Hz. Mehdi 13 şehrin halkına karşı mücadele edecek...

Hz. Mehdi 13 şehrin halkına karşı mücadele edecek... DİN
0,0
18.12.2015 21:02:59
A+ A-

 

Ahir zaman gerçekten de çok zorlu bir dönem. Deccal'in iyice azgınlaştığı, milyonlarca insanın Kuran'ı terk ettiği, Müslüman'ın Müslüman'ı kırıp geçirdiği bir dönem. Şu anda Müslümanlar kalkıp da İsrail'e öfke duyuyorlar ama şu anda Suriye'de şehit olan Müslüman sayısı tam 11 milyon! Ve bu katliamı yapan Yahudiler değil, bizzat Müslüman kendi kardeşini hiç acımadan kılıçtan geçiriyor, hiç acımadan çoluk çocuğun üzerine bomba yağdırıyor. İşte dünyanın kurtarıcısı olarak gönderilen Hz. Mehdi'de böyle bir dönemde zuhur ediyor. Onun ne kadar kıymetli olduğu, nasıl birçok peygamberin özelliğini üzerinde barındırdığı da geldiği bu zorlu dönemden anlaşılıyor.

Hadislerde Hz. Mehdi'nin 13 şehir halkına karşı mücadele edeceği şöyle bildiriliyor:

"Kaim, 13 şehrin halkı ve milletine karşı (ilmen) mücadele edecek ve onlar da onunla savaşacaklar; Mekke, Medine, Basra, Dast Maysan, Şam, Emeviler, Kürtler, Arap göçebeleri, Dhabba kabilesi halkı, Ghaniy, Bahila, Azd ve Rayy halkı (İran'da bir şehir)." (Allamah Muhammed Baqir al-Majlisi |  Biharul Anwar İngilizce Tercümesi, Cilt 13 (Eski Baskı)/ Cilt 51-52-53 (Yeni Baskı) Gaybet Kitabı İmam Mehdi ? On İkinci İmam | Bölüm II | Tercüme eden Sayyid Athar)

Başka bir hadiste peygamberimiz Hz. Mehdi'nin peygamberin uğradığı kötülükten çok daha fazlasına maruz kalacağını şöyle bildiriyor:

"Bu meselenin görevlisi (Kaim Mehdi) zuhur ettiğinde, o (Mehdi) Peygamber (sav)'in uğradığı kötülükten çok daha fazlasına maruz kalacak." (Beklenen Mehdi, Allamah Muhammed Baqir al-Majlisi, Biharul Anwar İngilizce Tercümesi, Cilt 13 (Eski Baskı) / Cilt 51-52-53 (Yeni Baskı); Gaybet Kitabı, İmam Mehdi ? On İkinci İmam, Bölüm II, Tercüme eden, Sayyid Athar)

Kaynak: http://hzisavehzmehdiyibuyuzyildagorecegiz.blogspot.com.tr/

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.