?Genç kızlar babalarının yanında rahat giyinebilirler? denmesi yobazları kudurtuyor!

?Genç kızlar babalarının yanında rahat giyinebilirler? denmesi yobazları kudurtuyor! DİN
0,0
21.03.2013 16:53:20
A+ A-

Dinimize hurafeleri ısrarla sokmaya çalışan yobazlar Kuran'ın kadına verdiği özgürlüğü, güzelliği, değeri duymaya katlanamazlar. Çünkü onlara göre kadınlar adeta şeytan gibi, sözü dinlenmez, sürekli aşağılanır, insanı günaha sokar, yalancı ve haris varlıklardır. Yobaza göre kadın daima örtünmelidir. Oysa Kuran'da Allah kadınların kimlerin yanında rahat giyinebileceğini çok net bir şekilde açıklamıştır:

Mü'min kadınlara da söyle: "Gözlerini (harama çevirmekten) kaçındırsınlar ve ırzlarını korusunlar; süslerini açığa vurmasınlar, ancak kendiliğinden görüneni hariç. Baş örtülerini, yakalarının üstünü (kapatacak şekilde) koysunlar. Süslerini, kendi kocalarından ya da babalarından ya da oğullarından ya da kocalarının oğullarından ya da kendi kardeşlerinden ya da kardeşlerinin oğullarından ya da kız kardeşlerinin oğullarından ya da kendi kadınlarından ya da sağ ellerinin altında bulunanlardan ya da kadına ihtiyacı olmayan (arzusuz veya iktidarsız) hizmetçilerden ya da kadınların henüz mahrem yerlerini tanımayan çocuklardan başkasına göstermesinler. Gizledikleri süsleri bilinsin diye ayaklarını yere vurmasınlar. Hep birlikte Allah'a tevbe edin ey mü'minler, umulur ki felah bulursunuz." (Nur Suresi, 31)

Gördüğünüz gibi Allah bir genç kızın babasının, annesinin, kocasının, kocasının oğullarının, kardeşlerinin, kardeşlerinin oğullarının yanında rahat giyinebileceğini açıklıyor. Ama yobazlar bunları duyunca öfkeden kuduruyorlar. Kadın süslerini kendi kocasına, babasına,  kadına ihtiyaç duymayan hizmetçilere, daha ergenliğe ulaşmamış çocuklara gösterebiliyor. Ama yobazlar "biz Allah'ın bu hükmünü kabul etmiyoruz!" diyorlar. Neye göre hüküm veriyorlar? Haşa Allah'a ahlak dersi vermeye çalışıyorlar. Ayetin hükmü çok açık. Yobazların daha da üstüne giderseniz bu sefer Kuran'ı, ayetleri inkar etmeye başlıyorlar. Bu yüzden dini samimi kalple, Kuran'la yaşamak çok önemli. Kuran'ın kadına verdiği değeri bilmek ve anlamak çok önemli. Yobaz zihniyet bugüne kadar Kuran'ın ve İslam'ın çok yanlış anlaşılmasına sebep olmuştur. Ama Mehdiyet çağı bu yobaz kirini tertemiz dinimizin üzerinden tümüyle kaldıracak, dinimizi aslına döndürecektir.YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.