Hz. Mehdi tüm dünyanın “sevgi öğretmeni” olacak…

Hz. Mehdi tüm dünyanın “sevgi öğretmeni” olacak… DİN
0,0
27.08.2013 11:30:09
A+ A-

Şu anda tüm dünyada müthiş bir şiddet, vahşet ve kaos yaygın. İnsanlar adeta hipnoza girmiş gibi Deccaliyetin etkisi ile birbirlerine saldırıp duruyorlar. Şiddet, huzursuzluk ve gerilim ülkeden ülkeye yayılıyor. İnsanlar bir türlü istedikleri refaha ve huzura kavuşamadıkları gibi giderek daha da sevgisizliğin ve merhametsizliğin ağır yükü altında eziliyorlar. Şimdi bizler peygamberimizin hadislerine göre yaşadığımız bu dönemin çok özel bir dönem olduğunu biliyoruz. Dünya bu kadar herc-ü merc içinde, çünkü Hz. Mehdi’nin zuhuruna hazırlanıyor.

Artık durum öyle bir hale gelecek ki, insanlar “Ya Mehdi, çık ve bizi kurtar!” diye feveran edecekler. Hz. Mehdi çıktığında da tüm dünyaya görülmemiş bir sevgi ve Kuran ahlakı yayılacak, peygamberimiz tebliğ yaparken, nasıl ki, “… ‘Ben buna karşı yakınlıkta sevgi dışında sizden hiçbir ücret istemiyorum.’…” (Şura Suresi, 23) demişse, Allah’ın izniyle onun soyundan olacak olan Hz. Mehdi’de insanlardan, “Kuran’a dayalı sevgi ve muhabbet” dışında bir şey istemeyecektir.

Hz. Mehdi’nin en önemli özelliklerinden biri, “Allah’a ve O’nun tecellilerine karşı duyduğu derin sevgi ve muhabbet”tir. Onun bu özelliği dünya çapında, insanların birbirlerini çok sevmelerine vesile olacaktır. İnsanlar, O’nun vesilesiyle yepyeni bir bakış açısı kazanacak ve “gerçek sevgiyi” öğrenip yaşayacaklardır.

Bu gerçeği haber veren hadislerden bazıları şöyle;

Hz. Mehdi (a.s.) zamanında Asr-ı Saadette olduğu gibi KÜLLENMİŞ DUYGULAR BİR BİR TOMURCUKLANACAK, ÇİÇEK AÇACAKLARDIR. (el-Havi l’il-Fetava, s. 67, 68; Rahbavi, Kıyamet Alametleri, s. 162, 163)

(HZ. MEHDİ (A.S.)) ALLAH’IN İZNİYLE TAŞ GİBİ KALPLERİ YUMUŞATABİLECEK, KÖMÜR GİBİ RUHLARI ELMASLAŞTIRABİLECEK,ölü ruhları imanın nuruyla diriltebilecek... (El-Kavlü’l-Muhtasır, s. 24; Şaban Döğen Mehdi ve Deccal, s. 194-195)

Hz. Mehdi herkese sevgi ve merhametle yaklaşacak, O’nun yanında tüm insanlar huzur ve sükun bulacaklardır. İnsanlar arasındaki kin, husumet, düşmanlık gibi duygular son bulacak, tüm yeryüzüne barış ve huzur hakim olacaktır.

KAP SU İLE DOLDUĞU GİBİ YERYÜZÜ BARIŞLA DOLACAKTIR. HİÇBİR KİMSE ARASINDA BİR DÜŞMANLIK KALMAYACAKTIR.Ve bütün düşmanlıklar, boğuşmalar, hasetleşmeler muhakkak kaybolup gidecektir. (Sahih-i Müslim, 1/136)

ONUN (HZ. MEHDİ’NİN) ZAMANINDA KURTLA KOYUN BİRARADA OYNAYACAK, YILANLAR ÇOCUKLARA BİR ZARAR VERMEYECEKTİR...(El-Kavlu’l Muhtasar Fi Alamet-il Mehdiyy-il Muntazar, s. 43)

Peygamberimiz’in hadislerinde Hz. Mehdi’nin en önemli vasıflarından biri olan sevgi öğretmenliği, sadece insanların değil denizlerdeki balıkların, gökteki kuşların dahi ondan razı olacağı vurgulanarak  bildirilmiştir:

Mahmud b. Vahib Kızoğlu Bağdadi-i Hanefi: “Cevheret-ul Kelam” adlı kitapta şöyle yazar: O (HZ. MEHDİ) SICAK KANLI VE GÜZEL BİR GENÇTİR... (Cevheret-ul Kelam, s. 157)

... O ZAMAN(Hz. Mehdi (a.s.) döneminde), YER VE GÖK EHLİ, BÜTÜN YABANİ HAYVANLAR, KUŞLAR, HATTA DENİZDEKİ BALIKLAR BİLE ONUN HİLAFETİYLE (manevi liderliğiyle) SEVİNECEKLERDİR.. (El Kavlu’l Muhtasar Fi Alamatil Mehdiyy-il Muntazar, s. 31)

Kaynak: http://hzmehdigelisalametleri.blogspot.com/

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.