Hz. Mehdi insanların birbirlerine çekişip düştükleri dönemde zuhur edecek…

Hz. Mehdi insanların birbirlerine çekişip düştükleri dönemde zuhur edecek… DİN
0,0
14.10.2014 21:31:14
A+ A-

 

Hz. Mehdi'nin özelliklerinden biri adalet dağıtması ve insanların arasını bulması olacaktır. Ahir zamanda yaşadığımız bu dönemde Deccal'in etkisine kapılıp birbiriyle boğuşan, birbiriyle didişip mücadele eden insanlara bir hakem gerekiyor. İşte bu kişi Hz. Mehdi'dir. Peygamberimiz Hz. Mehdi'nin insanların birbirinden usandıkları, karşılıklı lanet okudukları bir dönemde zuhur edeceğini şöyle bildiriyor:

 Fazl'dan Abdullah bin Jabla'dan, Ebu Ammar'dan, Ali bin Ebu Mughira'dan, Abdullah bin Şerik Emiri'den, Umeyre bint Nufeyl'den şöyle dediğini duydum: Bint Hasan bin Ali (a.s.)'ın şöyle dediğini duydum: "BİRBİRİNİZDEN USANMADAN, BİRBİRİNİZİ LANETLEMEDEN,  BİRBİRİNİZİN YÜZÜNE HAYKIRMADAN VE BİRBİRİNİZİ İNKÂRCILIKLA  İTHAM ETMEDEN SİZİN BEKLEDİĞİNİZ GERÇEKLEŞMEYECEKTİR.

 Dedim ki (rivayet eden): "Bunda olumlu hiçbir şey yok!" 

Şöyle dedi:

"ELBETTE VAR, ÇÜNKÜ  İŞTE BU ZAMANDA BEKLEDİĞİMİZ KAİM ZUHUREDECEK VE TÜM BUNLAR SONA ERECEK."

(Gaybet Tusi), Bihar-ül Envar, cilt 13, (Eski Baskı)/ Cilt 51-52-53 (Yeni Baskı) Gaybet Kitabı İmam Mehdi ? On İkinci İmam | Bölüm II)

Ahir zamanda olduğumuz bu dönemde yaşadığımız her olayın gelip Hz. Mehdi'ye kilitlendiğini size yazılarımda sürekli anlatıyorum ve anlatmaya devam edeceğim. Peygamberimizin hadisleri çok açık ve nettir. Dünya Hz. Mehdi'nin çıkışı için hazırlanmaktadır. Zuhurun gerçekleşmesine yakın daha da hayret verici olaylara tanık olacağız.

Kaynak: http://hzisavehzmehdiyibuyuzyildagorecegiz.blogspot.com.tr/

Tüm yazılarım: http://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Video sayfam: mynet.com/erkanarkut/videolari/liste" href="http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste" style="color: rgb(0, 0, 255) !important;" target="_blank">http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/listeYORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.