Hz. Mehdi?nin yanında az kişi olması mücadelesinin değerini arttıracak, Video

Hz. Mehdi?nin yanında az kişi olması mücadelesinin değerini arttıracak, Video DİN
0,0
06.03.2013 13:37:56
A+ A-

Peygamberimizin hadislerine göre tıpkı Hz. Nuh, Hz. Lut, Hz. Musa ve Hz. İsa'nın döneminde olduğu gibi Hz. Mehdi'ye de çok az kişi inanıp güvenecektir. Hz. Mehdi'nin çevresinde ona inanan ve güvenen 313 talebesi toplanacaktır. Hz. Mehdi kendisine yöneltilen saldırılara karşı bu 313 kişi ile birlikte mücadele edecektir. Ahir zamanda, dinsizliğin çok yaygın olduğu, sahte Mehdilerin çıktığı böylesine zorlu bir dönemde işte böyle son derece samimi, kalbini Allah'a bağlamış, Allah yolunda aşkla, şevkle hizmet eden bir topluluk olacaktır. Hz. Mehdi'ye çok az kişinin inanması da onun cennetteki değerini arttıracaktır. Çünkü Hz. Mehdi kendisine çok az inanan olmasına rağmen asla yılmayacak ve sonunda İslam'ı tüm dünyaya hakim edecektir. Aşağıda bildirdiğim bu konuyla ilgili videoyu seyretmenizi rica ediyorum: 

mynet.com/erkanarkut/Hz-Mehdi-nin-yaninda-az-kisi-olmasi-mucadelesini/1284071/" href="http://video.mynet.com/erkanarkut/Hz-Mehdi-nin-yaninda-az-kisi-olmasi-mucadelesini/1284071/">http://video.mynet.com/erkanarkut/Hz-Mehdi-nin-yaninda-az-kisi-olmasi-mucadelesini/1284071/

Ebu Basir der ki: İmam Ebu Abdullah aleyhisselam şöyle buyurdu: "Araplardan Kâim aleyissselam'la (HZ. MEHDİ (AS)'LA) BİRLİKTE OLAN ÇOK AZ İNSAN OLACAKTIR."... Buyurdu ki: "Halk mutlaka tasfiye olunacaktır. Temizlenecek ve elekten geçirileceklerdir. Elekten birçok halk elenecektir." (Şeyh Muhammed b. İbrahim-i Numani, Gaybet-i Numani, s. 239

Fazl b. Şazan: Abdullah b. Sinan rivayet ediyor, İmam Cafer Sadık buyurdu:
"Yataklarından (evlerinden) kaybolanlar üçyüzonüç kişidir, Bedir ehlinin (Bedir savaşına katılan Müslümanların) sayısı kadardır... onlar Kaim Mehdi'nin sahabeleridirler." 

Sayıları Bedir Ashabı (313) kadardır. Evvelkiler onları geçmediği gibi, sonrakiler de onlara yetişemezler. Onların sayıları Talud ile nehri geçenler kadardır. (Kitab-ul Burhan Fi Alamet-i Mehdiyy-il Ahir Zaman, s. 57)

Aralarında kadınların da bulunduğu 314 kişilik bir grup oluştururlar. Onlar her zalime galip gelirler. Onların kalpleri demir gibidir ve onlar gündüz arslan, gece de abiddirler. Ne evvelkiler, ne de sonrakiler fedakarlıkta onlara yetişemez. (Kitab-ul Burhan Fi Alamet-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, s. 57-68)

Bedir savaşındaki askerler gibi 313 kişinin kumandasını elinde tutarak etrafa meydan okuyacak. Çünkü bu 313 kişi gece abid (çok ibadet eden kimse) gündüz kahraman niteliğini taşımaktadırlar. (Kıyamet Alametleri, s. 169)

Hz. Ali (as) şöyle buyurur: "... ALLAH HZ. MEHDİ (AS)'IN YARDIMCILARINI KORUR, ONLARA NİŞANE VE ALAMETLERLE YARDIMCI OLUR ve ONLARI YERYÜZÜNÜN TÜM İNSANLARINA GALİP KILAR. Böylece insanlar ister istemez hak dine girerler. O (HZ. MEHDİ (AS)), YERYÜZÜNÜ ADALET, NUR VE APAÇIK DELİLLERLE DOLDURACAKTIR. Bütün ülkeler tümüyle ona itaat edecek ve onun karşısında boyun eğecektir. Öyle ki tüm kafirler iman edecek ve tüm kötüler salih kullar (kötü insanlar düzelip hidayet bulup samimi Müslümanlar) olacaktır." (İsbat-ul Hudat, c. 7, s. 49)

Kaynak: http://birgo.mynet.com/hz-mehdi-bu-yuzyilda-gelecek/YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.