Hz. Mehdi’nin dış görünüşünü en güzel Cübbeli Ahmet Hoca anlatıyor, Video

Hz. Mehdi’nin dış görünüşünü en güzel Cübbeli Ahmet Hoca anlatıyor, Video DİN
0,0
10.09.2013 16:15:22
A+ A-

 

Açıkçası ben Cübbeli Ahmet Hoca kadar Hz. Mehdi'yi güzel anlatan hoca görmedim. Cübbeli Ahmet Hz. Mehdi'yi nasıl detaylı anlatıyor, nasıl büyük bir şevkle tarif ediyor biliyor musunuz? Onun sayesinde binlerce kişi bu yüzyılda gelecek olan Hz. Mehdi'yi çok iyi tanıyor, çıkış alametlerini biliyor, Hz. Mehdi'nin dış görünüşünü biliyor. Şimdi isterseniz bir kere daha kendisinden dinleyelim, bu linkten seyredebilirsiniz:

Bakın Müslüman cemaate yaptığı sohbette Cübbeli Ahmet Hoca bu yüzyılda gelecek olan Hz. Mehdi'yi nasıl detaylı tarif ediyor:

"Evet, Mehdi (as)'ın hilyesi. Allah'ın halifesi Muhammed Mehdi Hazretleri'nin hilye-i şerifidir. Dinleyin yalnız iyice kafanıza koyun, ben kısaca okuyacağım. RENGİ, BUĞDAY RENGİ, esmer. Mehdi (as) ne renkliymiş BUĞDAY RENKLİ esmer. Eti nasıl hafif, şişman değil, hafif etli. Boyu nasıl, orta boylu. Ne uzun, ne kısa. Alnı açık, burnu çok latif, çok ince, ucu özellikle, çok ince burunlu. Burun ortası yüksekçe. Uzun yay kaşlı, kaşları uzun yay gibi. Hilal gibi. Yüzü parlak, dişleri şimşek gibi parlıyor, pırıl pırıl. Dışarılara ışık saçıyor. Yüzü, mübarek, parlak yıldız gibi. Pırıl pırıl parlıyor.

Mübarek sakalı gür ve çok sık. Sakalı sık ve gür. Omuzunda Efendimiz (sav)'in mührü var. Alamet. Mübarek omuz arkasında Resulullah (sav)'in alameti var. Geniş bir kemik üzerinde, omzunda o alameti taşıyor. İki bacağının arası açık. Bacakları birbirinden açık ve uzak. Arap renkli, rengi Arap renkli. ARAPLARIN RENGİ, MEKKE EHLİ, MEDİNE EHLİ NASIL HAFİF ESMER YANİ BUĞDAY RENKLİ BÖYLE, SİYAH DEĞİL, ZENCİ GİBİ DEĞİL. Mekke, Medineliler nasıl. Buğday renkli esmer, yalnız mübarek boyu İsraili. İsraili ne demek. Yakub (as)'ın nesli. Ben-i İsrail var ya onlara benziyor boy bakımından. (Cübbeli Hz. Mehdi (as)'ın boyu Ben-i İsrail'e benziyor açıklamasında hadisi çarpıtmakta ve doğruyu söylememektedir. Aşağıda hadislerde konunun doğrusu açıklanmıştır.)

Alametlere bak, işte Mehdi (as)'ın hilye-i şerifi. Rabbim şefaatlerine nail eylesin."

Mübarek insan, eti çok hafif. Hafif ve zarif etli, işte tenine, mübarek teni zarif ve nazik, demek insan tenine dokunduğu zaman mübarek etinin hafifliğini hissedecek. Zaten Allah dostlarının alametlerindendir. Derileri ve kalpleri Allah'ın zikrine yatışır, yumuşar buyuruyor Hazreti Kuran.

Rab'atun, Hazreti Mehdi (as) çok uzun da olmayacak, çok kısa da olmayacak, toplum arasında orta boy olarak nitelenen bir vasfa sahip olacak.

Mübarek alnı böyle geniş bir alın. Ve alnın tamamı, ak pak, berrak olacak.

Mübarek burnu ince ve küçük olacak. Mübarek burnunun kemiği kalkık olacak.

Yay kaşlı, mübarek kaşları uzun olacak, kaşları yay gibi olacak, kaşlarının uçları kenarları ince olacak.

Mübarek yüzü, rengi parlak olacak, ne diyelim böyle cilalı gibi, rengi mat değil, pırıl pırıl parlayan bir renk. Berrak zaten Türkçeleşmiş berrak diyorsunuz parlak olan şeylere, mübarek dişleri parıl parıl parlayacak, ağzını açtığında dışarıya ziya ve nur saçacak, şiddetli beyazlıktan dolayı, parıldayacak. Mübarek yüzü öyle parlayacak, öyle parlayacak, sanki efendim, pırıl pırıl parlayan bir yıldız gibi.

Omuzunda ne bulunacaktır, Resulullah (sav)'e ait bir alamet. Bir mühür gibi, Efendimiz (sav)'in torunu olduğuna dair, seyyid olduğuna dair, Ehli Beyt'ten olduğuna dair bir nişan, demek peygamberlik mührüne benzeyen türde bir alamet ve nişan belirecektir.

Mübarek bacakları, uylukları birbirinden açık olacaktır. Bazı insanların öyle olurlar, farkındaysanız, yürürken de belli olur. Bazı insanlar uylukları yani dizlerine çok yapışık yürür, bazı insanlar hafif bacak araları, yani uylukları biraz açıkça olur, yürüyüş şeklinden de o iki uyluğunun birbirinden uzak olduğu fark edilir. Hz. Mehdi (as)'da böyle bir alamet de belirtiliyor.

Hazreti Mehdi (as), Resulullah (sav)'in torunlarındandır. Arap'tır, fakat mübarek vücudu Arap cismine benzemeyecektir, ama rengi Arap rengini tutacaktır.

Mübarek lisanında ve dilinde bir ağırlık, bir tutukluk olacaktır. İki kaşı arasıyla, kulak ve sakal arası çok parlak olacaktır. (Cübbeli, Hz. Mehdi Muhakkak Gelecek fakat Bu Yüzyılda Değil, s. 129)YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.