Hepimiz gerçekten uykuda mıyız, yoksa ölünce mi uyanacağız?

Hepimiz gerçekten uykuda mıyız, yoksa ölünce mi uyanacağız? DİN
0,0
08.03.2014 11:12:14
A+ A-

 

Bugün sabah namazından sonra tekrar yattığımda çok kısa bir rüya gördüm. Telefonda bir arkadaşımla konuşuyor, ona eşyalarımı odasında unutup unutmadığımı soruyordum. O da bana "şu anda odada değilim, gidince bakarım" diye cevap veriyordu. Ses aynı ses, arkadaşımın görüntüsü aynı görüntü. Konuşmalarımız o kadar gerçekti ki, uyandıktan sonra bir süre hatırlayamadım, fakat hatırlayınca yine her sefer olduğu gibi çok şaşırdım.

Rüyalarımız bazen ne kadar da gerçeğe yakın oluyor değil mi? Peki ya dünya hayatında da yaşarken aslında bir rüyadaysak? Ya farklı bir boyuttaysak? Ya aslında gerçek anlamda ölünce uyanacaksak? Evet bu dünyada yaşayan milyarlarca insanın bilmediği çok önemli bir gerçek. İnsanlar dünyada adeta derin bir uykudalar, gerçek anlamda ölünce uyanacaklar.

O, ölüm sarhoşluğu, bir gerçek olarak gelip de, (insana) "İşte bu, senin yan çizip-kaçmakta olduğun şeydir" (denildiği zaman da).

Sur'a da üfürülmüştür. İşte bu, tehdidin (gerçekleştiği) gündür.

(Artık) Her bir nefis, yanında bir sürücü ve bir şahid ile gelmiştir.

"Andolsun, sen bundan gaflet içindeydin; işte Biz de senin üzerindeki örtüyü açıp-kaldırdık. Artık bugün görüş-gücün keskindir." (Kaf Suresi, 19- 22)

Daha önce yazdığım yazılarımda maddenin bir görüntü olarak kapkaranlık beynimizin içinde yaratıldığını, maddenin aslıyla hiçbir zaman muhatap olamayacağımızı sizlere anlatmıştım. Dışarıda madde var ama biz maddenin sadece beynimizde oluşan görüntüsünü görebiliyoruz. Bayindeki küçücük ve kapkaranlık görme merkezinde apaydınlık bir dünya bize gösteriliyor. Bizler beş duyumuzla görüyor, tadıyor, duyuyor, dokunuyor ve kokluyoruz. İşte bu algıların toplamı bize dış dünyada maddenin olduğu hissini veriyor. Bu konuda daha fazla bilgi edinmek için aşağıda kaynak olarak verdiğim linkteki bilgileri okuyabilirsiniz.

Evet, yaratılan her insan kısacık bir dünya hayatından sonra gerçek anlamda ölünce uyanacak. Bakın ayette Allah "o gün görüş gücü keskindir" diyor. O zaman insanın üzerindeki gaflet perdesi kalkıyor. İnsan üç boyutlu bir hayattan dört boyutlu bir hayata geçiyor. Dünya hayatının aslında bir görüntü olarak, bir imtihan olarak yaratıldığını kavrıyor. Gerçek hayatın asıl ölümden sonra başladığını ve sonsuza kadar devam ettiğini çok net bir şekilde görüyor. Ama o zaman imtihan bitmiş oluyor, artık dünyaya geri dönüş yok. Dünyadaki insanları uyarmak yok. Her şey bitmiş oluyor. Ve insanın elinde kısacık dünya hayatında Allah için ne yaptıysa o kalıyor.

Kaynak: http://maddehayalmigercekmi.blogspot.com/

Tüm yazılarım: http://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Video sayfam: mynet.com/erkanarkut/videolari/liste" href="http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste" style="color: rgb(0, 0, 255) !important;" target="_blank">http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/listeYORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.