Kanal 7?de ?Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı? programını hayretle izledim

Kanal 7?de ?Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı? programını hayretle izledim DİN
0,0
18.03.2013 11:45:04
A+ A-

Geçen gün televizyon kanallarına bakarken Kanal 7'de yayınlanan "Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı" isimli programı seyretmeye başladım, Müslümanlara nasıl hitap ediliyor, tebliğ yapılıyor, açıkçası merak ettim. Dinledikçe yine nasıl bir ilkel Müslüman kafasında olduklarına tekrar şahit oldum. Mustafa Karataş programda bulunanlara elindeki mektuplardan okuyor ve kadınlara şöyle diyor: "Kocalarınızı ihmal etmeyin, evinizin temizliğini ihmal etmeyin, çocuklarınızı güzel yetiştirin. Kadın için iffet çok önemlidir, iffetinizi koruyun. Kadın kocasıyla kavga ederse evi terk edecek olan erkektir, sadece ilahi müzik dinleyin" gibi konulardan bahsediyor.

Tabii ki Müstafa Karataş hocanın dini ifadelerini tenzih ederim ama Müslüman kadının tek amacı oturup evini temizlemek, bir sürü çocuk yapmak, onlara bakmak, tencere tencere yemek yapıp yüz kilo olmak, dünyadan tamamen habersiz olmak mı? Öyle dar düşünülüp kadın öyle bir kalıba sokuluyor ki, sanki kadının tek görevi bu sayılanlar! Nerde kadının tebliğ yapması, Allah yolunda cihat etmesi, İttihad-ı islam'ı isteyip onun için mücadele etmesi? Nerde kadınların ve erkeklerin ahir zamanda olduğumuzu, Mehdiyet çağında olduğumuzu sürekli anlatmaları? Nerde Müslümanların arasını bulmak için çabalamaları? Bunlar dünya Müslüman'ı değil ki, dört duvar arasına sıkışıp kalmış ev Müslüman'ı, yani "bana dokunmayın yeter" kafası. İşte bu yüzden koskoca programda tek kelime bile İttihad-ı İslam'dan bahsedilmiyor, Mehdiyet, ahir zaman gibi konulara hiç mi hiç girilmiyor.

Kuran'da tebliğ yapmak için kadın ve erkek ayrımı yapılmamıştır. Kadın ve erkek eşit derecede tebliğ yapmakla, hayatını Allah'a adamakla yükümlüdür. Ama Mustafa Karataş'ın çizdiği tabloya göre erkek dışarda çalışır, kadında evini temizler, akşama oturup birlikte yiyip içip koltuklarına çekilirler, namazlarını da kıldılar mı tamam işte. Dünyada Müslümanlar ne alemde hiç önemli değil. İttihad-ı islam için ne yapıyorsun diye sorduğunda cevap yok. "Ben tesbihimi çekip sıcacık evimde oturuyorum" diyor, arada bir de toplanıp sohbet edince keyiflerine diyecek yok, kendilerini son derece yeterli görüyorlar. İşte bu zihniyet yüzünden dünyadaki Müslümanlar birlik olamıyorlar.

Yobaz zihniyette sadece kendi için yaşamak vardır, çıkarını, malını, ticaretini kollamak vardır, hurafelere dalmak vardır. Bu yüzden yobazlar Kuran ruhundaki asaleti, modernliği, temizliği, üstün ahlakı kavrayamazlar. Ayrıca kendi hayatlarına, günlük basit işlerine daldıklarından çevrelerinde gelişen olağanüstü olayların, adım adım Mehdiyetin hakim olduğunun farkına bile varmazlar. Daha birçok Müslüman Mehdiyet çağında olduğumuzdan habersiz, Hz. Mehdi'nin geldiğinden, peygamberimizin hadislerinin gerçekleştiğinden habersiz. İşte Filistin'deki, Irak'taki, Afganistan'daki, Pakistan'daki Müslümanların durumu ortada, peki sen o Müslümanları kurtarmak için ne yapıyorsun, aşağıdaki ayetten sorumlu olduğunun farkında mısın?

Size ne oluyor ki, Allah yolunda ve: "Rabbimiz, bizi halkı zalim olan bu ülkeden çıkar, bize Katından bir veli (koruyucu sahib) gönder, bize Katından bir yardım eden yolla" diyen erkekler, kadınlar ve çocuklardan zayıf bırakılmışlar adına savaşmıyorsunuz? (Nisa Suresi, 75)

Sonuç olarak Allah'ın Müslümandan istediği canla başla, samimiyetle ittihad-ı islam'ı istemek, bunun için tüm gücüyle gayret etmektir. Çocuklarını Kuran ahlakıyla yetiştirmek, iffetli olmak, temiz olmak zaten Müslüman'lığın gereğidir, Müslüman tabii ki bunları da yapacak. Ama ana hedef tüm Müslümanlar kurtulana kadar tebliğ yapmak, Müslümanların arasını bulmak, Türk İslam Birliği'ni kurmak için çabalamaktır. Mehdiyet çağında olduğumuzun bilincinde olmaktır. Darwinizme, materyalizme bilimsel olarak cevap vermektir. Bu konuda kendini çok iyi yetiştirip inkar edenlerle bilimle mücadele etmektir. Dolayısıyla söylediklerimi yapmayı bırakıp, evinde oturup sıcacık çorbasını içtiği için mutlu olan, hayatını sadece kendi dört duvarının içinde yaşayan Müslüman ahirette hiç beklemediği bir karşılığı almaya da hazırlıklı olmalıdır.YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.