Hz. Mehdi ile ilgili yeni bulduğum hadisler, yeni bilgiler...

Hz. Mehdi ile ilgili yeni bulduğum hadisler, yeni bilgiler... DİN
0,0
12.05.2014 15:29:52
A+ A-

 

Hz. Mehdi ile peygamberimizin söylediği o kadar çok hadis var ki, o kadar çok detay bilgi var ki, araştırdıkça birçok yeni bilgiye ulaşıyorum. Öğrendiğim bütün yeni bilgileri de sizlerle paylaşıyorum. Her topluluğun bir lideri var. Ahir zamanda tüm dünyada yaşayan insanların lideri de Hz. Mehdi olacak. Ahir zamanda Allah'ın e n büyük hediyesidir Hz. Mehdi ve Hz. İsa.  Bu yüzyılda insanlar böyle mükemmel,olağanüstü güzellikte ve akılda iki insanla tanışacaklar. Peygamberimizin söylediği gibi ne mutlu Hz. Mehdi devrinde yaşayanlara, ne mutlu ona tabi olup onun yanından ayrılmayanlara..

İmam Caferi Sadık'ın Hz. Mehdi'ye olan sevgisi:

Gaybet Numani (s. 181): Ali ibn Ahmet, o da Abdullahibn Musa Hasan'dan, o da ibn Muaviye İbni Mahbub'den, o da Halit ibn Kasir'dan rivayet edildiğine göre İmam Caferi Sadık'a soruldu:

"Kaim [Mehdi] doğmuş mudur?" Dedi ki: "Hayır. Eğer onun [Mehdi'nin] zamanında doğmuş olsaydım, hayatımın her gününü ona [Mehdi'ye] hizmet ederek geçirirdim."

Bedir Savaşı'nda peygamber ile birlikte savaşan bir grup melek Mehdi Aleyhiselam ve talebeleri ile birlikte mücadele edecektir:

Gaybet Numani: Muhammed bin Hammam'dan, Muhammed bin Hasan bin Camhur'dan, Hasan bin Muhammed bin Camhur'dan ve babasından, Samaa'dan, Ebul Carud'dan, Kasım bin Velid'den, Hamadi'den, Haris Avar Hamadani'den şöyle söylediği nakledildi, müminlerin Emiri Ali (ra) minberden şöyle dedi:

"Zamanın İmamı [Mehdi'nin zuhurundan önce] kalpler buraya ve oraya dönmeye başlar; bir kısmı bereketli, bir kısmı çoraktır. O zaman kötü niyetliler helak olacak, ortadan kaybolanlar kaybolacak ve iman edenler kalacak ve onlar ne az olacak; 300 veya biraz daha fazla! Bedir savaşında Peygamber ile birlikte savaşan bir grup (melek) onlarla [Mehdi ve talebeleri ile] birlikte mücadele edecek."

Bakara Suresi'nin 3. Ayetinde Hz. Mehdi'nin çıkışına inananlara işaret edilmektedir:

İkmaluddin: Şeyh Sadık (r.a.), İbni Mütevekkil'den, Muhammed Attar'dan, İbni İsa'dan, Ömer bin Abdül Aziz'den, bir kişiden daha fazla Davud bin Kesir'den, İmam Cafer Sadık (a.s.)'dan nakletmiştir:

"Onlar gaybe inanırlar..." (Bakara Suresi, 3) Ayetin yorumu ile ilgili şöyle söyledi: "Bu, Kaim (Mehdi'nin) çıkışının doğru olduğuna inananlar ile ilgilidir."

(Beklenen Mehdi, Allame Muhammed Bakır el-Meclisi, Biharul Envar, Cilt 13 (Eski Baskı)/ Cilt 51-52-53 (Yeni Baskı))

Kaynak: blogspot.com/" href="http://kuranvemehdiyet.blogspot.com/" style="color: rgb(0, 0, 255) !important;" target="_blank">http://kuranvemehdiyet.blogspot.com/

Blog sayfam: mynet.com/erkan-arkut-tan-guncel-yazilar" href="http://birgo.mynet.com/erkan-arkut-tan-guncel-yazilar" style="color: rgb(0, 0, 255) !important;" target="_blank">http://birgo.mynet.com/erkan-arkut-tan-guncel-yazilar

Video sayfam: http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/listeYORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.