Fast and Furious’ın yıldızı Paul Walker, kader ve hızlı ölüm!

Fast and Furious’ın yıldızı Paul Walker, kader ve hızlı ölüm! DİN
0,0
01.10.2014 21:50:37
A+ A-

 

Paul Walker kaza geçirip vefaat ettiğinde yazdığım bu yazıyı sizlerle paylaşmak istiyorum. 

Paul Walker, ün, şöhret, yakışıklılık ve para. Belki de istediği her şeye kırk yaşında sahip olmuştu. Fakat gördüğünüz gibi kaderde belirlenen ölüm anı ne bir saniye öne alınıyor, ne de bir saniye erteleniyor. Allah bir insan için ölümü "o an" yazdıysa sebep ya bir araba kazası, ya da bir kalp krizi olabiliyor.

Paul Walker'in son filmi olan Fast and Furious'un 6. Bölümünü bende seyretmiş, hatta çok beğenmiştim. Orada da yakışıklı yıldız çok hızlı araba kullanıyor, maceradan maceraya atılıyordu. O Fast and Furious filminin yedincisine hazırlanırken ölümün ansızın gelip kendisini yakalayacağından habersizdi.

Yakışıklı, ünlü ve zengin bir insanın ani ölümü insanlar üzerindeki gaflet perdesini sadece bir an için kaldırıyor. İnsanlar kısa bir şaşkınlık dönemi geçiriyorlar. Ama bu şaşırma dönemi hakikaten çok kısa sürüyor. Ardından hemen dünyaya dalıp oyalanmaya başlıyorlar. Ölümü unutuyorlar. Oysa ölen insan hemen sonsuz ahiret hayatına adım atıyor. Ünlü birinin ani ölümüyle dünyanın ne kadar boş olduğu, ne kadar geçici olduğu bir kere daha insanlara gösteriliyor. Ama yalnızca şuuru açık olan çok az insan öğüt alıp düşünüyor ve bu görüntüden ibret alıyor. Aşağıdaki videoyu seyretmenizi öneririm:

http://www.youtube.com/watch?v=QNuPiw-rKqQ&feature=youtu.be&a

Bilin ki, dünya hayatı ancak bir oyun, '(eğlence türünden) tutkulu bir oyalama', bir süs, kendi aranızda bir övünme (süresi ve konusu), mal ve çocuklarda bir 'çoğalma-tutkusu'dur. 

Bir yağmur örneği gibi; onun bitirdiği ekin ekicilerin (veya kafirlerin) hoşuna gitmiştir, sonra kuruyuverir, bir de bakarsın ki sapsarı kesilmiş, sonra o, bir çer-çöp oluvermiştir. 

Ahirette ise şiddetli bir azab; Allah'tan bir mağfiret ve bir hoşnutluk (rıza) vardır. Dünya hayatı, aldanış olan bir metadan başka bir şey değildir. (Hadid Suresi, 20)

Tüm yazılarım: http://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Kaynak: http://imtihaninsirrib.blogspot.com/YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.