Dünyadaki şiddetli kasırgalar ahir zaman alameti mi?

Dünyadaki şiddetli kasırgalar ahir zaman alameti mi? DİN
0,0
26.06.2013 01:34:02
A+ A-

 

Her yıl dünya çok büyük ve şiddetli kasırgalarla boğuşuyor. Bir bakıyorsunuz Amerika, bir bakıyorsunuz Endonezya, bir bakıyorsunuz Çin hiç umulmadık bir zamanda kasırgalara teslim oluyor. Katrina, Daisy, El Nino, Rita kasırgaları geçtikleri yerde taş taş üzerinde bırakmayıp nerdeyse şehirleri haritanda siliyorlar. Ahir zamanda, kıyametten önceki dönemde yaşıyoruz. Bu yüzden dünya çok büyük depremlerle, kasırgalarla, yanardağ patlamalarıyla, sellerle adeta yerinden sarsılıyor. Dünyada birçok kişiyi evsiz bırakan bu kasırgalar ahir zaman alameti mi diye soracak olursanız size önce bu videoyu seyretmenizi öneriyorum:

http://www.dailymotion.com/video/xgxwyl_yiddetli-kasyrgalar-ahir-zaman-alametlerindendir_shortfilms

Hz. Mehdi'nin çıkış yılları olan Hicri 1400 yani Miladi 1980'den itibaren şiddetli kasırgaların sayısında çok belirgin bir artış oldu. Bu durum Peygamberimizin günümüzden yüzyıllar önce ayrıntılarıyla açıkladığı işaretlerin, içinde bulunduğumuz dönemde birbiri ardınca ve tam olarak hadislerde belirtildiği biçimde gerçekleştiğini gösteren delillerden bir tanesidir: 

"Kıyametten önce 10 alamet görmeden o, kopmayacaktır. Onuncusu, insanları denize atacak olan kasırga..." (Kıyamet Alametleri, s. 288)

İşte son yıllarda yaşanan kasırgalardan örnekler:

1992'de Andrew kasırgası40 bin kişinin ölümüne ve 250 000 kişinin evsiz kalmasına neden olmuştur. 13 Mayıs 1996'da Bangladeş'in batısında meydana gelen fırtınalarda 500 ile 1000 kişi hayatını kaybetmiştir. Aynı fırtınalar 30.000 kişinin yaralanmasına ve 100 bin kişinin evsiz kalmasına neden olmuştur.1998'in ekim ayında gerçekleşen Mitch kasırgasında 9 binden fazla kişi öldü. Ayrıca 15 bin kişinin kaybolduğu, 2, 3 milyon kişinin de kasırgadan etkilendiği açıklandı. Ağustos 2005'te meydana gelen Katrina kasırgası, Mississippi'nin 8 şehrini harap etti, New Orleans'ın %80'i yerle bir oldu ve yaklaşık 2000 kişinin ölümüne neden oldu. 100 milyar dolardan fazla maddi zararın oluşmasına sebep oldu. Kayıp sayısı yaklaşık 35.000 olarak hesaplandı ve yüz binlerce bina yaşanamayacak duruma geldi, yüz binlercesinde ise çok büyük maddi zarar söz konusu oldu. 


"İnsanlara ölüm gelip evler mezar olduğu zaman halin nice olur." (Ölüm-Kıyamet-Ahiret ve Ahir zaman Alametleri, s. 392, no. 726)

Bu kasırganın dikkat çekici bir özelliği ise, şehri selden koruması için yapılan setin yıkılmasıyla New Orleans'ın neredeyse tamamının sulara gömülmesidir. Hadiste bildirilen, "İnsanları denize atacak kasırga" tarifinin bir tecellisi de budur. 

Ahir zamanda peygamberimizin bildirdiği hadisler tek tek gerçekleşiyor. Bütün bu doğal afetler, depremlerin artması, Kâbe'de kan akıtılması, Afganistan'ın işgali, Irak-İran Savaşı hepsi hadislerde tüm detaylarıyla bildirilmiştir. Bu olayların ardından Hz. Mehdi tüm ihtişamıyla insanlara gözükecektir. YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.