DUA VE ZİKİR

DUA VE ZİKİR DİN
4,7
30.12.2013 12:18:24
A+ A-

Sevgili Radikal  Blog Okurları,

Son zamanlarda kişisel gelişim adına  yapılan yayınların çoğunda "Ne düşünürsen o olur", "sen düşünceden ibaretsin", "düşüncelerine dikkat et, fillere dönüşür, fiilerine dikat et tavırlara dönüşür tavırlarına dikkat et karakterin olur." şeklinde ki pek çok bilgi insanlığın bilinçsel gelişimine katkısı olmak üzere sunulmaktadır.

Düşüncelerimizin her biri, birer bilgidir ve bu bilgiler de beyin adı altında her an açığa çıkmaktadır. Beynin insan için önemi hiç tartışmasız ortadır ve son yıllarda bilim adamlarının da en çok üzerinde çalışmalar yaptığı konu beyin ve yapısıdır.

Bu çalışmalardan ortaya çıkan en net gerçek, beynin olağanüstü kuvvelere sahip olduğudur. Araştırmacı-yazar Sayın Ahmed Hulûsi'nin de dediği  üzere özellikle "dua" adı altında beynin yönlendirilmiş mikrodalga üretme tekniği  ve beynin kuvvet ve beceri ve ek kapasite kazanma tekniği olan "zikir", tüm beyinler için ve tüm insanlığın gelişimi ve hakikatini yaşaması adına çok önemli iki konudur.

Bu konuda Araştırmacı- yazar Sayın Ahmed Hulûsi'nin öncülük niteliğindeki tespit ve açıklamalarını Siz değerli Okurlarla paylaşmak istiyorum.

Hep hatırlayalım ki, beynimiz bizim bu dünyadaki en büyük sermayemizdir. Bunu en iyi şekilde kullanmak da bizim kendimize sunacağımız en önemli hediyedir.

 

https://twitter.com/sufafy

 

***

 

 

DUA VE ZİKİR

 

Beyninizdeki olağanüstü kuvvetten haberiniz var mı? Beynin YÖNLENDİRİLMİŞ MİKRODALGA üretme tekniği DUA! Beynin, KUVVET, BECERİ ve EK KAPASİTE kazanma tekniği ZİKİR...

Kur'ân ve Hadislere dayanan DUA ve ZİKİR örnekleri, özel zikir formülleri... ZİKİR niçin Arapça orijinali ile yapılmak zorundadır? ZİKİR çeken deli mi olur? Niçin KİŞİYE ÖZEL ZİKİR? DUA VE ZİKRİN kaderle bağlantısı...

Gökte ve ötende sandığın TANRI'nı terket; sonsuz - sınırsız ALLÂH'a yönel; O'nun, her noktada ve zerrede mevcut olduğunu farket; ve O'nu GÖNLÜNDE bulmaya çalış!.. Sonra iste O'ndan, ne istersen!.. Eşini, işini, aşını; ister mevlânı, ister şifanı!

Bil ki, seni, her isteğine ve her arzuna kavuşturacak tek şey DUA ve ZİKİR'dir. Bil ki dostum; her zerrede tüm özellikleriyle mevcut olan ve kendinden gayrının varlığı asla söz konusu olmayan ALLÂH, SENDEN SANA İCABET EDECEKTİR!..

SEN, bilesin ki, yeryüzünde "HALİFE"SİN! HALİFE olarak sana, gönlüne, BEYNİNE bahşedilmiş yüce güçlerden haberin var mı? DUA ile ZİKİR ile, o muhteşem BEYNİN ile, kendindeki mekanizmayı harekete geçirebileceğinden haberin var mı?.. "EN GÜÇLÜ SİLAH" olarak sana bağışlanmış DUA mekanizmasını biliyor musun?

Fakir, garîp, nice kişiler DUA ve ZİKİR ile nice ZALİM SULTANLARI helâk ettiler!. Nice yoksullar, büyük zenginliklere hep DUA ve ZİKİR ile eriştiler!.. Nice, dertli, sıkıntılı, hastalıklı, ezâ, çile çekenler, hep kurtuluşu, selâmeti DUA ve ZİKİR'de buldular!..

SENDE, dünyanın en güçlü silahı olan DUA ve ZİKİR cihazı mevcuttur. BEYNİNDEKİ, GÖNLÜNDEKİ bu en güçlü silahı kullanmasını öğrenerek; bu yaşadığın dünyanın ve ölüm ötesi yaşamın tüm güzelliklerine erişebilirsin!..

Ya da, DUA ve ZİKİR mekanizmasını kullanmaz, paslandırıp, bir kenara terk edersin, ki bunun cezasını da sonsuza dek çekersin!.. Sana, karşılıksız, bedava verilmiş bir mekanizmadır bu! Hibedir! DUA ve ZİKİR için kimseye muhtaç değilsin ve kimseyi aracı koymak zorunda da değilsin!

İster, bu kitaptan yararlan; ister gönlünden geldiği gibi yönel! Ama kesinlikle, kendindeki, bu dünyanın en kıymetli cihazı olan DUA ve ZİKİR cihazını kullanmasını öğren.

Göreceksin dünyan nasıl güzelleşecek.

