İslam’da namaz kılmayanın hükmü ölüm değildir!

İslam’da namaz kılmayanın hükmü ölüm değildir! DİN
0,0
01.10.2014 21:46:47
A+ A-

 

İslam'ı yaşarken bizim aldığımız temel ölçü Kuran'dır ve peygamberimizin Kuran'ı nasıl yorumladığıdır. Bazı kişiler ise kendi atalarının uydurdukları hurafelere inanıyor ve bu sapkın düşünceleri insanlara İslam dininin hükümleri gibi yayıyorlar, anlatıyorlar. Ayrıca yobazlar dini yaşamayanlara karşı acımasızca cezalar uygulanmasını farz olarak gösterirler. Örneğin yobazlara göre namaz kılmayan bir insan öldürülmelidir. Aşağıdaki linkten ilgili videoyu seyretmenizi öneririm:

http://bit.ly/1bcYnRt

İslam dininde baskı ve zorlama yoktur. Dolayısıyla bir insana zorla ibadet ettirme de yoktur. Zorla ve baskıyla yapılan ibadetin Allah katında bir değeri yoktur. Yobazların İslam'ı sevgisiz, şefkatsiz, merhametsiz, baskı ve zulüm dolu bir din olarak göstermesine kimse aldanmasın. Bakın yobazlar nasıl hadis uydurmuşlar:

Tembellik sebebiyle namazı kılmayan kişi fasık olup böyle bir kişi hapsedilir ve namazı kılıp tevbe edinceye kadar vücudundan kan akacak şekilde dövülür. Ya tevbe edip namazını kılar yahut hapishanede ölür. (ed-Durru'l-Muhtar,I. 326)

Kuran sevgi ve barış dinidir. Yobazların hurafelerine kimse inanmasın.  Yobazların bu sapkıun düşünceleri yüzünden tüm dünyada İslamofobi yayılmıştır. İslam'a en büyük zararı veren, insanların bu dine girmesini engelleyen yobazlardır.

Dinde zorlama (ve baskı) yoktur. Şüphesiz, doğruluk (rüşd) sapıklıktan apaçık ayrılmıştır. Artık kim tağutu tanımayıp Allah'a inanırsa, o, sapasağlam bir kulba yapışmıştır; bunun kopması yoktur. Allah, işitendir, bilendir. (Bakara Suresi, 256)

Tüm yazılarım: http://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

 YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.