İncil?de ahir zamana dair nasıl işaretler var? 1

İncil?de ahir zamana dair nasıl işaretler var? 1 DİN
0,0
29.03.2013 13:58:38
A+ A-

İncil ve Tevrat... İkisi de kutsal kitap. Değiştirilmiş olmalarına rağmen içlerinde çok fazla bozulmamış, saf vahiy olarak kalmış bölümler var. Tıpkı Tevrat'ta olduğu gibi İncil'de de Hz. Mehdi'ye ve ahir zamana bakan birçok bölüm var. İncil'de Hz. İsa'nın tekrar yeryüzüne geleceğinden, Hz. İsa'nın gelişinden önce ve sonra gerçekleşecek olan doğa olaylarından bahsediliyor. Peygamberimizin hadislerine göre Hz. Mehdi ve Hz. İsa birlikte İslam'ı tüm dünyaya son kez hakim edecekler. Şimdi ahir zamanda olduğumuz bu yüzyılda kutsal kitaplarda bildirilen Hz. Mehdi'nin ve Hz. İsa'nın çıkış alametlerini bir bir yaşıyoruz. Böylece kutsal kitaplarda tarif edilenlerin gerçekten de tam olarak gerçekleştiğini görüyoruz.

Hz. Mehdi'nin geleceği dönem olan ahir zaman alametleri, İncil'de kimi zaman açık ifadelerle, kimi zaman da işari anlatımlarla açıklanıyor. İncil'deki bu ifadelere bakıldığında, Hz. Mehdi'nin çıkışından önceki bu dönemde, ahlaki ve sosyal bozulma yaşanacağı, büyük savaşların olacağı, insanlara dehşet veren felaketlerin yaşanacağı, gökyüzünde olağanüstü olayların meydana geleceği, insanların din ahlakından uzaklaşacağı, adaletsizlik ve haksızlığın yaygınlaşacağı, samimi olarak iman edenlerin baskı göreceği, huzur ve güvenliğin yerini kargaşa ve tedirginliğin alacağı görülüyor. Şimdi İncil'deki bu alametlere bakalım:

Dinsizlik yaygınlaşacak:

O zaman birçok kişi imandan sapacak... (Matta, 24:10)

... sonraki zamanlarda bazıları imandan dönecek. (Timoteosa I. Mektup, 4:1)

Yaratılış inkar edilecek:

Ne var ki, göklerin çok önceden Allah'ın sözüyle var olduğunu, yerin sudan ve su aracılığıyla şekillendiğini bile bile unutuyorlar. (Petrus'un II. Mektubu, 3:5)

Samimi inananlar baskı görecekler:

Bütün bunlar, doğum sancılarının başlangıcıdır. O zaman sizi sıkıntıya sokacak, öldürecekler. Benim adımdan ötürü bütün uluslar sizden nefret edecek. (Matta, 24:8-9)

... İnsanlar sizi mahkemelere verecekler... Benden ötürü valilerin ve kralların önüne çıkarılacak, böylece onlara tanıklık edeceksiniz... Benim adımdan ötürü herkes sizden nefret edecek... (Markos, 13:9, 13)

Depremler artacak:

 Öylesine büyük bir deprem oldu ki, insan yeryüzünde oldu olalı bu kadar büyük bir deprem olmamıştı. Büyük kent üçe bölündü. Uluslara ait kentler de yerle bir oldu. (Vahiy, 16:18-19)

 Kıtlık olacak:

... kıtlıkla... ölüm saçmak için... yeryüzünün dörtte biri üzerinde yetki verildi. (Vahiy, 6:7)

Şiddetli kasırgalar ve tsunamiler olacak:

 ... Yeryüzünde uluslar denizin ve dalgaların uğultusundan şaşkına dönecek, dehşete düşecekler. (Luka, 21:25)

Küresel ısınma olacak:

 ... Güneş'e, insanları ateşle yakıp kavurma gücü verildi. İnsanlar korkunç bir ısıyla kavruldular. (Vahiy, 16:8-9)

 Salgın hastalıklar olacak:

... salgın hastalıklar... olacak. (Luka, 21:11)

... vebayla... ölüm saçmak için yeryüzünün dörtte biri üzerinde yetki verildi. (Vahiy, 6:7)

Dünyada büyük savaşlar yaşanacak:

Savaş gürültüleri, savaş haberleri duyunca korkmayın. Bunların olması gerek, ama bu daha son demek değildir. Ulus ulusa, devlet devlete savaş açacak. Bunlar, doğum sancılarının başlangıcıdır. (Markos, 13:7-8)

Yazıma ikinci bölümde devam edeceğim.YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.