Online okumak için tıklayınızKaynakhttp://www.ahmedhulusi.org/kitap/duavezikir.htm#ixzz2ofOWNewk 
Follow us: @AhmedHulusi on Twitter

841YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUMLAR

Önemli Fark: Korunma Duaları! -

DUA ve ZİKİR konusu özellikle tasavvufla ciddi olarak ilgilenenler için baş tacı bir konudur! Birçok kişinin zikir çektiğini biliyoruz. Belli gruplar ya da sohbetlere katılarak bunu gerçekleştiriyorlar. Ama Bu kitapta ve Üstad’ın açıklamalarında önemli bir fark var. O da KORUNMA DUALARI! Benim bildiğim kadarıyla bu tarz zikir çekenlere korunma dualarını yapıp yapmadığını sorduğunuzda: ‘’O da ne! Allah bizi korur zaten vs ‘’ derler. Ben de derim ki: ‘’Resulallah dahi bu duaları okuyup( felak- nas vs.), okuyun diye sahabeye dahi tavsiye ettiğine göre, biz kimiz ki okumayalım?’’… İşte belli frekanslara daha açık hale gelmemek için mutlaka okunmalılar. Daha detay bilgi kitapta mevcuttur, bilgilerinize…havva/

0 0
Bir anı da benden! -

Yukarıda okuduğum yorumlardan birisinde, zikirle sigarayı bıraktığını yazmıştı okur... Ben de yıllar önce, bir kadıncağıza rastlamıştım. Önceleri şu meşhur derneklerden birisine gitmiş(reenkarnasyonun anlatıldığı, uzaylıların vs). Sonra ne olduysa olmuş ve evde tek başınayken garip sesler duymaya başlamış. Sonra nasıl olduysa, A. Hulusi adını duymuş ve bu kitabı almış. Tavsiye üzerine, orada bulunan KORUNMA dualarını okumuş. Özellikle: ''Rabbi enniy...'' diye başlayan vardır. Son baskılarda hemen kitabın girişinde olduğunu biliyorum, meraklısı için dip not olsun:)) Önceleri okumak için zorlansa da; ''daha sonra sabah akşam düzenli okudum ve kurtuldum çok şükür'' dedi. Bu bizzat benim karşı tarafın kendisinden dinlediğim bir anlatımdı.. Sistem işte, tıkır tıkır işliyor, yeter ki bizler İLME sıkı sıkıya sarılalım....

0 0
Zikirle sigarayı bıraktım! -

Benim de hayatımı değiştiren bu kitapla ilgili minik bir anım var. Belki de bunu burada ilk kez yazmak nasip olacak. Zaten üzerinden uzun zaman da geçti. Günde 1 paket sigara içen bir insandım. Zaten o yıllarda da sigaranın zararları bugünkü kadar anlatılmazdı. Düşünün yani, şehirlerarası otobüste bile yasak değildi. Rahat rahat içilirdi, yani o kadar söyleyeyim. Şimdi bunu anlatsan günümüzdeki gençler, 'yok daha neler, inanmıyorum!' derler kesin...Belki ilerdeki nesil de, şimdi tartıştığımız konulara, bir taraflarıyla gülecekler kim bilir? Evet, günde 1 paket sigara içen ben bırakmak istememe rağmen bırakamıyordum. Sonra meşhur DUA ve ZİKİR kitabıyla tanıştım. Orada tavsiye edilen zikirleri, ve bazı diğer tavsiyeleri uyguladım…Sonuç: Sigara denen illet bedenimden ve beynimden 3-4 ay sonra çıkmıştı! Sonra zaten gittiğim kitap fuarlarında, zikirle sigara bırakan tek kişi olmadığımı, oraya gelenlerle yaptığım ayak üstü sohbetlerde öğrenecektim… Deneyin, korkmayın; denemesi bedava: BEYİN BEDAVA yani…snblolu

1 0
Dünya'da ilk kez A. Hulusi açıklamıştır! -

Bildiğim kadarıyla Sayın Hulusi'nin bu kitabı 80'li yıllarda NOKTA DERGİSİNE kapak olmuştur. Yanlış hatırlamıyorsam(sonradan araştırdıklarımdan, kitap ta da vardı). Başlık da şudur: '' BATI ZİKRİ GEÇ KEŞFETTİ!’’.. DÜNYA’da İLK KEZ, BEYİN HÜCRELERİNİN; ZİKİRLE (KELİME TEKRARI) ÇALIŞTIRILABİLDİĞİNİ YAZAN İLK KİŞİ: A. HULUSİ VE YAZILAN KİTABI : DUA ve ZİKİR’dir. Oysa bizlerden birisi başarı elde ederse, hiç oralı olmuyoruz. Ama, aynı şey batıdan ya da Amerika’dan vs. gelirse hemen ilgileniyoruz. İşte daha o zamanlarda, bir yığın yanlış anlaşılmaları, iftiraları, inanmayanların tepkilerini üzerine çeke çeke, yine de polemiklere girmeden, magazinleşmeden ve sabırla yazmıştır yazarımız… Oysa şimdi, onun söylediklerinin kıymeti daha iyi anlaşılıyor ve gelen yeni neslin gönlünde hak ettiği yeri alıyor diye ümit ediyorum. Ha, bu arada yanlış anlaşılmasın O’nun gönüllere girmek ya da girmemek gibi bir derdi olduğunu sanmıyorum ve yoktur da! Bu sadece benim yorumum ve isteğim.. Şimdiden düşünen beyinlerin 2014 yılını kutluyor ve sağlıklar diliyorum… /tanayolu k.

0 0
En güzel kitaplarından birisi -

Bu kitap uzun yıllar önce kişisel gelişim yurt dışında ve yurt içinde daha henüz çok yetersizken şu an bile açıklananların fevkinde üst düzey bilgiler sunmuştur.WizardOfOz

0 0
YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.