Ebru Gündeş: Unutma ki her zorlukla beraber bir kolaylık vardır…

Ebru Gündeş: Unutma ki her zorlukla beraber bir kolaylık vardır… DİN
0,0
14.10.2014 21:24:25
A+ A-

 

Ebru Gündeş'le ilgili haberler çıktığında yazdığım yazıyı sizinle paylaşıyorum. 

Bugün sabah Ebru Gündeş’in “O Ses Türkiye” programında gözlerinden yaşlar akarak yaptığı konuşmayı dinledim. Her zaman Ebru Gündeş’i bir sanatçı olarak çok sevmişimdir, ayrıca o güzelliği, tatlılığı ve mütevaziliği ile de herkes tarafından çok seviliyor. Onun o gözü yaşlı galini görünce hemen yazamaya karar verdim, umarım yazım kendisine ulaşır.

Kendisi de söylüyor programda “her gecenin bir sabahı vardır” diye. Gerçekten de öyle. Allah hepimizi bu dünyada zorlu imtihanlardan geçiriyor. Çok ağır bir şekilde aniden hastalanması da onun için çok büyük bir sınavdı. Allah ona bu hastalıkla ölümün ne kadar yakın olduğunu hatırlattı. Dünya hayatı kısacık, bir çırpıda geçen bir hayat. Allah bu dünyada istediği anda insanın sağlığını alıyor, istediği anda malını mülkünü alıyor, istediği anda ailesinden insanları çekip alıyor. Çünkü insanın gerçek hayatı olan ahireti düşünmesini ve dünyaya değer vermemesini istiyor. İnsan başına gelen imtihanlara sabrettiğinde, her seferinde şükrederek Allah’a yöneldiğinde işte o zaman samimi mümin ahlakı gösteriyor.

Andolsun, Biz sizi biraz korku, açlık ve bir parça mallardan, canlardan ve ürünlerden eksiltmekle imtihan edeceğiz. Sabır gösterenleri müjdele. (Bakara Suresi, 155)

Ebru Gündeş’in yaptığı konuşmada içinin çok daraldığını ve sıkıldığını gördüm. Ama kalbini çok ferah tutsun. Allah ayetinde iki kere arka arkaya her zorlukla birlikte kolaylık yaratacağını söylüyor:

Demek ki, gerçekten zorlukla beraber kolaylık vardır. Gerçekten güçlükle beraber kolaylık vardır. (İnşirah Suresi, 5-6)

Ebru unutma ki bu zor günlerinde dostların yanında, arkadaşların ve ailen yanında, tüm Türk halkı seni çok seviyor. Allah da yanında. Ne kadar Allah’a dua edip O’na yönelirsen o kadar kalbin ferahlar. Unutma ki hepimiz kaderimizi yaşıyoruz bu dünyada. Unutma ki bu dünyanın sonunda da bir de sonsuz bir ahiret hayatı var. Eğer bu dünyada samimi bir mümin olarak yaşarsak zaten sonsuz hayatımızda hep sevdiklerimizle olacağız. Sonuçta hiç bitmeyecek bir ömür bizleri bekliyor. Bu yüzden bu kısacık dünya hayatında imtihan olurken üzülme, hiç sıkılma. Seni Allah’ın izniyle apaydınlık günler bekliyor.

Allah yine başka bir ayetinde “kimseye güç yetireceğinden fazlasını yüklemeyiz” diyor. Allah kullarına karşı çok şefkatli ve merhametli. Sende bu imtihanda dimdik dur, hiç kendini üzme. Kalbini Allah’a bağla ve de ki “Rabbim sen her şeyi hayırla yaratısın, ben Senden daima razıyım” O zaman Allah da kalbini ferahlatır. Sen nasıl hastalıkla ilgili sınavı dimdik durarak geçtin, Allah’ın izniyle bunu da geçeceksin. Allah'ın seni başına gelen her olayda imtihan ettiğini bil ve hepsinden güzellikle, kendini hiç üzmeden geç ve yoluna devam et. 

İman edenler ve salih amellerde bulunanlar -ki Biz hiç kimseye güç yetireceğinden fazlasını yüklemeyiz- onlar da cennetin ashabı (halkı)dırlar. Onda sonsuz olarak kalacaklardır. (Araf Suresi, 42)

Senin için dua ediyoruz ve seni çok seviyoruz. Umarım bu yazım sana ulaşır, Allah kalbine çok ferahlık ve huzur verir. O güzel gözlerinden gülümsemenin hiç eksik olmaması dileğiyle…

Kaynak: http://imtihaninsirrib.blogspot.com/

Tüm yazılarım: http://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

YORUMLAR

Başkalarına dua edin -

Pardon da ebru gündeş ne sıkıntısı çekti de böyle bir yazı yazdınız, eşi yolsuzlukla suçlanıyor... Yazdıklarınıza bakılırsa benden daha iyi bilirsiniz ki, Allah kul hakkıyla geleni asla ve asla affetmiyor. Gündeş'in kocası öldü mü, şehit mi düştü, ağır bir hastalık mı geçirdi ki, Allah bu sıkıntılarından ötürü refaha çıkartacak. Yapmayın allahaşkına sizi vicdana ve merhamete davet ediyorum. İnsanlar neler yaşıyor, ne acılar var, ben bu yazınızı onlar için yazmanızı dilerdim. Yazık çok yazık, dua ettiğiniz kişiye bakın..Gerçekten acı çeken insanlar için dua edin.Kadının kocası benim senin vergilerini yiyip yiyip bitiriyor..

1 0
YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.