Güle güle git, Seyyid Salih Özcan ağabey…

Güle güle git, Seyyid Salih Özcan ağabey… DİN
0,0
04.08.2015 18:25:00
A+ A-

 

Kendisi ile hiç tanışmadım, hiç karşılaşmadım. Ama hiç karşılaşmasak bile kendisini çok örnek alıyor, samimiyetinden çok etkileniyordum. Bediüzzaman'ın en sadık talebelerinden biri olan Seyyid Salih Özcan ağabey geçtiğimiz gün vefaat etti ve Rabbimize kavuştu. Allah mekânını cennet nasip etsin, ona en güzel cennet bahçelerini, nimetlerini nasip etsin.

Bediüzzaman'ın en yakın talebeleri, hepsi çok ihlaslıydı, çok çalışkan ve çok vefalılardı. Çok zorluk çektiler, çok baskı gördüler. Risaleleri dört bir yana yaymak için inanılmaz bir çaba gösterdiler. Üzerlerindeki baskı o kadar yoğundu ki, aynı zamanda o kadar imkânsızlık içindeydiler ki. Risaleleri yazmak için kimi zaman kese kağıtlarını kullandılar. Gece bulundukları evler anlaşılmasın diye ışık yakmıyor, dolapların içinde mum ışığında Risaleleri çoğaltmaya çalışıyorlardı. İhlas, samimiyet ve Allah aşkıyla doluydu kalpleri. Bediüzzaman'a da çok büyük sevgiyle bağlılardı. Bediüzzaman'ın talebeleri nasıl güzel bir çile çektilerse Bediüzzaman'da tam 40 yıl hapishanede sürgün hayatı yaşadı ama asla yılmadı. Onun müthiş sabrı, keskin zekâsı, derin imanı nesilden nesile geçti ve bizlerin kalbine ulaştı. Bizler de hep onlara benzemeye çalıştık, onları örnek aldık.

Seyyid Salih Özcan ağabey'de Bediüzzaman'ın seçtiği 12 vekilinden biriydi. Beni en çok etkileyen yönlerinden biri de çok mütevazi olmasıydı. Aynı zamanda çok sevimli, çok candan, çok samimi bir insandı. Onunla ilgili videoları seyrederken birçok yönünü örnek alıyordum.

Seyyid Salih Özcan aynı zamanda ahir zamanda yaptığı açıklamalarla çok değerli bir mümindi. Ahir zamanda Mehdi'yi müjdeleyen talebelerden biri olması da bu özelliğini ispatlıyor.  Doğruları söylemekten asla çekinmedi. Bediüzzaman ona bir sohbetinde "Ben Hz. Mehdi'yi göremeyeceğim ama sen göreceksin" demişti. Seyyid Salih Özcan ağabey bunu sohbetlerinde çok güzel anlatıyordu, bu linkten izleyebilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=ZlP5I93KAKY

https://www.youtube.com/watch?v=tbLCWrKOGHw

Şimdiki Nur talebeleri Seyyid Salih Özcan ağabeyin bu ifadelerini kabul etmiyorlar, Bediüzzaman'ın "ben görmeyeceğim ama sen göreceksin" ifadesini "Bediüzzaman Mehdi'ydi" diye değiştiriyorlar. Bediüzzaman'ın çok güvendiği ve yüzlerce talebesi içinden vekil olarak seçtiği Seyyid Salih Özcan ağabeyin ifadelerin kabul etmiyorlar. Ama büyük bir yanılgı içinde olduklarını Hz. Mehdi çıkınca anlayacaklar.

Şimdi Seyyid Salih Özcan ağabeyimiz Allah'ın izniyle cennette. Tüm gayretlerinin karşılığını en güzeliyle alıyor. Bu dünyada tanışamadık ama Allah'ın izniyle hem Bediüzzaman'la ve Seyyid Salih Özcan ağabeyle cennette tanışırız, sonsuza kadar kardeş oluruz.

Rabbinizden olan mağfiret ve eni göklerle yer kadar olan cennete (kavuşmak için) yarışın; o, muttakiler için hazırlanmıştır. (Ali İmran Suresi, 133)

İman edip salih amellerde bulunanlar ise cennet halkıdırlar, orada süresiz kalacaklardır. (Bakara Suresi, 82)YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.