En sevgili

DİN
3,7
16.05.2014 00:35:00
A+ A-

En sevgili

Allah'ın en sevgili kulu olduğunuzu düşünebilirsiniz, eğer Allah'ın en sevgili kulunu sevgide yüceltmiş O'nu bütün sevdiklerinizin üstünde tutuyorsanız o zaman sizde Allah'ın en sevgili kulları arasındasınız demektir. Bu sevginizi gününüzün tüm zamanlarına yayıyorsanız doğru yolda yürüyorsunuz demektir. Yaptığınız işlerde hep o'nu düşünmek o'nu tasavvur etmek insana büyük bir zevk ve lezzet veriyor, tarifi mümkün olmayan bir mutluluk kaynağı, sonsuz mutluluğa açılan mukaddes kapı, kim istemez bulunduğu hayatın üstesinden gelmek hayatına hayat katmak o'nun hayatı ile yatıp kalkmak.

     Bir kalıba girmek

Hayatımızı şekillendirmemiz düşünce önderlerinin görüşleri ve hayatları bizim için rehber olmuştur büyük insanların hayatı ve yazdığı eserleri anlamak özümsemek çok önemli bire bir hayatımıza yansıtamasak bile o insanların yaşamı ve eserlerinin izdüşümü yansımasının karşılığını düşünüp hayatımızı ona göre şekillendirmek en büyük bahtiyarlıktır bizim için. Basamak  basamak okumak, düşünmek, anlamak, taklit etmek yeni motifler ortaya çıkarmak çok kutlu bir yaşam şekli, bütün bu hareketlerimizi özümseyerek yapmadaki zevk ve lezzetin ölçüsü dünyalara sığmaz insanı ötelerden gelen meltem esintileriyle buluşturur.

     Temel dinamiklerimizle beslenmeliyiz

Her olay her düşünce bir rüzgar gibi insanı sağdan sla savuruyor düşünceler hayaller hep bir birini izliyor insanın kendine bir istikamet çizmesi bir şeyde karar kılması klay değil ama genelde bir yerlere varabilmek için hep bir etkiye muhtacız hep bir ışığa bir rüyaya bir gizemli olaylar zincirine muhtacız karşılaştığmız sebep ve netice doğrultusunda düşüncelerimizi besleriz şuur altımızda olan bizi asıl ışığa çıkaracak düz yola bizi sevkedecektir. Şuur altımıza her zaman sahip çıkmalı ve çirkinliklerin iz yapmasına fırsat vermemeliyiz.

 YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUMLAR

Sayın Mehmet Kılıç -

Sayın Mehmet Kılıç, beğenerek takip ettiğimiz yazılarınızı Radikal Blog'a taşımanız sizi daha fazla kitleye ulaştıracaktır. Yazılarınızın devamını bekliyoruz, kaleminize sağlık.

1 0
YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.