Diyanet mi siyaset mi?

Diyanet mi siyaset mi? DİN
0,0
23.08.2015 11:02:48
A+ A-

Müslüman olabilir ancak ben Diyanet başkanının dinli olduğuna inanmıyorum; Akp iktidarının da. Bence Müslüman da değiller çünkü bence İslamiyet’in tek şartı(koşulu) vardır o da Din hadisileri(hadisleri) dediğim hadislerdir ki örneğin ‘Din ilimdir, ilimin olmadığı yerde din de olmaz; din utanmaktır, utanmanın olmadığı yerde din de olmaz; din ilim öğrenmektir; din güzel ahlaklı olmaktır; din adilliktir; din dürüstlüktür; din merhamettir, vicdandır; gürültü yapan bizden değildir’ gibi hadisler. Yani ‘namaz kılmışsın kılmamışsın, hacca gitmişsin gitmemişsin’ dinin umurunda bile değil. Yani bence din dei İslamiyet de sözler topluluğudur, ibadetler topluluğu değil.

Diyanet başkanına iktidarca 1 milyon Tl’lik yabancı marka makam arabası verildiğinde ‘dinde israf yoktur, dinde nefs yoktur, almam’ diyeceğine ‘Bana bu arabayı çok görenlere ibret olsun diye bu arabayı geri vereceğim’ demişdi(demişti). Ve sonra, cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Diyanet işleri başkanlığımıza karşı yapılmış olan nezaketsizliğe karşı, o makama yakışan, o makama layık olarak yeni bir araba vereceğim’ deyip vermişdi(vermişti). Cumhurbaşkanının sözleri böyle olursa Diyanet’in sözlerinin öyle olması; Diyanet’in sözleri öyle olursa cumhurbaşkanının sözlerinin böyle olması olağandır. Yani Diyanet’e 1 milyonluk makam arabası verilmesine karşı çıkmak nezaketsizlikmiş; cumhurbaşkanı anlamıyor olmalı ki biz nezaketten değil dinden imandan söz ediyoruz.

Makama layık olmak neymiş gördük dün; medyadaki haberlere göre: Diyanet yandaş olmayan gazetelere ve televizyonlara Hac daveti göndermedi, yalnızca yandaş olanlara gönderdi!

Aman ne din, ne din! Aman ne Müslümanlık, ne Müslümanlık!

Gerçekten layıkmış Diyanet başkanına o 1 milyon Tl’lik yabancı araba çünkü hem diyanet başkanı dine, İslamiyet’e yabancılaşmış hem de dinden çok nefs, dinayetten çok siyaset olmuş.

Yesinler sizin dinliliğinizi, dindarlığınızı.

Din kim, siz kim be.

İsa’nın altında eşek; Musa’nın ve Muhammed’in altında çıplak ayaklarından başka şey yokdu(yoktu).

Ne diyelim? Nefsiniz hayırlı olsun.

Ancak size önerim; neyden söz ederseniz edin de dinden asla söz etmeyin çünkü din kim, siz kim.

İslamiyet sizin olabilir ancak din asla sizin değildir. Ve her kim ‘Diyanet dinli’ ve Akp iktidarı, Akp egemenliği dinli’ derse dinsizdir. Kendinizce Müslüman olabilirsiniz ancak dine göre asla ve hiç dinli değilsiniz; bunu da bilesiniz. Ne diyor hadis? ‘Gürültü yapan bizden değildir’ diyor yani ‘Dinden çıkar’ diyor yani bir gürültüye bile böylesine hiç katlanamıyor. Din sizdeki cehalete ve nefse ise hiç katlanamaz.

Diyanet başkanı bence sen başındaki o takkeyi çıkar kitap koy. Din böyle buyurur.

Ay ikiye bölünse sizin dinli olduğunuzu yine de, asla kabul etmem.

Adaletsizin dini olmaz. Yandaşın dini olmaz. Bu böyle biline. Kendinizi kandırmakta serbstsiniz ancak toplumu kandırmaya hakkınız yok. Ve duam değil bedduam hergün sizlerle. Ve hadis diyor ki ‘Allah zalimlerin bile beddualarını işitir’.

Cumhurbaşkanından, başbakandan, iktidardan, bir siyasi partiden emir alan bir insan Diyanet yani din başkanı olamaz. Gözlerin aynayı iyi görmüyor olabilir ancak bizim gözlerimiz aynadakileri çok iyi görüyor.

 

Necdet Gürçiftçi

Patentsiz, dinsiz, yerli üretim bir Türk/Türkiye bilgesi

İnternette yayınlandığı zaman: 23.8.15/10.59