Hz. Mehdi Ledün ilmiyle hareket ettiği için ona düşman olacaklar...

Hz. Mehdi Ledün ilmiyle hareket ettiği için ona düşman olacaklar... DİN
0,0
19.10.2013 22:48:42
A+ A-

 

Başı tıraşlı yobazların Hz. Mehdi’ye düşman olacağı hadislerde bildiriliyor. Çünkü Hz. Mehdi geldiğinde yobazların özenle kurduğu çarpık dini darmadağın edecek, mezhepleri kaldıracak ve dini aslına yani Kuran’a döndürecektir. Yobazlar ise “din elden gidiyor” diye öfkeyle Hz. Mehdi’ye muhalif olacaklardır. Oysa Hz. Mehdi özel bir ilimle, ledün ilmiyle hareket eder. Hareketleri tıpkı Hz. Hızır’da olduğu gibi çok hikmetlidir ama ilk bakışta herkes tarafından anlaşılamaz.

Ahir zamanda gelecek olan Hz. Mehdi, hiç kimsenin o devirde yapmadığı Ledün ilmini uygulayacaktır.  O yüzden insanlar Hz. Mehdi’ye muhalif olacaklar. Birçok kişi, “Tavırları İslam’a zıt.” diyecekler. Aynı Hızır'a Hz. Musa’ya karşı geldikleri gibi, bilmeden karşı geleceklerdir. Hz. Mehdi Ledün ilminin ahir zamandaki sultanıdır. İlm-i Batın, ilm-i Ledün ahir zamandaki bu ilm-i garibin ismi, "Garib bir ilimdir" diyor, garib bir ilim ilm-i ledün. İlm-i Ledün ile Hz. Mehdi başarılı olacaktır. Başarısında mühim vesilelerden birisi de ilm-i ledün’dür. Ledün ilmi olmadan ahir zamanda mücadele yapılması, Deccalin mağlup edilmesi mümkün değildir. İllaki bu ilm-i garibin, bu Ledün ilminin uygulanması gerekir.

Ledün ilmine Deccal çare bulamaz. Yani onu tuzun suda eritmesi gibi eritir Ledün ilmi. Çünkü Deccal zahir ilimle mücadele eder. Batın ilmi ile mücadele edemez. Batın ilmi Hz. Mehdi’dedir. Onun zahir ilmini Hz. Mehdi’nin batın ilmi yok eder. Onun için Deccalin bütün kapılarını, bütün pencerelerini açar Hz.Mehdi, onun gizli kalelerine girer. Onun için bu ilm-i garibi bilmeyen cahil ve cühela ve cühelat kendilerince Hz. Mehdi’ye tavır alacaklardır. Hadislerde de bu çok kapsamlı anlatılmıştır. Bir zaman geçtikten sonra o perde kalkınca Hz. Mehdi’nin ilmin hikmetlerini açıkladığında ehli cühelanın ağzı açık kalacaktır. Bu ilm-i garibe Deccalin dayanması mümkün değildir, bu Ledün ilmine.  

Kaynak: http://hzmehdias.blogspot.com/

Blog sayfam: http://birgo.mynet.com/erkan-arkut-tan-guncel-yazilar

Video sayfam: http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.