Dinimize göre kadın nasıl olmalı, kadın makyaj yapamaz mı!

Dinimize göre kadın nasıl olmalı, kadın makyaj yapamaz mı! DİN
3,0
04.07.2013 13:32:32
A+ A-

 

Bazı kişiler facebookda, twitter da sürekli sorup duruyorlar: “Televizyona çıkan kadınlar neden bu kadar makyaj yapıyorlar, makyaj yapan kadınlar dini sohbetlerde oturabilir mi? Kadının bu karda makyaj yapması İslam dinine göre caiz mi?”

Bu sorulara çok fazla cevap verdim ama yine de tekrar merak edenler için yazıyorum. Yobazlar içine boğuldukları hurafelerden dolayı kadınların bütün haklarını ellerinden almak istiyorlar. Bakın önce diyorlar ki “kadın makyajla televizyona çıkamaz”. “Tamam makyajla çıkmasın” dediğimizde, “hiç makyaj yapmasın” diyecekler. Daha sonra “başını da kapatsın” diyecekler. Daha sonra “çalışmasın” diyecekler. Arkasından “hiç evden çıkmasın” diyecekler. Daha sonra “erkeğin birkaç adım gerisinden yürüsün, hiç konuşmasın” diyecekler. Arkasından “kadın şeytan gibidir, hiçbir sözünü dinlemeyin, söylediklerinin tam tersini yapın” diyecekler…

İşte istedikleri, kadın için belirledikleri yaşam tarzı bu. Yobazlar Afganistan’daki gibi kadınların burka arkasında yaşamasını, yani görünmez olmalarını istiyorlar. Atatürk olmasa bu ülkeyi ne hale getireceklerini bir düşünün. Afganistan’dan da geride olacaktık, hurafeler denizinde boğulan yobazlar da halkı kırıp geçirecekti. Biliyorsunuz, ehl-i sünnet inancına göre bir hafta sakalını kesen kişi öldürülüyor, bağnazlık işte bu derece vahşete varıyor.

Bizim dinimiz özgürlük dini, eşitlik dini, kadını yücelten ve ona çok değer veren bir din. Bu yüzyılda bu gerçek iyice ortaya çıkacak, İslam ve Kuran dalga dalga yayılacak. Uydurma hurafeleri gören ve öğrenen insanlar bu uydurmaların Kuran’la asla bağdaşmadığını görecekler ve yüzlerini özgürlük ve eşitlik dini olan İslam’a dönecekler. O yüzden kimse “dindar olan kadın makyaj yapar mı” gibi son derece mantıksız sözlere kanmasın. Bunu diyenler Antalya plajlarında gezinip duruyorlar. Onlara göre televizyonda makyaj yapılıp dini konular konuşulmaz ama Antalya’da bikini ile gezilir. Plajda gezen kadının dindar olmadığını kim iddia edebilir? Ama yobazlara göre böyledir. Ayrıca dindar olduğunu söyleyip de televizyonda makyajlı dini sohbetleri yerenler kendi televizyonlarda sabah akşam çalgılı, çengili, danslı, makyajlı programlar yapıyorlar. Bunu da son derece normal karşılıyorlar. Bu çarpık mantıkları da anlamak mümkün değil. Amaç para kazanmaya, kendi kanallarının reytinglerini arttırmaya gelince oluyor da başka kanallarda neden olmuyor?

Söylediğim gibi kimse bu konuşmalara pirim vermesin, yakında bu hurafelere inanan da kalmayacak. Kimse bu ülkeyi geriye götüremeyecek, Türk kadını daima dindar, modern, asil, ve eğitimli olacak, meclise de girecek, iş hayatında da her zaman yerini alacak.

Kaynak: http://kurandakadininyeri.blogspot.com/

YORUMLAR

Yorumlara cevap -

Benim burada kastettiğim yobazların çizdiği bir dindar kadın imajı var, son derece pis, bakımsız, cahil, eksik etek, kıskanç, akılsız, kocasının emirlerinden çıkmayan bir kadın. Bunların hepsi hurafe. Ben bu yazımda son derece modern, akıllı, kariyer sahibi, kaliteli kadınların dindar olabileceğini söylüyorum. Yoksa tabii ki toplumda yaşayan kadınlar arasında dindar da olacak ateistte. Ama Kuran ahlakında kalite var, yobazlıkta ise tam anlamıyla basitlik ve gericilik var. Ben bunu anlatmak istedim.

0 0
Türk Kadını -

Merhabalar. Kaleminize sağlık lakin kafama bir soru takıldı. 'Bir kadın, makyaj yapıp din konuşamaz' söyleminin yobazlık olduğunu söylüyorsunuz. Buna kısmen katılıyorum. Lakin; 'Türk Kadını daima dindar olacak' gibi bir söylem kullanmanız, bir başka çerçeve de sizi de yobaz yapmıyor mu? İnsanlar doğar doğmaz kimliklerinde müslüman yazıyor lâkin ateist olan var, deist olan var.. Onlar iş kadını oluyor da, Türk Kadını'mı olamıyor? Şimdi bir bakıma, yobazlığın kaynağı cehalet ile birlikte hoşgörüsüzlüğe de dayanıyor. E siz de burada, ateist veya deist olan insanlara karşı hoşgörüsüz yaklaşmıyor musunuz? Bahsettiğim hususları aydınlatırsanız, sevinirim.. Teşekkürler

1 0
Kalemine (klavyene) sağlık -

benim başım açık,doğal olmadığını düşündüğümden mecbur kalmadıkça makyaj filan yapmıyorum,dindar değilim. dindar olmak bir yana herhangi bir "din" yok hayatımda.ama bu demek değil ki, ben sokaklarda çıplak geziyorum, sabahtan akşama hobaa köpük partisi yapıyorum, başı örtülü kadınlara kem gözlerle bakıyorum... Hayır ben; bu Adnan Oktar'ın kediciklerini görünce içi darlanan, aynı şekilde İran'da tecavüze uğrayıp mağdur olduğu halde "ceza" verilip recm edilen kadına üzülen,nice zeki kadınların evde oturmasına isyan eden bir kadınım.. İnsanların beyni var bir zahmet kullanmayı öğrenemediler. Benim sevabımı/günahımı nasıl bir insan olduğumu yargılayabilecek kimse yok şu dünyada. bugün kadın günlerinde gıybet yapıp birinin arkasından sonra evde aynı şeyi yapan kadınlar da var.. "dindar" yalan söyleyenler de var.. bıraksın artık insanlar, başkaları ile Allah arasına girmeyi.. Din öğreneceksem, kitap var. iman edeceksem kendi kalbim var. ibadet edeceksem niyet diye bir şey var.. Boşuna dememiş atalar "Parayla imanın kimde olduğu bilinmez." Bir de insanın en güzel varlığı "beyin".. Kalemine daha doğrusu klavyene sağlık sayın yazar.

5 4
YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.