İran?ın hayalet Mehdi inancı çok büyük bir felakete kapı açabilir

 İran?ın hayalet Mehdi inancı çok büyük bir felakete kapı açabilir DİN
0,0
29.03.2013 09:22:18
A+ A-

İran'lı kardeşlerimiz "hayali bir Mehdi" anlayışına saplanmışlar, nedir hayalet Mehdi? İnsan olmayan, hayali bir şekilde duvarda görülebilen, ruhani bir varlık! Bu ne demek biliyor musunuz? Şimdi İran Genelkurmaybaşkanı çıkıp da " bana hayalet Mehdi duvarda gözüktü, git Kudüs'ü yak, oradaki Müslümanları kurtar" dedi deyip füzeleri ateşlese hiç kimse bir şey yapamaz. Ne yapacak, "Hz. Mehdi'nin sözüne uydum" diyecek.  İran'lı kardeşlerimiz peygamberimizin hadislerini yanlış anlıyorlar. Peygamberimiz hadislerinde Hz. Mehdi'nin her eve gireceğini bildiriyor. Bu ne demek? Hz. Mehdi televizyonlardan, radyolardan, internetten tebliğ yapacak demek. Onlar bu hadisleri ruhani bir şekilde her evde belirecek diye algılıyorlar.

Hz. Mehdi'nin 313 talebesi olacak diye bildiriliyor hadislerde, çile çekecek, hapsedilecek, zulüm görecek. Şimdi bu bir insan olmasa nasıl 313 talebesi olsun, nasıl hapsedilsin, küfrün eziyetlerine karşı sabredip mücadelesine devam etsin? Anladığım kadarıyla Katolikler nasıl Hz. İsa'yı bekliyorlarsa bunlar da Hz. Mehdi'yi bekliyoruz diye alternatif bir inanç geliştirmişler ve Hz. Mehdi'yi adeta putlaştırmışlar. "Yetiş ya medet Mehdi!" diyecekler, Mehdi onlara yiyecek getirecek. "Yetiş ya Mehdi!" diyecekler, onları hapisten çıkaracak. Zor anında sürekli "Ya Mehdi! Kurtar beni" diyecekler. Bir put ihtiyacından da kaynaklandığı görünüyor. İran'daki Müslüman kardeşlerimizin bu fitneden kendilerini mutlaka kurtarmaları gerek. Çünkü bu yapılan Hz. Mehdi'nin çıkışına karşı bir eylemdir.

İran'lı Şii, Caferi kardeşlerimize sesleniyorum, hayalet Mehdi inancını, Katolikliğe karşı geliştirilmiş, garip inancı biran önce tek etmeliler. Çok yakında bir insan olarak Hz. Mehdi'yi de Hz. İsa'yı da karşılarında görecekler. İttihad-ı İslam'ı da görecekler. Eğer böyle yanlış inançlara saplanırlarsa çok büyük utanç duyarlar. Sahte Mehdi'nin, hayalet Mehdi'nin peşinde giderlerse, olmayan, kafalarında türettikleri Mehdi'nin peşinde giderlerse hadislere karşı gelmiş olurlar,

Bu o kadar garip ve büyük bir fitne ki mesela normalde bunu hiçbir Şii bunu söyleyemez. Bunu söylerse mahvederler, birçoğu mahveder, iptal olur. Mesela Başbakan Ahmedinejad çıksa dese ki; "böyle Hz. Mehdi inancı yok, doğrusu budur". Bitti. "Haydi hemen arkadaşım git" derler. Devlet Başkanı da bunu söyleyemez. Hiçbir molla söyleyemez, hiçbir alim bunu söyleyemez; aforoz olur. Sistem birbirini kilitlemiş. Hepsi anormal olduğunu anlıyor, bir gariplik olduğunu anlıyor, fakat kilitlendiği için kimse sesini çıkarmıyor. Şimdi birbirine bağlı, zincir sistemiyle birbirine bağlanmışlar. Zinciri çektin mi kopmak istediğinde, öbür bütün sistem çalışmaya başlıyor. Ya o zincir kopacak, ayrılacak; ya hepsi birden onun üstüne doğru gelecek o zincirler birbirine bağlı olduğu için. Şeytan burada da kilitlemiş sistemi. Kimse aksini söyleyemiyor. Mesela koskoca insanlar, hiçbiri inanmıyor ama inanıyor gibi görünüyorlar. Umarım İran'lı kardeşlerimiz biran önce bu hayalet Mehdi inancından vazgeçerler ve doğruyu görürler.

Sn. Ahmedinejad'ın Hz. Mehdi ile ilgili açıklamaları:

http://www.youtube.com/watch?v=ks4Pp-mN-rk&feature=fvwrel

İran'ın Hz. Mehdi ile ilgili yayınladığı propoganda filmi ve İran'ın yanılgıları:

http://www.youtube.com/watch?v=aW-J-UEJQe0YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.