Işid boşa ümitlenmesin, Hz. Mehdi kan dökmeyecek…

Işid boşa ümitlenmesin, Hz. Mehdi kan dökmeyecek… DİN
0,0
05.10.2014 15:36:02
A+ A-

 

Işid hilafet ilan ediyor ve örgütün lideri Ebubekir el Bağdadi'yi halife ilan ediyor, aynı zamanda bu kişiyi tüm Müslümanların lideri olarak tanıtıyor.

Işid bildiğiniz gibi din adına, İslam'ın hâkimiyeti adına kan dökerek, masum insanları kılıçla keserek yoluna devam ediyor. Kendi mezhebinden olmayanı Müslüman saymıyor. Kuran'daki "dinde zorlama yoktur, dinde baskı yoktur" hükmünü kabul etmiyor. Çünkü binlerce yıl önce uydurulmuş hurafelere körü körüne inanıyor.

Işid'in yanlış yolda olduğu uyguladığı terörden ve masum insanları katletmesinden bellidir. Bir insanı zorla dindar yapamazsınız, zorla İslam'a sokamazsınız. Eğer zorlarsanız o zaman karşınızdaki Müslüman değil, münafık olur.

Dinde zorlama (ve baskı) yoktur. Şüphesiz, doğruluk (rüşd) sapıklıktan apaçık ayrılmıştır. Artık kim tağutu tanımayıp Allah'a inanırsa, o, sapasağlam bir kulba yapışmıştır; bunun kopması yoktur. Allah, işitendir, bilendir. (Bakara Suresi, 256)

Son dönem Hz. Mehdi'nin ve Hz. İsa'nın dönemidir. Tüm dünyaya İslam'ı son kez hâkim edecek kişi de Hz. Mehdi'dir. Ayrıca tüm Müslümanların lideri yani Hz. Mehdi insanların seçtiği bir lider değil, Allah'ın seçtiği bir lider olacaktır. Peygamberimizin hadislerine göre Işid durumunu düzeltip Hz. Mehdi'ye katılacaktır. Hz. Mehdi sevgi insanıdır, barıştan yanadır. Bu yüzden asla kan dökülmesine izin vermeyeceği gibi mezhepleri de ortadan kaldırıp dini aslına, Kuran'a döndürecektir.

"Onlar bir süre devam ettikten sonra yine Doğu'dan bu kez küçük siyah bayraklar çıkar. Ebu Süfyan'ın soyundan bir adamla savaşarak Mehdi'nin itaatine girerler." 1

Hz. Mehdi Allah'ın emri olduğu için asla kan akıtmayacak ve kimsenin akıtmasına da izin vermeyecektir:

Hz. Mehdi (as), Peygamber (sav)'in yolunda gidecek, uyuyan kişiyi uyandırmayacak, KAN DA AKITILMAYACAKTIR. 2

(Hz. Mehdi (as)) Zamanında ne bir kimse uykusundan uyandırılacak, NE DE BİR KİMSENİN BURNU KANAYACAKTIR. 3

Ona (Hz. Mehdi (as)'a) biat edenler, (Kabe civarındaki) rükun ve makam arasında biat ederler. Uyuyanı uyandırmaz, ASLA KAN DÖKMEZLER. 4

Kaynaklar:

http://hzisavehzmehdiyibuyuzyildagorecegiz.blogspot.com.tr/

1.      (Celaleddin Suyuti'nin tasnifinden hadisler ahir zaman Mehdisinin alametleri, sy.61, Hadis No: 7.77 )

2.      (Muhammed B. Resul Al-Hüseyni El Berzenci, Kıyamet Alametleri, s. 163) 

3.      (El Kavlu'l Muhtasar Fi Alamatil Mehdiyy-il Muntazar, s. 44) 

4.      (El-Kavlu'l Muhtasar Fi Alamet-il Mehdiyy-il Muntazar, s. 24) YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.