İslam'la Mücadele

İslam'la Mücadele DİN
5,0
19.05.2014 16:38:54
A+ A-

Ben doğduğumda nüfus cüzdanımda din haneme İslam yazıldı. Devlet yaptı bunu. Zaten gerek Chp gerekse Dp sayesinde birkaç kılıç artığı dışında azınlık falan da kalmamıştı bu ülkede. Çocukken ailemden ve çevremden İslam'ın hak din olduğunu Muhammed'in mükemmel bir insan olduğunu öğrendim. Yazın devletin maaşını ödediği imamın açtığı kuran kursuna gittim. Okulda devletin maaşını ödediği öğretmen bana Sünni İslam'ı anlattı. Sıranın üstünde namaz kıldırdı ona göre not verdi. Ramazan aylarında yoğunlaşan din progamlarını izledim TV'lerde. Devlet televizyonu dahil. Sürekli İslam övüldü. 7/24 propagandaya maruz kaldım. Hayatımda dinsizliğini açıklayan hiç kimseyle karşılaşmadım. Dinsizlik nedir bilmiyordum bile. Dinsizliği de Müslümanlardan öğrendim. Onlara göre dinsizler ya kötü sapık kişilerdi veya boşlukta bulunan topluma yabancılaşmış özenti kişilerdi. Kafamdaki dinsiz imajı ise eroinman gibi bir şeydi. 
Yukarıdakine paralel olarak da Atatürk ve Cumhuriyet sevgisi de aşılandı. Laikliğin önemi anlatıldı bana. Ailem ve çevrem Atatürk'ü hep övdü. Düşmanı kovmuştu ülkeyi çağdaş hale getirmişti. Eskiden din egemendi kara çarşaflılar her yerdeydi padişahın kuluyuz diyen cahiller vardı ülkede. Laiklik önemliydi laiklik olmazsa Suudi Arabistan gibi olurduk. Törenlere katıldık her sabah andımızı okuduk bayramlarda cumhuriyeti ve rejimi öven şiirler okuduk dinledik. Devletin maaş verdiği albay da gelip bize laikliği övdü. 

 

Bu yaşadıklarım hepinizin yaşadıklarıyla paraleldir. Bir taraftan Müslüman yapılmaya çalışılıp diğer taraftan İslam'ın devlet işlerinden ve sosyal hayattan uzaklaştırılmasının vazgeçilmez bir şey olduğu öğretildiği bir garip sistem içinde bulunduk yıllarca. Tam bir şizofrenik vaka. Bu çelişkiden kurtulmak için devlet İslam'ı değiştirdi. Türk tipi bir Müslüman yarattı. Halkın çoğunluğu halen böyledir. İslam'ı över Muhammed'e laf söyletmez ama özel hayatına özellikle para işlerine dini karıştırmaz. Önceki yazılarıma göz gezdirirseniz daha önce detaylı konuşmuştuk.  Böyle gül gibi geçinip gittik yıllarca ta ki bu dengeyi din ağırlıklı bozanlar çıkana kadar. Aslında bunları da devlet imam hatiplerde yetiştirdi, göz yumduğu sırtını sıvazladığı tarikatlarla palazlandırdı. Hatta birçok Arap şeriatçının kitaplarını komünizme panzehir olsun diye devlet Türkçe'ye çevirip bastırmış 60'lı yıllarda. 

 

En sonunda şeriatçı- light Müslüman kavgası çıktı. Bu kavgada tutarlı olan taraf şeriatçılardır. Öyle ya madem İslam iyi süper bir şey neden İslam'ın kurallarını her alanda uygulamayalım ki? Kuran'ı anayasa yapalım mükemmel insan Muhammed'in hayatını bire bir takip edelim hem bu dünyamızı hem öbür dünyamızı kurtaralım. Sıkıntı nerede? Gayet tutarlı. Light Müslümanların dramı burada başlıyor. Ne İslam'ı, ne laikliği bilinçli bir şekilde kabul etmediklerinden, duygularıyla hareket ettiklerinden savrulup duruyorlar. Sayıları çok ama bir şey ifade etmiyor ideolojik tutarlılıkları yok. O yüzden kaybolup gidecekler. Kılıçdaroğlu bile devrimci Hz. Muhammed gibi zırvalarla İslam'ı övüyor. Ne Chp ne Bdp ne de sosyalist ve milliyetçiler dine doğrudan karşı çıkamıyorlar. Dincilerin yarattığı terör ortamının da bunda katkısı elbette var ama esas sebep Türk halkının sorgulamaması, düşünmemesi. Düşünse İslam'ın hiç de mükemmel olmadığını girdiği her yere kan göz yaşı vahşet getirdiğini anlayacak. Veya tüm bunlara gözünü kapatıp İslam yanlış uygulanıyor teoride mükemmel deyip koyu şeriatçı olacak. Düşünen birinin light Müslüman olması imkansızdır zaten. İki yol var. Ya aydınlık ya karanlık. 


O yüzden tekrar ve tekrar söylüyorum. Ölünceye kadar da söyleyeceğim bu ülkenin orta çağ dönmemesi için dinsiz hareketin güçlenmesi lazım. Dinsizlerin doğal müttefikleri Şiiler, Aleviler, Hristiyanlar ve Yahudilerle beraber yurt içinde ve özellikle yurt dışında İslam'la savaşması lazım. Bu savaşın olmazsa olmazı ise Muhammed putunun devrilmesi. İnsanları seçim yapmaya zorlamalıyız. Varsın şeriatçı olsunlar. Light kalacaklarına el kaideci olsunlar daha iyi. Şeriatçıları esas ayakta tutan lightların gizli desteğidir. Bunların İslam'a laf söyletmemesi sürekli Muhammed'i övmeleri şeriatçı hareketi büyütmekten başka işe yaramıyor. Gerçek İslam'a makyaj yapıyorlar, katilleri tecavüzcüleri İslam'ın asli unsuru değil de marjinalleriymiş gibi gösteriyorlar. O sebeple İslam'la savaşırken şeriatçılarla beraber bu light Müslümanlar da hedef alınmalı. İşimiz zor. Ama başka yol yok savaşı kazanmalıyız yoksa sonumuz Afganistan olacak. Eskisine oranla ise umutsuz değilim. İletişim ilerledi Türkiye içine kapanıp gerçeklerden kaçamaz artık. Kulaklarını kapatamaz hiç kimse. İslam ve Muhammed putu devrilecek. Yok olacak. Özgürlük, kardeşlik ve barış galip gelecek. Mesele zaman meselesidir. Yoksa tarih bu yönde akmaya başladı zaten.YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.