IŞİD oruç bozar mı?

IŞİD oruç bozar mı? DİN
0,0
07.07.2014 02:47:39
A+ A-

Ayşe Teyzem  bu Ramazan'da televizyon karşısında örgüsünü örerken iftar saatine bir kaç saat kaldığını görmesin mi.Artık kumandanın vücudunun bir azası olan oğluna:"Oğlum akşam maç,gündüz özeti;bu Dünya Kupa'nızda bi bitmedi ver şu kumandayı bakayım.Akşama yemek yapmam lazım.Ay ne yapacağıma da karar veremedi be".

Ayşe Teyzem kanal kanal gezerken akşam iftara hazırlayacağı yemeklerle ilgili usta aşçılar tarifleri sıralamaktadırlar.Kanal 1'deki aşçının verdiği tarif iftara yetişir mi acaba kaygısıyla Ayşe Teyzem Kanal 2'ye geçer.Sahi ya Ayşe Teyzem'in hafta içi her gün saat 5'te yayınlanan dizisi yerine Kanal 3'te neden Usta Aşçı Şener'in tarifleri yayınlanıyor?Bu kanallara da bazı zamanlar bazı şeyler oluyor.Ayşe Teyzem Şener Usta'nın verdiği tarifi hazırlarken,mutfakta dalgınlıkla bir yudum su almasın mı yemeğe katacağı bir çay bardağı ılık sudan.

Ayşe Teyze:"Hemen Kanal 4'teki Hocayı aç kızım"diye seslenir.Ayşe Teyze canlı yayına ismini vermek istemeyen izleyici olarak bağlanır.İsmi yayınlanırsa ne derdi komşular sonra ya bozulduysa orucu Ayşe Teyzem'in.

Ayşe Teyze:Hocam,Şener usta'nın veriği tarifi tam hazırlarken ılık su dolu olan bardaktan bir yudum aldım.Ama oruçlu olduğu mu unutmuştum.Sizce orucum bozulur mu?

Hoca:Hayır hanımefendi her Ramazan aynı soru.Oruç unutulup su içilirse oruç bozulmaz.

Ayşe Teyzem yemeği iftara yetiştirme mutluluğu içerisinde yemeğin tuzunu,biberini katarken ,akşam haberlerinde Işid denilen bir örgütün 1700 kişiyi kurşuna dizdiğini ve bazı ışid üyelerinin ise yolda seyir halindeki araçları taradıklarını duyduğu anda oğlunun "aaa baksana aynı gta vice city" tepkisi sonrası oğlum kanal 5'teki hocayı açsana yeter ama,hem o kanalda ezan saatleri var sonra orucumuzu bozmayalım.


Orucu ne bozar onu tam olarak hala öğrenemesekte yanı başımızda insanların ölümüne oruçlu dudaklarla sessiz kalmak iftarı gelmeyen bir vicdan orucuna bizi çoktan sokmuş demektir.YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.