“Hz. Mehdi’yi beklemek sakat bir anlayış” diyen Nihat Hatipoğlu’na cevap-2

“Hz. Mehdi’yi beklemek sakat bir anlayış” diyen Nihat Hatipoğlu’na cevap-2 DİN
0,0
15.10.2015 15:36:11
A+ A-

 

Yazımın ilk bölümümde Nihat Hatipoğlu gibi birçok hocanın nasıl televizyonlarda canhıraş bir şekilde Hz. Mehdi'yi inkar ettiklerinden bahsetmiştim. Peygamberimizin onca hadisine rağmen nasıl direniyorlar, nasıl "Mehdi gelmeyecek" diye çırpınıyorlar inanılır gibi değil. Bakın bu linkten günümüzde televizyona çıkıp Mehdi'yi inkar eden hocaların neler söylediğini dinleyebilirsiniz: http://bit.ly/1hu0gnm

Şimdi Nihat Hatipoğlu ile "Hz. Mehdi gelmeyecek" diye çırpınan ya da Hz. Mehdi'nin zuhurunu kıyamete erteleyen Cübbeli Ahmet Hoca'ya, Abdülaziz Bayındır'a, Muhammet Nur Doğan'a, Mehmet Okuyan'a, Faruk Beşer'e, İsmail Mutlu'ya en güzel cevabı verecek olan yine peygamberimzdir. Bakın hadislerde nasıl bildiriliyor:

Ebû Cafer Muhammed b. Ali er-Rıza [eleyhisselâm]'a ben şöyle dedim:"Ey Rasulullah'ın evladı, İmam el-Kâim bi'l-Hak el-Muntazar Mehdi niçin el-Kâim olarak isimlendirilir?" dedim. "(Zuhurundan önce) Öldüğü sanıldıktan ve imametine inananların pek çoğu bundan yüz çevirdikten sonra kıyam edeceği için." dedi.

"Niçin el-Muntazar olarak isimlendirilir?" diye sorunca şöyle cevap verdi: "Zira uzun yıllar gaybettebulunacak ve ihlas sahibi kimseler onun ortaya çıkmasını bekleyeceklerdir. Şüpheye düşenler onun zuhurunu inkar edecek, münkir kimseler de onun ismini alaya alacaklardır."(Meclisî, Bihârü'l-Envâr, Beyrut, 1404, c.51, s.30)

Bakın bu hadiste peygamberimiz açıkça "Mehdi'nin ismi alaya alınacak, onunla ilgili dalga geçecekler" diyor ve şu anda bu söylediği tam anlamıyla gerçekleşiyor.

Kaim Mehdi mücadelesinde peygamberimizin karşılaştığı mücadelerden çok daha fazlasıyla karşılaşacak, peygamber insanlara taşlar ve tahtaya taparlarken geldi, oysa Kaim Mehdi'ye karşı çıkan insanlar ona Mehdi'ye Allah'ın kitabını yani Kuran'ı kullanarak karşı çıkacaklar. "Kuran'ı değiştiriyor, saptırıyor" diye iftira atacaklar. Bu yüzden peygamberimiz "Mehdi'nin görevi daha zordur" diyor.  

"Kaim Mehdi zuhur ettiğinde kendilerini onun takipçileri sananlar Mehdi'yi savunanlar bundan döneceklerdir"diyor peygamberimiz. Gerçekten de 1986'dan itibaren Hz. Mehdi'yi savunan birçok alim şimdi savunmaktan vazgeçtiler. (Bakın şimdi Hz. Mehdi'yi inkar eden Cübbeli Ahmet Hoca'nın o yıllarda Hz.  Mehdi'yi savunan yüzlerce videosu var) Menzil cemaati de, İskender Paşa Cemaati de 1986'dan sonra Mehdi'yi savunmaktan vazgeçtiler.

Peygamberimiz yine bir hadisinde "Dinin dışında olanlar ise (materyalistler) Mehdi'ye sonradan inanacaklardır" diyor. Yani inancını kaybetmiş insanlar sonradan iman edip Hz. Mehdi'ye inanacaklar diyor peygamberimiz. Ama gelenekçilerin, yani dindar kesimin ve dindar görünen hocaların inkar edeceğini söylüyor peygamberimiz. Ama halktan sonradan İslam'ı öğrenenler Mehdi'yi kabul ediyorlar ve günümüzde de aynısı gerçekleşiyor.

Peygamberimiz yine bir hadisinde şöyle buyuruyor: "Evlatlarımdan olan Mehdi'yi inkar eden beni inkar etmiştir." (Bihar-ul Envar, c.51, s.73)

Peygamberimiz yine başka bir hadisinde şöyle diyor: Kâim, (kıyam edecek olan Mehdi) benim evlatlarımdandır. Adı, benim adım; künyesi, benim künyem; huyu, benim huyum ve davranışları da benim davranışlarım olacaktır. İnsanları benim dinime çağıracak, Allah'ın Kitabına davet edecektir. Ona itaat eden, bana itaat eder. Ona isyan eden bana isyan eder. Zuhurundan evvel onu inkar eden beni inkar etmiştir. Onu tekzip eden (yalanlayan) beni tekzip etmiştir. Onu tasdik eden, beni tasdik etmiştir. Onu (hz. Mehdi'yi) tekzip edenleri (yalanlayanları), onun (hz. Mehdi'nin) hakkındaki sözlerimi inkar edenleri ve ümmetimi saptıranları Allah nezdinde şikayet edeceğim. Zalimler yakında işlerinin sonucunu göreceklerdir." (Bihar-ul Envar, c.51, s.73)

Peygamberimizin hadisleri çok açık, "Hz. Mehdi'yi inkar eden beni inkar etmiştir diyor, onları Allah nezdinde şikayet edeceğim" diyor. Günümüzde kendi menfaatleri uğruna Hz. Mehdi'nin zuhurunu gizleyenlerin suçları çok büyük, utançları çok büyük olacak. Çünkü onlar peygamberimizin bunca hadisini görmezden gelerek, peygamberimize de karşı çıkıyorlar. Ayrıca binlerce Müslümanı da çok yanlış yönlendirerek çok büyük bir vebali yükleniyorlar. Ama şu da bir gerçek ki hiçbiri Hz. Mehdi'nin zuhurunu engelleyemez. Bunu da göreceğiz. Allah'ın dediği ve peygamberimizin dedikleri bir bir çıkıyor. Hz. Mehdi'nin zuhur alametlerinden biri de onun inkar edilmesi olduğu için tüm bu olaylar gerçekleşiyor. Dolayısıyla bizler gerçekleşen alametleri seyredip imanla çoşuyoruz. Çok yakında da Hz. Mehdi'nin ve Hz. İsa'nın zuhurunu göreceğiz ve tüm dünyaya İslam'ı nasıl son kez hakim ettiklerine şahit olacağız. Ne mutlu ki bize, bizler daha görmeden inananlarız, ne mutlu ki bize samimi olduğumuz için Hz. Mehdi'ye koşmak için yanıp tutuşanlarız...

Kaynak: http://hzisavehzmehdiyibuyuzyildagorecegiz.blogspot.com.tr/

Tüm yazılarım: http://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Video sayfam: mynet.com/erkanarkut/videolari/liste" href="http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste" style="color: rgb(0, 0, 255) !important;" target="_blank">http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/listeYORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.