Hz. Mehdi’nin İstanbul’a geldiğini nasıl anlayacağız? Video

Hz. Mehdi’nin İstanbul’a geldiğini nasıl anlayacağız? Video DİN
0,0
03.07.2013 15:25:15
A+ A-

 

 

 

Tarih: 15 Kasım 1979, yer: İstanbul boğazı, Haydarpaşa. Sabaha karşı 05:20 sularında tüm İstanbul benzeri görülmemiş bir patlama sesiyle uyandılar. İndependenta isimli bir tanker bir Yunan şilebi ile çarpışmıştı. Alevlerin etkisi ile gökyüzü kızıla boyandı, patlamanın ardından çıkan duman bulutu günlerce gökyüzünü kapladı. O gece yataklarında yatan herkes korkudan ayağa fırladı. Ayakta olanlarda korkudan yerlerine çöktüler. Acaba bu tanker patlaması Hz. Mehdi’nin İstanbul’a geliş alameti miydi? Aşağıdaki linkten ilgili videoyu seyretmenizi rica ediyorum:

http://video.mynet.com/erkanarkut/Hz-Mehdi-nin-Istanbul-a-gelisini-haber-veren-buyu/1367853

Bakın Hz. Mehdi’nin İstanbul’a geldiğinde gerçekleşecek olan bu büyük olay hadislerde nasıl bildiriliyor:

“GÖKYÜZÜNDE DOĞU CİHETİNDEN, GECEYİ AYDINLATAN BÜYÜK BİR ATEŞ GÖRDÜĞÜNÜZ VAKİT, İŞTE O AN, HZ. MEHDİ’NİN GELİŞ VAKTİDİR.”

Hadiste Peygamberimiz (sav)'in bildirdiği bu büyük patlama ve ardından ortaya çıkan büyük ateş 1979 yılında yani Hicri 1400'de Kadıköy açıklarında meydana gelen İndependenta adlı petrol yüklü tankerin infilakını haber vermektedir.

15 Kasım 1979 tarihinde dünyanın 4. büyük tankeri olan 150 bin grostonluk Independenta adlı Romen tankeri İslam âleminin son merkezi olan İstanbul’a geldiği bir sırada, bir kaza sonucu karaya oturmuştur. Bu sırada İstanbullular bu büyük patlamanın sesiyle büyük bir korku ve dehşet yaşadılar. Günlerce büyük bir ateş çıkararak yanan bu tanker sonunda Haydarpaşa önlerinde battı. Hadiste verilen bilgilerden bu olayın Hz. Mehdi’nin çıkış yeri olan İstanbul’a ayak bastığı günler içerisinde meydana geleceği bildirilmiştir. Gök gürültüsü gibi çok yüksek bir sesle günlerce süren dev ateş, ışık ve duman bulutuyla ve zaman zaman meydana gelen patlamalarla, Hz. Mehdi’nin İstanbul’a geldiği insanlara haber verilmiştir.

 Peygamberimiz (sav), İstanbul'da meydana gelen bu büyük olay anının Hz. Mehdi (as)'ın İstanbul'a geliş vakti olduğunu; "... İŞTE O AN, HZ. MEHDİ (A.S.)'IN  GELİŞ VAKTİDİR." ifadesiyle açık bir şekilde bildirmiştir.Ayrıca son 1000 yılın en büyük müceddidi olan Üstad Said Nursi Hazretleri'nin külliyatında da, Hz. Mehdi’nin Hicri 1400, Miladi 1979 yılında zuhur edeceğini

"İSTİKBAL-İ DÜNYEVİYEDE(dünyanın geleceğinde) 1400 SENE SONRA GELECEK BİR HAKİKATİ…" (Sözler, s. 318) sözleriyle bildirilmiştir.

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.