Dünyada dinin ulaşmadığı insanların ahiretteki konumu ne olacak?

Dünyada dinin ulaşmadığı insanların ahiretteki konumu ne olacak? DİN
0,0
16.11.2013 18:19:36
A+ A-

 

İnsanların en çok sordukları sorulardan biri de bu: Dünyada dinin ulaşmadığı insanların ahiretteki konumu ne olacak? İnsanlar bu sorunun cevabını hep merak ediyorlar. O zaman açıklayalım.

Dünyada dinin ulaşmadığı hiçbir insan yoktur. Müslüman Kuran'la birlikte yaratılır. Mesela Museviyse Tevrat'la birikte yaratılır. Bu dünyada dinin yetişmediği, ulaşmadığı hiçbir insan yoktur. Mutlaka Allah dini o insana ulaştırır. Eğer o kişi layıksa, açık şuuru varsa, ruh sahibiyse, imtihan ehliyse, sonuçta imtihan edilmesi gereken bir insansa mutlaka kitap o insana ulaşır. Çünkü ortada gerçekten bilinmesi gereken çok önemli bir sır var:

Müslüman zaten cennetten dünyaya geliyor, Kitaba tabii olarak geliyor ve dünyada bir süre kalıp gerçek yurdu cennete gidiyor. Cennet ehlinden oluyor. Mesela peygamberimiz cennetteydi ve Kuran'la birlikte yaratıldı. Kainatın tamamı metafizik olduğu için bir insana dinin ulaşmaması diye bir konu yoktur.

Bu konuyu düşünürken ve anlamaya çalışırken dünyada çok fazla sayıda insanın da cehennem için yaratıldığını (görüntüde insan gibi olup ama ruhunun olmadığını) da unutmamak gerek. Bakıyor gibi gözüküyorlar ama görmüyorlar, duyuyor gibi gözüküyorlar ama duymuyorlar, kalpleri tamamen kapalı. Bu gerçeği düşündüğünüzde o insanların görüntüde bir imtihan için yaratıldığını kavrayabilirsiniz.

Andolsun, cehennem için cinlerden ve insanlardan çok sayıda kişi yarattık (hazırladık). Kalpleri vardır bununla kavrayıp-anlamazlar, gözleri vardır bununla görmezler, kulakları vardır bununla işitmezler. Bunlar hayvanlar gibidir, hatta daha aşağılıktırlar. İşte bunlar gafil olanlardır.(Araf Suresi, 179)

 Tüm yazılarım: http://mertaslanoglu.blogspot.com/

 

 YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.