kimyacı aynı Organik kitabnı ders kitabıu olarak okumalıdır.Böylece kişi istediği zaman alan değiştirme gücüne sahip olmalıdır. 11-Kişi 2 yıllığı kendi kendine evde oturarak çalışıp dersleri geçerse üst öğrenime hak kazanacaktır.Burda amaç kişinin para getiren değil gerçekten sevdiği bölüme kayıt yaptırmasını sağlamaktır.Kişi sevmediği bir alanı seçerse derslerden kendi başına çalışsada geçemeyeceğinden o bölümü terk edecektir ki bu aslında ülke için bir kazançtır. 12-2 yıllığın ilk yılında en başarılı olan öğrenciler not durumlarına göre üniversitelerimizin ilgili bölümünde ikinci yıllarını okuma fırsatınıda elde edeceklerdir.Tabiyki başarıları ODTÜ ye mi yoksa DİCLE üniversitesine mi kayıt yaptıracaklarını belirleyecektir. 10-

2 9
YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.