Fethullah Gülen Hz. Mehdi?nin zat olarak geleceğini anlatıyor, Video

Fethullah Gülen Hz. Mehdi?nin zat olarak geleceğini anlatıyor, Video DİN
0,0
07.03.2013 09:42:12
A+ A-

Fethullah Gülen yaptığı sohbetlerde Hz. Mehdi'nin, deccali sisteme karşı yürütülen fikri hareketi temsil eden bir zat olduğunu söylüyor. Hz. Mehdi'nin bir şahıs olarak geleceğini anlatıyor. Aşağıdaki linkten Fethullah Gülen'in Hz. Mehdi ile ilgili yaptığı sohbeti izleyebilirsiniz:

http://video.mynet.com/erkanarkut/Fethullah-Gulen-Hz-Mehdi-nin-zat-oldugunu-soyluyo/1427335

Fethullah Gülen hocaefendi Hz. Mehdi ile ilgili yaptığı sohbette şunları söylüyor:

Mehdi esas hidayet kökünden gelen bir kelimedir. İnsanların hidayetine vesile olan insan demektir. Umumi manasıyla pek çok mürşidlere Mehdi denebilir. Mesela mehdilerin başında Resulü Ekrem Aleyhi Selatu vesselam gelir. Sahabe-i Kiram'ın hepsini mehdi görebiliriz biz. Umumi manada bütün mürşidler, müceddidler mehdidir. Umumi manada. Hususi manada Ahir zamanda Resulü Ekrem'in matmah-ı nazarı olan bir insan Mehdi. Hadislerde mehdiye dair çok rivayetler var. Ahir zamanda din selim aklını kaybedince, düşüncede kanaatte değişmeye uğrayınca -haşa din zatında deforme olmaz. İnsanların duygu ve düşüncesinde feragatini (tok gözlülüğünü), şebabetini (gençliğini) kaybedince insanların duygu ve düşüncelerinde bunu yeniden canlandırmak için kimseye veya büyük zata Mehdi diyoruz. İntizar edilen (ümitle beklenen) zat da budur.

Mehdi deccalın karşısında bir zattır. Fitne, fesadın, fısk-ı fücurun körükleyicisi bir şahsı manevinin, bir sistemin, dejenerasyon bir cemaatin karşısında bir zattır Mehdi. Mehdi esasen deccaliyet rejimine karşı bir hareketi temsil eden zattır. Bu bir beyin gibidir. Fakat aynı zamanda ümmeti Muhammed bu beynin vücududur.

Bu zamanda Hrıstiyanlar içinde zuhur eden Troçki gibi, Lenin gibi, Mao gibi deccalları görüyoruz ki, bunlar Allah'ı inkâr ediyorlar. Hristiyanlık âlemi içinde zuhur eden bu korkunç deccallerin radyoaktif tesiri İslam âlemini züccam yapmıştır. Onlar da nezle olmuşlardır. Mehdi bu radyoaktif tesirin insanların üzerinde, müminlerin üzerindeki tesirini izaleye çalışacak.

Kaynak: http://birgo.mynet.com/hz-mehdi-bu-yuzyilda-gelecek/

 YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.