Gülben Ergen evinde Noel ağacı süsleme konusunda son derece haklı!

Gülben Ergen evinde Noel ağacı süsleme konusunda son derece haklı! DİN
0,0
23.09.2013 11:24:11
A+ A-

 

Bildiğiniz gibi Gülben Ergen twitterda bir noel ağacının altında çocuklarıyla çektirdiği resmini paylaştığı için bunun dine uygun olmadığı gerekçesiyle çok fazla eleştiri aldı. O da bu eleştirilere cevap olarak şunları yazdı: “Evimde güle eğlene süsleyip, kırmızı toplar asıp, yanıp sönen ışıklar dolayıp eğlendiğimiz çam ağacı yüzünden ne dinim kaldı, ne dinsizliğim. Sembolleştirilen değerler gerçek insanları değiştirmez, evrimde süslediğim çam ağacını irdeleyip dinimi sorgulayanlar, asıl tehlike sizsiniz.”

Bu konuda Gülben Ergen’i son derece haklı buluyorum. İnsanların bu dayattığı bağnazlık, tutuculuk öyle sıkıcı ve öyle zor bir şey ki, tam anlamıyla bütün dünya için bir dert. Hıristiyanlarında, Musevilerin de Müslümanların da yobaz takımı var. Bu yobaz takım ne yapıyor? Kuran’da hiç olmayan hükümleri zorla varmış gibi gösteriyorlar ve insanları zorla dinden soğutuyorlar. İnsanları dinden uzaklaştıran bir kol evrimcilerse, diğer kolda yobazlardır. Kendi kafalarından yüzlerce haram uydurmuşlar. İnsan evini istediği gibi süsleyebilir, bunun ne sakıncası var? İsteyen herkes evine çam ağacı da alabilir, istediği gibi süsleyebilir, bu insanlara zevk verir, bir güzelliktir.

Bazı insanların kavrayamadıkları en önemli nokta şu aslında. Bizim dinimiz sevgi dini, bizim dinimiz merhamet dini, güzellik dini. Sanatın, estetiğin en yüksek şekilde yaşandığı bir din. İnsana çok değer verilen bir din. Şunu bilin ki bir yerde nefret, öfke, dayatma, baskı ve aşağılama varsa bu bizim dinimize ait değildir. Kuran’da haram olarak bildirilen fiiller bir elin parmak sayısını bile geçmez. Dolayısıyla yobazların dediğini kimse dikkate almasın. Herkes şunu da bilsin, bir insan ne kadar merhametsizse, ne kadar acımasızsa, karşı tarafı anından gözden çıkarıyorsa, zorla baskı uyguluyorsa, bu insan gerçek dini yaşamıyor demektir. Dolayısıyla kimse kimseyi dindar, ya da dinsiz diye yargılayamaz. Başörtülü ve namaz kılan bir kadın dindar, başı açık ve namaz kılmayan bir kadın dinsiz demek değildir, ikisi de tertemiz Müslümandır. Dini tam olarak bilmeyen, Kuran’ı öğrenmemiş insanlara dinimiz sevgiyle ve güzellikle anlatılmalıdır. Gülben Ergen’e yapılan bu uygulama yalnızca insanları dinden soğutmaya yarar, başka hiçbir şeye değil.

Sonuç olarak gerçek dinin Kuran olduğunu söyleyerek yazımı bitirmek istiyorum. Gülben Ergen’i de son derece haklı buluyor, çocuklarıyla birlikte Allah sevgisiyle, Allah aşkıyla dolu çok mutlu bir yılbaşı geçirmesini diliyorum.

Kaynak: www.allahicinyasamaknasildir.blogspot.com/

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.