'Gavur'a göre düzenlenmeyen Müslüman hukuku savım

'Gavur'a göre düzenlenmeyen Müslüman hukuku savım DİN
0,0
30.12.2015 15:03:00
A+ A-

İş Noel'e, Yılbaşı'ya gelince, İzmir'e gelince işin içine 'gavurluk' katmayı pek seviyorlar. Kuşkusuz ki onlar 'Din ilimdir, ilim yoksa' hadisine uygun olarak dini ilim olarak anlamayanlar, öğrenmeyenler, düşünmeyenler, yaşamayanlardır.
 
Peki kardeş; Noel 'gavur' da, Yılbaşı 'gavur' da 'gavur' malı bir ceptelefonu(cep telefonu), bilgisayar, araba çalındığında neden 'Zaten 'gavur' malıydı, salla gitsin' denilmiyor da bir 'gavur' malı için peşine düşülüyor, bir 'gavur' malı için yakalananlar hapise atılıyor ve öyle ki sözde şeriat ülkelerinde bir 'gavur' malı için insanlar üstelik de hunharca, vicdansızca, vahşice idam bile ediliyorlar? Neden 'gavur' malı çalmak islamiyet'e göre suç olmaz' denilip serbest bırakılmıyorlar?
 
Yoksa 'gavur'luk yalnızca dile mi, yalnızca dilde mi? Yoksa 'gavur'luk yalnızca Noel'e, Yılbaşı'ya ve oy veremeyen yerlere mi
 
'Gavur' denilenler 'gavur' olabilirler ancak asıl 'gavurluk' onlara 'gavur' diyen kafalarda ve üstelik de Müslüman dinini İranca, Farsça 'gavur' sözcüğü ile tanımlayanlarda yani demek ki İslamiyet dininde 'gavur, gavurluk' gibi sözcükler, kavramlar yok.
 
İyi ki hadis 'Din ilimdir, ilimin olmadığı yerde din de yoktur' demiş yoksa her önüne gelen kendini din alimi, İslam alimi sanacakmış.
 
Onlar kendilerini dinli sanıyorlar da din asla onları dinli saymıyor da bilmiyorlar; zaten bilselerdi, utanırlar, demezlerdi.
 
'Peygamber' sözcüğü İranca, 'Gavur' sözcüğü İranca; nedir bu, Müslümanlardaki İran merakı? Kabe İran'da değil ki Arabistan'da.
 
 
Necdet Gürçiftçi
Patentsiz, dinsiz, yerli üretim bir Türk/Türkiye bilgesi
İnternette yayınlandığı zaman: 30.12.15/15.01