Durum bundan ibaret!

Durum bundan ibaret! DİN
0,0
03.12.2014 21:04:48
A+ A-

Cumhuriyet Halk Partisi iktidarda olup Papa ülkeye gelmiş olsa 'Bakın CHP bu işte! Hristiyanlığı destekliyor! Bunların zihniyetinde gavurluk var zaten!' denir, Cumhuriyet Halk Partisi yerden yere vurulurdu!

Yalan mı?

Değil!

Papa'nın gelişine sevinenenlerdenim, insanlık adına Ortadoğu barışı adına..

Papa durup dururken 'Ben bi Türkiye turu yapayım' deyip gelmemiştir. Cumhurbaşkanı da durup dururken davet etmemiştir!

Peki ne olmuştur da iki farklı din inancına mensup, biri dini lider öteki Diyanet Başkanı olarak ikisi bir araya gelmişlerdir?

Bu sorunun cevabı çok açık!

Amerika'nın kırk yıl önce başlatmış olduğu Yeşil Kuşak Projesinin devamı niteliğindedir diye düşünüyorum. Ortadoğuya komünizm tehdidine karşı köktendinci islamcılara karşı ılımlı islamın desteklenmesi projesi yani!

Bugün yeni dünya düzeniyle birlikte komünizm tehdidi ortadan kalktığına göre dünya haritası yeniden belirleniyor.

Soğuk savaş dönemleri tarih olurken, yeni haritalarda ekonomik güce bağlı sınırlar çizilmeye başlandı. Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) gerçekleşirse sanki dünyada savaşların da sona erebileceği şeklinde yorumlar yapılabilir.

Ağır ağır, yavaş yavaş, sindire sindire!

Papanın ülkeye ziyareti bizlere Amerikanın yeni projelerinden biri olan yani İbrahimi dinler yani (alfabetik sıraya göre) Müsevilik Hristiyanlık ve İslam yani tek tanrılı din projesinin başlangıcı niteliği taşıyor diye düşünüyorum.

Dünya ekonomisi daha da güçlenmesi için dünya ülkeleri yavaş yavaş askeri harcamaları düşürmekte olduğu görülüyor. Ülkemizde de bedelli askerlik projeleri ile TSK farklı yörüngeye oturttulmaya çalışılıyor. Bundan böyle kısa aralıklarla devam edeceğini de öngörmekteyim.

'Harcamalar düşürülmekte de silah tüccarları silah satmadan nasıl kazanacak?' şeklinde soru sorulabilir doğal olarak.

Yormayınız kafanızı, silah tüccarları Ortadoğuda istenilen proje gerçekleştirildiğinde, silah yerine teknoliji ürünlerini satacaktır, insan gücünün emeğinden çalacaktır!

Ortadoğudaki enerji kaynakları ele geçirildikten sonra emperyal güçlerin yapacağı tek şeyin ülkeler arasındaki ekonomi işbirlikleridir. Zira üç büyük din yani tek tanrılı din şemsiyesi altında işbirlikleri daha da hızlanacak daha da güçlenecektir!

Durum bundan ibaret!

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.