İslamofobi ailesi

İslamofobi ailesi DİN
0,0
29.10.2014 02:27:36
A+ A-

ABD'de 11 Eylül saldırılarından sonra Batı ülkelerinin İslam'a karşıtlığı resmen başlamış oldu. Bu saldırıdan 13 sene geçti. 13 senelik bir süreçte neler yapılabilir bir düşünün; bir çocuğun doğması, büyümesi ve neyin ne olduğunu anlamaya başlaması.

Canlıların, bitkiler hariç, üreme prosedürünü hepimiz az çok biliyoruz. Kısaca özetleyecek olursak; cinsleri farklı iki eleman ilişkiye girer, tohum ekilir ve belirli bir süre sonra çocuk doğar. Bu süre yani anne rahminde kalma süresi insanlar için 9 aylık bir süredir; ancak benim yukarıda bahsına girdiğim çocuk 9 ay değil de 10 sene anne rahminde kaldı. Bu süreçte çocuğu taşıyan anne, bırakın çocuğun gerçek babasının kim olduğunu, kendi karnında çocuk olduğunu bile unuttu; çocuk ise büyümekte ve doğacağı "Büyük günü" beklemekte. Gerçek baba hariç kimse bunun farkında değildir. Beklenen gün gelir, anne rahatsızlanmaya başlar, acilen hastaneye kaldırılır ve çocuk doğar. Anne şokta, doktorlar şokta çünkü eşi benzeri olmayan çocuk dünyaya gelmişti.

Çocuk doğar doğmaz başka birisine toplum tarafından çocuğun babası kılıfı giydirilir  ama gerçek babası değildir. Çocuğun gerçek babası aslında yanındadır ve onun geleceğinin planlarını yapmaktadır ama onu kimse görmez çünkü baba kendi üzerine bir kılıf çekmiş saklanmaktadır. Bu gün çocuğun doğum tarihine 13 sene olmuştur ama hala gerçek babasının kim olduğu tartışılmaktadır.

Anlattığım çocuğun ismi  İslamofobi. Bu kavram ilk kez 1991 senesinde kullanıldı. Özellikle 11 Eylül saldırıları ile gündemde kendi yerini buldu ve hala bu yerini korumaktadır.

Yaklaşık 13 sene önce takvimler 11.09.2001 tarihini gösterdiği gün New York'taki Dünya Ticaret Merkezi olan İkiz Kuleler'e saldırı gerçekleşti ve binaların ikisi de yıkıldı. Saldırıdan sonra bu saldırının,  Usame Bin Laden in liderliğindeki El-Kaide örgütü tarafından yapıldığı kamuoyuna duyuruldu ve yeni bir süreç başladı. Bu süreçte George W. Bush başkanlığındaki ABD önce Afganistan'ı ardından Irak'ı işgal etti ve Batı dünyasında Müslümanlara karşı işlenen nefret suçlarında artış gözlemlendi. Bazı iddialara göre bu saldırıyı ABD'nin kendisinin, Afganistan ve Irak'a girmeyi meşrulaştırmak için, düzenlediği söyleniyor.

İslamofobi çocuğu için babalık kılıfı Usame Bin Laden'e giydirildi ve gerçek babası, güç yetkisini elinde barındıran dünya egemeleri tarafından hala saklanmakta. Saldırıdan günümüze kadar geçen süreçte 11 Eylül "trajedisi" hakkında ve bunun Müslümanlar tarafından gerçekleştirildiği hakkında bir sürü kitaplar, yazılar, makaleler yazıldı, filmler çekildi. Bunların çoğunda İslamofobiyi teşvik eden sahneler ve paragraflar vardı ve bunlar yeni nesile dayatılmakta; yeni nesil ise İslamofobi isimli yeni kahramanı sevmekte ve ona özenmekte.

Bu yapılanların tümü Batının bizim üzerimizde oynadığı oynu mu yoksa Liberallerin söylediği gibi haberlerin hepsi doğru mudur?!

Eğer bu bir oyun ise belirli bir zaman sonra oyunun süresi bitecek galipler ve mağluplar ortaya  çıkacak, değil ise de herkesin bildiği gibi yaşanılacak ve bu olaylar tarih olacak ama unutulmayacak. Çünkü her sene 11 Eylül'ü fırsat bilen İslamofobi ailesi İslamofobi'nin "gerçek kahraman" olduğunu tüm dünyaya duyuracaktır...

 YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.