Emevilerden Işid'e, şiddete bulaştırılan İslam!

Emevilerden Işid'e, şiddete bulaştırılan İslam! DİN
1,0
04.09.2014 09:36:12
A+ A-

EMEVİLERDEN IŞİD'E ŞİDDETE BULAŞTIRILAN İSLAM!

Ortadoğu denkleminde dengeler hızla değişiyor.

Arap baharı ile başlayan bu hızlı değişimin aktör ve figüranları bu evrimden ciddi şekilde etkilenip her an değişebiliyorlar.

Haziran ayından beri tüm Dünya IŞİD'i ve işlediği insanlık dışı suçları görüyor, izliyor ve konuşuyor.

Bu cinayet şebekesinin arkasında kimler var henüz tam olarak gün yüzüne çıkmasa da; malum çetenin işlediği cürümlerden en çok da sözüm ona kendisine referans edindiği İslam dini zarar görüyor.

Rahmet ve barış dini olarak gönderilen İslam adına, ne yazık ki ta Dersim'den, Sivas'tan, Maraş'tan tutun da 90'lı yılların başlarından itibaren özellikle Kürt aydın ve siyasilere karşı Hizbullah'ın o korkunç domuz bağı cinayetlerine kadar yığınla insanlık dışı işkence ve cinayetin "sözde" İslam adına işlendiğini hepimiz biliyoruz.

Dün masum insanları domuzbağı cinayetleri ile katleden kanlı ellerin bugün IŞİD adı ile sahneye çıktıkları, aralarında her ne kadar "mezhebi" farklılıklar görülse de ikisinin de kendisine referans olarak İslam dinini seçtiği bilinen bir gerçek.

Tıpkı bir başka coğrafyada, Nijerya'da çoluk çocuk demeden yüzlerce insanı acımasızca katledip, kadınların ırzına geçmeyi bir dini ritüele çevirmeyi son derece normal sayan Boko Haram örgütü gibi. Bu sapkın ve aşşağılık çetenin de  kendisine referans olarak İslam dinini seçtiği malumunuz.

Her nedense bu çetelerin ilk işi hilafet ilanı oluyor; adeta hilafet makamı bu cürüm ve günahların onay makamı imiş gibi.

Bu gün ne yazık ki İslam'ın Batı ve özellikle ABD toplumundaki karşılığı, şiddet, ölüm, nefret, cehalet ve öfke olmuştur.

Yüce peygamberi rahmet peygamberi, yüce dini de rahmet dini olarak adeta insanlığa bir "son şans" olarak gönderen Allah'ın hem dinine, hem de peygamberine en büyük saygısızlık ve hakareti bugün İslam'ı ölüm ve şiddet dini olarak piyasaya süren bu zihniyet yapıyor.

Ne acıdır ki bu gelenek ta Emevilerden başlayıp, Osmanlı'nın kılıçtan geçirdiği yüz binlerce gayrimüslim ve hatta Müslüman'ın (Kürtler, Aleviler, Memlüklüler gibi) acı dolu tarihlerinde karşımıza çıkıyor. İşgal ve katliamlara Fetih ve cihat yaftası yapıştırılarak İslam'ın bugün bu perspektiften anılmasına bu temelden hareket eden yapılar sebep oludular-oluyorlar.

Oysa ki Kura'nı-ı Kerim'in birçok yerinde ve Hz.Muhammed'in bir çok hadisinde İslam'ın rahmet ve barış dini olduğuna işaret eden hükümler varken doğrusu bugün İslam adına işlenen bu suçları anlamakta insan güçlük çekiyor.

İslam'ın sevgi ve hoşgörü dini olarak gönderildiğini ıspatlamaya gerek yok ise de; yüce kitapta bu manada onlarca ayet delil olarak gösterilebilir, tıpkı El-enbiya suresinin 107. ayetinde olduğu gibi. Yaradan Hz.Muhammed'e aynen şöyle buyuruyor: "Biz seni göndermedik, ancak alemlere rahmet olasın diye gönderdik."

Ne acıdır ki camileri, medreseleri ve mabetleri kirleten bu çeteler, ölüm mangaları karşısına dizdikleri binlerce masum insanı katlederken, bir kısmını da insanlık onuruna yakışmayacak şekilde toplayıp diz çöktürüldükten sonra sözde kelime-i şehadet getirterek (ezidilere yapılanlar gibi) Müslüman yaptıklarını sanırken, bu kutsal dini zulüm ve zorbalıkları ile ne denli karaladıklarını ve de kirlettiklerini de muhakkak biliyorlardır.

İnsanın bir tek damla kanının yeryüzündeki tüm değer ve ideolojilerden kutsal olduğunu hiçe sayıp, geçmişte saltanat ve otorite adına yeri geldiğinde öz kardeşinin kellesini uçuran zihniyet ile bugün IŞİD'in kafa kesen cellatları arasında bir fark yok.

İslam adına işlenen bu cinayetlerin arkasındakiler söylesinler, bu yüce dinin peygamberi acaba İslam'ı kabul etmeyen kaç kişinin kafasını kesmiştir?

Ortadoğu'da bugün katliama uğrayan çaresiz insanların katillerinin de ayrıca aynı dine inanmış olmaları da ayrı bir vakıa.

Yeryüzündeki  2 milyara yakın Müslüman'ın bu cinayetler karşısında bir an önce seslerini yükseltmelerinin ve bu eli kanlı çetelerin daha fazla İslam'a zarar vermesini engellemenin zamanı geldi, çoktan geçiyor bile.

 

 

YORUMLAR

Barış(!) dini İslam mı ? -

Kardeşim, inandığın dinden o kadar bihaber yaşıyorsun ki İslamın bir barış dini olduğu görüşündesin.İslamın barış dini olduğuna dair kanıt bile olamaz ancak onun aksine ayetler ve hadisler doludur.IŞİD gibi örgütler biraz sınırını aşmış görünse de İslamın ondan bir farkı yoktur.İslamın, bugün 1 milyardan fazla inananın olması "benim dinim hoşgörü dinidir hadi kabul edin" diyerek mi yayıldı zannediyorsun ? Aç da Türklerin nasıl müslüman olduğunu bir araştır.Binlerce kellenin Cihad uğruna nasıl sallandırıldığını öğren.Kuranda 30'dan fazla Cihad ayeti vardır.Bunların hepsi inanmayanları öldürün,işkence yapın teması üzerine kuruludur.(Ayetlere bakabilirsin ->http://blog.radikal.com.tr/din/cihad-hakkindaki-ayetler-arsivlik-71321) Bunları yazan bir din nasıl barış dini olabilir ? Cemaatin öğrettiği din yapısından uzaklaşıp biraz gerçek dini öğrenmeye çalış bence. Okuyabileceğin Kaynaklar; 1)Turan Dursun Din Bu serisi 2)İlhan Arsel Şeriat ve Kadın 3)Erdoğan Aydın Nasıl Müslüman Olduk Kolay gelsin...

1 0
YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.