İslam’da haramlar parmakla sayılır, helalleri saymaya kalksanız ömür yetmez

İslam’da haramlar parmakla sayılır, helalleri saymaya kalksanız ömür yetmez DİN
0,0
30.06.2014 20:56:53
A+ A-

 

Her zaman söylüyorum, İslam'a ve Kuran'a en büyük darbeyi vuran yobazlardır. Yobazlar İslam'ın içine bin bir çeşit hurafe soktular, böylece dinimizi olabildiğince yasaklarla, haramlarla dolu, yaşanması son derece güç bir din gibi gösterdiler. Sonunda da insanların çoğunu dinden soğuttular. Yıllarca o kadar yoğun telkin yapıldı ki, insanlar dini yaşamak isteseler de hep bilinçaltlarında "ben nasıl yapacağım, dini yaşamak çok zor" düşüncesi hakim oldu. Bu yüzden de kaçarcasına dinden uzaklaştılar. Dinin hayatlarına müthiş bir kısıtlama getireceğini, onları hayattan çekip koparacağını zannettiler. Bakın Allah yalan yere helal ve haram uydurulmamasını Kuran'da nasıl bildiriyor:

Dillerinizin yalan yere nitelendirmesi dolayısıyla şuna helal, buna haram demeyin. Çünkü Allah'a karşı yalan uydurmuş olursunuz. Şüphesiz Allah'a karşı yalan uyduranlar kurtuluşa ermezler. (Nahl Suresi, 116)

Oysa yobazların anlattığının tam aksine bizim dinimiz son derece kolay bir din. Sevgi varsa, şefkat varsa, Allah'ı seveceksin, Allah'tan korkacaksın. İbadetler de son derece kolay zaten. Yasaklar parmakla sayılır İslam'da. Helalleri ise bütün ömrünce saysan bitiremezsin. Haramları ise çok az. Helallerin ucu bucağı yok. Allah bizim özgür olmamızı istiyor. Dünyada adeta cennetteki gibi yaşamamızı istiyor. "Allah size eza etsin de ne yapsın" diyor, Allah ayette. İslam'da sevgi var, şefkat var, merhamet var, müzik, bilim, sanat var. Bunları yasaklayanlar hep yobazlar, gericiler, Kuran'la uzaktan yakından alakası olmayanlar. Yobazların İslam'a nasıl zarar verdiklerini bu videodan seyredebilirsiniz:

http://www.youtube.com/watch?v=uNZmMLVPAAs

Ama bakın Budist inancında da, eski inançlarda da eza etme, kendine acı çektirme Allah'a yaklaşmanın bir yolu gibi görülür. Adam normal yaşarken gidip çivilerin üstüne yatıyor, kendini aç bırakıp günlerce yemek yemiyor. Dinde olmayan en uç eziyetleri kendisine çektiriyor ve bu şekilde takva olduğunu düşünüyor. İşte bizim yobazlar da, "bir hırka, bir lokma, karanlık bir yere çekilme, inzivaya, kimseyle konuşmama, günlerce uyumama, yemek yememe, kırk lokmadan fazla yememek lazım, bunların hepsi haram" diyerek hem kendilerine hem de İslam'a zarar getiriyorlar. Bunların uydurdukları dinin Kuran'la ve İslam ile uzaktan yakından alakası yok. Zaten bunu gören ve anlamaya başlayan insanlar Kuran'a dönüyor ve dinin güzelliğini, sıcaklığını yaşamaya başlıyorlar.

Kaynak: http://imanetmeninguzelligi.wordpress.com/

Blog sayfam: http://birgo.mynet.com/erkan-arkut-tan-guncel-yazilar

Video sayfam: http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/listeYORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.