Hiç ölüm korkusu yaşamadım…

Hiç ölüm korkusu yaşamadım… DİN
0,0
20.12.2015 21:34:37
A+ A-

 

Hiç ölüm korkusu yaşamadım. Neden yaşayayım? Takva bir müminin, Allah'ı gerçekten seven, kendisini Allah'a adayan bir müminin en güzel alametlerinden biridir ölümden korkmamak. Ölümden değil korkmak ölümü güzel bir sevinç, Yaradana kavuşma, gerçek aşkımızla buluşma vakti olarak görüyoruz biz.

Bu dünya hiç gözümde yok. Yaşasan ne kadar yaşayacaksın, yesen, içsen, eğlensen, en güzel kıyafetleri giysen, en güzel mekânlarda otursan neye yarar? Bedenin giderek yaşlandıktan sonra? İman eden insan için dünyanın zerre kadar değeri yok. Hele bir de ahirete kesin bilgiyle iman etmişsen, Allah'ı büyük bir aşk ile seviyorsan tek isteğin O'na biran önce kavuşmak oluyor. Mümin gerçek evi cennetteki evi, dünyadaki değil. Bunu ruhunda derinlemesine hissediyor. Hani insan uzun bir yolculuktan gelip de evine girdiğinde "çok şükür, huzur dolu evimdeyim" der ya. Dünya da uzun bir yolculuk benim için. Bu yüzden biran önce evimize, oradaki tarifsiz huzura ve mutluluğa kavuşmak istiyor insan.

Mümin ölümden korkmaz, dünyayı terk edeceğinden korkmaz. Allah'ı darıltmaktan, O'nu üzmekten, Allah'ın sevgisini kaybetmekten korkar.

Mümin için bu dünyadaki en büyük güzellik Allah için yaşamak, Allah için çabalamak. Her gün yalnızca Allah rızası için tebliğ yapıyorum, bundan en ufak bir karşılık beklemiyorum. Yaptığım her şey Allah için. Yine en büyük güzellik dünyada sürekli imtihan olduğunu bilmek. Kaderi bilince, her şeyde bir hayır olduğunu bilince, her olayın Allah'ın kontrolünde olduğunu bilince tevekkülün müthiş huzurunu yaşıyor insan. Bu dünyada Allah için zorluklara göğüs germek, her zaman Allah'ın tarafında olmak çok güzel. Hayatını Allah için harcamak çok güzel. Herkes dalmış oyalanırken, eğlencesine dalmışken, Kuran unutulmuşken dine delicesine sarılmak çok güzel. İsterse bütün dünya iman etmesin, hiç umurunda olmamak ve dümdüz yolunda devam etmek çok güzel.

Bunların dışında dünyanın meyledilecek bir yanı yok. Göz açıp kapayana kadar geçen bir hayatın nesini seveyim, nesine meyledeyim, neden bu hayatı kaybetmekten ve ölümden korkayım. Bende tüm samimi müminler gibi, peygamberler gibi, sahabeler gibi biran önce Rabbime, O'nun sözlü selamına, muhteşem tecellisine kavuşmak istiyorum. Orada beni bekleyen dostlarıma ve gerçek yurduma kavuşmak ve sonsuza kadar orada yaşamak istiyorum.

Çok esirgeyen Rabb'dan onlara bir de sözlü "Selam" (vardır). (Yasin Suresi, 58)

Her nefis ölümü tadıcıdır. Kıyamet günü elbette ecirleriniz eksiksizce ödenecektir. Kim ateşten uzaklaştırılır ve cennete sokulursa, artık o gerçekten kurtuluşa ermiştir. Dünya hayatı, aldatıcı metadan başka bir şey değildir. (Ali İmran Suresi, 185)

Kaynakhttp://kalbimizdekiderinallahsevgisi.wordpress.com/

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.