Dinler Arası Diyalog

DİN
0,0
18.02.2014 20:23:19
A+ A-

Nedir bu dinler arası diyalog aldatmacası?
     “Onlar senden razı olmayacaklardır sen onların dinine girmedikçe. (Bakara 120)” 
     Sen onların, kendi dinlerine uymadıkça ne Yahudiler, ne de  Hıristiyanlar senden razı olmazlar. “Asıl doğru yol, ALLAH’ın yoludur” de. Sana gelen ilimden sonra eğer onların arzularına uyarsan andolsun ki ALLAH’tan sana ne bir dost, ne de bir yardımcı olmaz. (Süleyman Ateş)
     Ayette böyle söylüyor ALLAH… Peki Hoca Efendi bilmiyor mu bu ayeti? Biliyor, peki nedir bu dinler arası diyalog masalı?
Ceviz kabuğu programında Hulki Cevizoğlu bir Papaz’la konuşuyor. Biz Muhammed’i (SAV) Peygamber olarak , İslamiyeti din olarak kabul etmiyoruz. Cevizoğlu bile sinerleniyor ve Papaz’ın sözünü kesiyor. Ve diyalogculara soruyor; Buyrun cevap verin. Türkiye’de Said-i Nursi’yi eleştirenlere dahi tahammül edemeyenler Resulullah’ı kabul etmeyenlere hoşgörülü davranmasına ne demeli?
     Abdülkadir Mısırlıoğlu (Youtube daki videosunda) Fethullah Efendi Papa’ya mektup yazmış; “Hizmetlerinizin parçası olmak istiyorum” diye. Mısırlıoğlu eleştiriyor Cemaatin ileri gelenleri geliyor. Hoca Efendi seni çok sever diyorlar. Soruyorum; Papa’nın hizmetlerinin parçası olmak ne demek? Hoca Efendi öyle demez diyorlar. Sizin gazetenizden aldım diyorum. Aslı öyle değil, size getiririz diyorlar. Bekliyorum hala ne gelen var ne de giden. diyor  Abdülkadir Mısırlıoğlu.
     Demek ki “Dinler Arası Diyalog” masalmış.
     Hoca Efendi gazeteci Emin Çölaşan’a bir mektup yazmış; Çölaşan bu mektubu köşesinde yayınlar. “Günün birinde Fethullah Gülen'den bir mektup aldım. ABD'den yazıp göndermişti. Bu mektubu lütfen bir kez daha okuyun ve içindeki her sözcüğü beyninize dikkatle yerleştirin. Hayatım boyunca beni seven, arkamdan gelen okuyucularımdan övgü dolu yüz binlerce mektup ve mesaj aldım ve alıyorum. Ancak içlerinden hiçbiri beni böyle yağlamıyor, hak etmediğim övgüler düzmüyordu. Uygulanan taktik çok basitti "Emin Çölaşan'a Kurban Bayramı'nı fırsat bilip böyle bir mektup gönderelim, bu yolla onu da kafakola alıp susturalım."
     Herkese bu gibi girişimlerde bulunup hedefi 12 den vurmayı başarmış ve pek çoğunda amaca ulaşmışlardı. Ama ben yemedim! Ektikleri tohum bende, başkalarında olduğu gibi tutmadı!.. Çünkü oynanan büyük oyunu kurulan siyasi tezgahı biliyordum.
     Bu mektubu niçin açıkladım? İnsanları, çeşitli olanaklar sunarak, gerekirse yağlayıp ballayarak kendi saflarına nasıl çektiklerini göstermek ve belgelemek için. Bilmeyenlere, bilmek ve olanları anlamak istemeyenlere bir ders olmasını dilerim. Sevgili okuyucularım, bu yazıyı yazan kulunuz "Değerli gazeteci yazar, kıymetll insan, Saygıdeğer aydın, Emin Çölaşan Beyefendi" olarak hepinize saygılar sunar, bu vesile ile Fethullah Bey'in tam 11 yıldan bu yana Amerika'da bulunan ellerinden ve gözlerinden öperim!      Mektup şöyle;
     Değerli gazeteci yazar, kıymetli insan saygıdeğer aydın Emin Çölaşan Beyefendi
     “Başta, hakkımda zaman zaman iletişim kopukluğundan kaynaklandığını sandığım farklı değerlendirmelerine rağmen, değerli ve aydın kişiliği, kıymetli kalemi, araştırıcı karakteri ve dürüstlüğü ön plana çıkaran yanı ile takdire şayan çalışmalarda bulunan ve ülkemizde sevgi, barış ve hürriyet ortamının oluşması için katkılarını sürdüren zat-ı alileriniz olmak üzere, bütün aile dost ve yakınlarınızın mübarek Kurban bayramlarını tebrik eder ve bu vesile ile kalbi hürmetlerimin ve en iyi dileklerimin kabulünü arz ederim efendim. Fethullah Gülen”
     Yazı Çölaşan’ın köşesinde yayınlanınca hemen Hoca Efendi’nin avukatları Çölaşan’ı mahkemeye verdiler. Sebep “Mektup sırdır, sırrı ifşa edemezsin” diye. 
     Mavi Marmara: “İsrail haklı izin alınmalıydı” diyor Hoca Efendi. 
İnternette, FBI’ın resmi internet sitesine bir bakılsın ve incelensin lütfen:  
http://www.fbi.gov/houston/news-and-outreach/in-your-community/outreach
     “Budizm AHLAK dinidir” diyor Hoca Efendi. Burmada görüyoruz ahlakı, Bosnada, Çeçenistan’da, Azerbaycan’da görüyoruz.
     Nevval Sevindi Newyork Sohbetleri’nde; “ ABD ile iyi geçinmeli. Dünya’nın kaptan gemisidir”. diyor.
Kısaca Dinler Arası Diyalog masal ve aldatmacadan başka bir şey değildir. Dünya’ya şirin görünme davasından başka bir şey değildir. 
     Time dergisinde 100 ünlü adam arasına girme çabasıda bunlardan biri. 
     Hoca Efendi’nin Türkiye temsilcisi Yazarlar Birliği Başkanı Cemal Uşşak; “Apo’ya bebek katili demiyelim” diyor. Ne diyelim “Kasap Dükkanı İşleten Esnaf” diyelim.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.