Erdoğan mı Müslüman?

Erdoğan mı Müslüman? DİN
0,0
08.07.2013 13:16:27
A+ A-

Din “İnsanlar tarağın dişleri gibi eşittir. Hiç kimsenin başkası üzerinde bir üstünlüğü yoktur.”  derken, yandaşını karşıtından üstün tutan Erdoğan mı Müslüman?

Din "Haksızlığın karşısında susan, dilsiz şeytandır." derken, öldüreni, tecavüz edeni, kör edenleri serbest bırakan ülkenin başbakanı Erdoğan mı Müslüman?

Din "Bir saat sonra kıyamet kopacak olsa, elinize bir fidan almışsanız yine de onu dikiniz." derken, sermaye uğruna ormanları yakıp yıkan Erdoğan mı Müslüman?

Din "İşçiye ücretini, alnının teri kurumadan veriniz." derken, işçinin hakkı olan emekliliği ve maaşı ütopikleştiren Erdoğan mı Müslüman?

Din "Eller üç kısımdır: Alan el, veren el ve tutan el. Bunların en iyisi ise veren eldir." derken, ehliyetten, faturalardan, vergilerden, zamlardan sürekli 'almayı' benimsemiş Erdoğan mı Müslüman?

Din "Hiç unutulmayacak yüz anne yüzüdür." derken, "Ananı da al git." diyen Erdoğan mı Müslüman?

Din "Komşu açken tok yatan bizden değildir." derken, sokaklarda açlıktan ölen, sokakta yaşayan, evine ekmek götüremeyen insanların olduğu bi' ülkenin başbakanı Erdoğan mı Müslüman?

Din  "En büyük hıyanet, seni doğru kabul eden Müslüman kardeşine yalan söylemendir." derken "Camiide içki içtiler, başıörtülü kardeşlerime saldırdılar" yalanlarını tekrarlayan Erdoğan mı Müslüman?

Din "İhtiyaçtan fazlası haramdır." derken, oğlunun, kızının, akrabasının varlığına varlık katan, eşinin çantasına yüksek miktarlar ödeyen Erdoğan mı Müslüman?

Din "Ey iman edenler, yapmayacağınız şeyi niçin söylersiniz?" (Saf/2) derken, seçim öncesinde vaadler verip, bu vaadleri gerçekleştirmeyen Erdoğan mı Müslüman?

Din "Toplumun ulusu, topluma hizmet eden; ona su dağıtan, kendisi en son içendir." derken, milyarlık evlerde oturan, arabalara binen, onu seçenlerden daha iyi bir hayat yaşayan Erdoğan mı Müslüman?

Karşılaştırmalar daha da çoğaltılabilir; zira her gün yeni bir şeyler çıkıp durmakta. Ben bir ateist olarak Müslümanlığın öğütlediği bazı şeyleri (yukarıdaki gibilerini) fikirlerime/beklentilerime uygun/yakın bulmaktayım; fakat kendisine 'biz Müslümanız' diyenlerin, Müslümanlığın bu kısımları ile hiç ilgilenmeyişi hayret vericidir.

Müslümanlık sadece namaz kılmak, sana oy veren yandaşını koruyup kollamak, meydanlarda "Allah'ın izni ile..." diye başlayan cümleler kurmak, garibanın hakkını yemek, halka zulüm etmek, zulmedene sessiz kalmak, sessiz kalmayıp onu korumak ise; tabiri caiz ise: siz bazı şeyleri çok yanlış anlamışsınız kardeş.

 

Mert Dm
http://www.twitter.com/DnoktaM

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.